niedziela, 12 lipca 2020.
Strona główna > Gospodarka > Zmiany w gazowych spółkach

Zmiany w gazowych spółkach

Zmiany w gazowych spółkach
Data publikacji: 2016-01-02 09:00
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:33
Wywietleń: 4335 83929

Jan Chadam nie jest już prezesem spółki Gaz-System. W ostatnim dniu 2015 r. złożył rezygnację z pełnienia tej funkcji. Zastąpił go Tomasz Stępień. Chadam pozostaje szefem spółki Polskie LNG, należącej do Gaz-Systemu, a odpowiedzialnej za budowę i eksploatację terminalu LNG w Świnoujściu. Odwołano natomiast wiceprezesa i wymieniono radę nadzorczą tej firmy.

Zmiany we władzach Gaz-Systemu oraz Polskiego LNG, którego ta spółka jest właścicielem, nastąpiły w ostatnim dniu minionego roku.

Operator Gazociągów Przesyłowych Gaz-System to firma strategiczna dla polskiej gospodarki oraz bezpieczeństwa energetycznego kraju. Do jej podstawowych zadań należy przesył paliw gazowych oraz zarządzanie najważniejszymi gazociągami w Polsce. Jest spółką akcyjną, w 100 proc. należącą do Skarbu Państwa.

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie 31 grudnia zmieniło skład jej rady nadzorczej. Powołano: Andrzeja Marię Hermana, Wojciecha Arkuszewskiego i Krzysztofa Ogonowskiego. Odwołani z RN zostali: Jerzy Molak, Sławomir Kutyła, Piotr Mateja, Władysław Kulczycki, Andrzej Herman i Elwira Gross-Gołacka.

Tego samego dnia NWZ zmieniło też skład zarządu Gaz-Systemu. Na stanowisko prezesa powołany został Tomasz Stępień, a fukcję wiceprezesa objął Artur Zawartko.

- Dotychczasowy prezes Gaz-Systemu SA, Jan Chadam, złożył rezygnację z pełnionej funkcji z dniem 31 grudnia 2015 roku - poinformowała w komunikacie gazowa spółka.

Jan Chadam był do tej pory także prezesem Polskiego LNG, firmy odpowiedzialnej za budowę i eksploatację świnoujskiego terminalu skroplonego gazu ziemnego. Jak podało Polskie LNG, funkcję tę utrzymał. Za to Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie 31 grudnia wymieniło radę nadzorczą tej spółki. Odwołani zostali: Krzysztof Żuk, Sławomir Śliwiński, Adam Olczyk i Janusz Dyduch. Zastąpili ich: Izabella Łyś-Gorzkowska, Tomasz Stępień i Artur Zawartko.

Rada nadzorcza tego samego dnia odwołała ze składu zarządu dotychczasowego wiceprezesa spółki - Roberta Soszyńskiego. Zarząd Polskiego LNG jest obecnie jednoosobowy.

Tekst i fot. (ek)

Na zdj.: Jan Chadam nie jest już prezesem Gaz-Systemu, ale utrzymał tę funkcję w spółce Polskie LNG.

Komentarze

lng fan boy
mnie szczerze mówiac nie interesuje kto jest prezesem tak długo jak robią swoje. ogólnie od rozwoju terminala w świnoujściu wiele zależy, daje on nam wiele możliwych źródeł dywersyfikacji dostaw gazu http://lng.edu.pl/pl/centrum-edukacji/mozliwe-kierunki-dostawy-lng-do-polski/ W Norwegii chyba akurat tego gazu nie ma nie wiadomo jak dużo? ale usa i inne to inna bajka
2016-02-01 00:19:48

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
10
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

kondolencje

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie