Piątek, 22 września 2023 r. 
17 szczecin
REKLAMA

Oszustów pogoniono, inwestycja ruszyła

Data publikacji: 13 października 2015 r. 08:18
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:30
Oszustów pogoniono, inwestycja ruszyła
 

Wszystko wskazuje, że remont maszewskiego ratusza uda się zakończyć przed 31 grudnia i całą inwestycję rozliczyć bez utraty unijnej dotacji. Po zmianie wykonawcy i inspektora nadzoru prace idą w dobrym tempie, a do ich jakości nie ma zastrzeżeń.

Remont zabytkowego ratusza w Maszewie wlókł się od zeszłej jesieni, a do jakości prac było mnóstwo zastrzeżeń. W połowie lipca burmistrz Jadwiga Ferensztajn zerwała kontrakt z wykonawcą – firmą ATEST Ryszard Olejnicki ze Szczecina, a na początku sierpnia w trybie natychmiastowym rozwiązano umowę ze sprawującą nadzór nad inwestycją firmą BESBAU Izabela Woźna z Chodzieży. I dopiero wówczas się okazało, że w ogóle nie jest prowadzona dokumentacja budowy, zaś same prace budowlane to jedna wielka fuszerka.

Do tego prawdopodobnie doszło do zmowy między obiema firmami, czego efektem było niczym nieuzasadnione żądanie wykonawcy, by budżet inwestycji zwiększyć o 1,3 mln zł, poparte oczywiście przez inspektora nadzoru.

Owo bezczelne żądanie było kroplą, która przelała czarę: obie firmy wyrzucono z placu budowy.

Tekst i fot. Cezary Martyniuk

Więcej we wtorkowym „Kurierze Szczecińskim” i e-wydaniu z dnia 13 października 2015 r.

***

SPROSTOWANIE

Ryszard Olejnicki prowadzący firmę ATEST w związku z publikacją „Oszustów pogoniono, inwestycja ruszyła” z dnia 13 października 2015 r. oświadcza, że nie dokonywał jakichkolwiek ustaleń, a w szczególności nie wchodził w zmowę z inspektorem nadzoru inwestorskiego w celu zwiększenia budżetu inwestycji obejmującej remont ratusza w Maszewie o 1,3 mln zł. Ponadto, nieprawdziwą jest informacja, że nie prowadzono dokumentacji budowy, zaś wykonane prace okazały się fuszerką. Nieprawdziwe są również twierdzenia dotyczące możliwości dopuszczenia się oszustwa czy też próby wyłudzenia pieniędzy publicznych.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

zaskoczony
2016-08-11 15:21:46
Mogłoby się wydawać, że firma z takim doświadczeniem będzie solidna, ale nawet jednego dobrego słowa tu o niej nie napisano http://opiniafirm.pl/przedsiebiorstwo-produkcyjno-handlowe-atest-ryszard-andrzej-olejnicki,szczecin-4,f
Ja wiem po dla nich pracowałem
2016-02-24 09:56:26
Uwaga na firmę Atest, nie płaca za dobrze wykonana budowę tłumacząc się że oni nie dostali pieniędzy a co kogo to interesuje. I gdyby mało tego dzwonią z prośba o wejście na inna budowę i podjęcia dalszej współpracy. Zakłamana firma a jej właściciel czyli Ryszard Olejnicki obiecuje pieniądze i rozwiązanie problemów a następnie nie daje znaku życia i wykręca sie swoimi pracownikami. NIE POLECAM!!!!
pomorzanin
2015-10-14 06:00:09
@Szczecinianin: Myślisz tak czy to wiesz? Jedno to opinia, drugie to pomówienie, a za to można już odpowiadać.
szczecinianin
2015-10-13 08:44:56
Zanim podpisze sie kontrakt nalezy sprawdzic przeszlosc ew. wykonawcy.Biznesmena p.Olejnickiego i firmę Atest nalezy trzymac jak najdalej od zleceń.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA