wtorek, 19 czerwca 2018.
Strona główna > Gospodarka > Zmiany w gazowych spółkach

Zmiany w gazowych spółkach

Zmiany w gazowych spółkach
Data publikacji: 2016-01-02 09:00
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:33
Wywietleń: 3450 83929

Jan Chadam nie jest już prezesem spółki Gaz-System. W ostatnim dniu 2015 r. złożył rezygnację z pełnienia tej funkcji. Zastąpił go Tomasz Stępień. Chadam pozostaje szefem spółki Polskie LNG, należącej do Gaz-Systemu, a odpowiedzialnej za budowę i eksploatację terminalu LNG w Świnoujściu. Odwołano natomiast wiceprezesa i wymieniono radę nadzorczą tej firmy.

Zmiany we władzach Gaz-Systemu oraz Polskiego LNG, którego ta spółka jest właścicielem, nastąpiły w ostatnim dniu minionego roku.

Operator Gazociągów Przesyłowych Gaz-System to firma strategiczna dla polskiej gospodarki oraz bezpieczeństwa energetycznego kraju. Do jej podstawowych zadań należy przesył paliw gazowych oraz zarządzanie najważniejszymi gazociągami w Polsce. Jest spółką akcyjną, w 100 proc. należącą do Skarbu Państwa.

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie 31 grudnia zmieniło skład jej rady nadzorczej. Powołano: Andrzeja Marię Hermana, Wojciecha Arkuszewskiego i Krzysztofa Ogonowskiego. Odwołani z RN zostali: Jerzy Molak, Sławomir Kutyła, Piotr Mateja, Władysław Kulczycki, Andrzej Herman i Elwira Gross-Gołacka.

Tego samego dnia NWZ zmieniło też skład zarządu Gaz-Systemu. Na stanowisko prezesa powołany został Tomasz Stępień, a fukcję wiceprezesa objął Artur Zawartko.

- Dotychczasowy prezes Gaz-Systemu SA, Jan Chadam, złożył rezygnację z pełnionej funkcji z dniem 31 grudnia 2015 roku - poinformowała w komunikacie gazowa spółka.

Jan Chadam był do tej pory także prezesem Polskiego LNG, firmy odpowiedzialnej za budowę i eksploatację świnoujskiego terminalu skroplonego gazu ziemnego. Jak podało Polskie LNG, funkcję tę utrzymał. Za to Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie 31 grudnia wymieniło radę nadzorczą tej spółki. Odwołani zostali: Krzysztof Żuk, Sławomir Śliwiński, Adam Olczyk i Janusz Dyduch. Zastąpili ich: Izabella Łyś-Gorzkowska, Tomasz Stępień i Artur Zawartko.

Rada nadzorcza tego samego dnia odwołała ze składu zarządu dotychczasowego wiceprezesa spółki - Roberta Soszyńskiego. Zarząd Polskiego LNG jest obecnie jednoosobowy.

Tekst i fot. (ek)

Na zdj.: Jan Chadam nie jest już prezesem Gaz-Systemu, ale utrzymał tę funkcję w spółce Polskie LNG.

Komentarze

lng fan boy
mnie szczerze mówiac nie interesuje kto jest prezesem tak długo jak robią swoje. ogólnie od rozwoju terminala w świnoujściu wiele zależy, daje on nam wiele możliwych źródeł dywersyfikacji dostaw gazu http://lng.edu.pl/pl/centrum-edukacji/mozliwe-kierunki-dostawy-lng-do-polski/ W Norwegii chyba akurat tego gazu nie ma nie wiadomo jak dużo? ale usa i inne to inna bajka
2016-02-01 00:19:48

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Finalistki Gryfii na plenerze literackim
Plener literacki wystartował
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy