środa, 23 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Oszustów pogoniono, inwestycja ruszyła

Oszustów pogoniono, inwestycja ruszyła

Oszustów pogoniono, inwestycja ruszyła
Data publikacji: 2015-10-13 08:18
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:42
Wywietleń: 2073 28065

Wszystko wskazuje, że remont maszewskiego ratusza uda się zakończyć przed 31 grudnia i całą inwestycję rozliczyć bez utraty unijnej dotacji. Po zmianie wykonawcy i inspektora nadzoru prace idą w dobrym tempie, a do ich jakości nie ma zastrzeżeń.

Remont zabytkowego ratusza w Maszewie wlókł się od zeszłej jesieni, a do jakości prac było mnóstwo zastrzeżeń. W połowie lipca burmistrz Jadwiga Ferensztajn zerwała kontrakt z wykonawcą – firmą ATEST Ryszard Olejnicki ze Szczecina, a na początku sierpnia w trybie natychmiastowym rozwiązano umowę ze sprawującą nadzór nad inwestycją firmą BESBAU Izabela Woźna z Chodzieży. I dopiero wówczas się okazało, że w ogóle nie jest prowadzona dokumentacja budowy, zaś same prace budowlane to jedna wielka fuszerka.

Do tego prawdopodobnie doszło do zmowy między obiema firmami, czego efektem było niczym nieuzasadnione żądanie wykonawcy, by budżet inwestycji zwiększyć o 1,3 mln zł, poparte oczywiście przez inspektora nadzoru.

Owo bezczelne żądanie było kroplą, która przelała czarę: obie firmy wyrzucono z placu budowy.

Tekst i fot. Cezary Martyniuk

Więcej we wtorkowym „Kurierze Szczecińskim” i e-wydaniu z dnia 13 października 2015 r.

***

SPROSTOWANIE

Ryszard Olejnicki prowadzący firmę ATEST w związku z publikacją „Oszustów pogoniono, inwestycja ruszyła” z dnia 13 października 2015 r. oświadcza, że nie dokonywał jakichkolwiek ustaleń, a w szczególności nie wchodził w zmowę z inspektorem nadzoru inwestorskiego w celu zwiększenia budżetu inwestycji obejmującej remont ratusza w Maszewie o 1,3 mln zł. Ponadto, nieprawdziwą jest informacja, że nie prowadzono dokumentacji budowy, zaś wykonane prace okazały się fuszerką. Nieprawdziwe są również twierdzenia dotyczące możliwości dopuszczenia się oszustwa czy też próby wyłudzenia pieniędzy publicznych.

Komentarze

zaskoczony
Mogłoby się wydawać, że firma z takim doświadczeniem będzie solidna, ale nawet jednego dobrego słowa tu o niej nie napisano http://opiniafirm.pl/przedsiebiorstwo-produkcyjno-handlowe-atest-ryszard-andrzej-olejnicki,szczecin-4,f
2016-08-11 15:21:46
Ja wiem po dla nich pracowałem
Uwaga na firmę Atest, nie płaca za dobrze wykonana budowę tłumacząc się że oni nie dostali pieniędzy a co kogo to interesuje. I gdyby mało tego dzwonią z prośba o wejście na inna budowę i podjęcia dalszej współpracy. Zakłamana firma a jej właściciel czyli Ryszard Olejnicki obiecuje pieniądze i rozwiązanie problemów a następnie nie daje znaku życia i wykręca sie swoimi pracownikami. NIE POLECAM!!!!
2016-02-24 09:56:26
pomorzanin
@Szczecinianin: Myślisz tak czy to wiesz? Jedno to opinia, drugie to pomówienie, a za to można już odpowiadać.
2015-10-14 06:00:09
szczecinianin
Zanim podpisze sie kontrakt nalezy sprawdzic przeszlosc ew. wykonawcy.Biznesmena p.Olejnickiego i firmę Atest nalezy trzymac jak najdalej od zleceń.
2015-10-13 08:44:56

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Festiwal Świateł - Berlin 2020

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie