niedziela, 05 lipca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Priorytet niezmiennie mglisty

Priorytet niezmiennie mglisty

Priorytet niezmiennie mglisty
Data publikacji: 2015-12-25 20:56
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:50
Wywietleń: 749 71884

Na których z zatłoczonych regularnie jezdniach ulic w Szczecinie powinny pojawić się pasy ruchu przeznaczone wyłącznie dla autobusów komunikacji miejskiej? Miały być konkrety, a wszystko wciąż kręci się wokół ledwie zapowiedzi analiz przez urzędników szczecińskiego magistratu i ZDiTM. Dlatego radni komisji gospodarki komunalnej, rewitalizacji i ochrony środowiska rady miasta zażądali, by do połowy stycznia 2016 r. sporządzili harmonogram takich zmian z listą miejsc, gdzie i do kiedy buspasy zostaną wreszcie wytyczone. 

W miniony wtorek radni podsumowali wyjazdowe posiedzenie sprzed dwóch tygodni. Wtedy przejechali się autobusem po tych rewirach tras komunikacyjnych w mieście, które najbardziej się korkują. Urzędnicy mieli przygotować informację o kalendarzu działań. Wszystko po to, by ustalić miejsca i co zrobić, by poruszanie się miejskimi autobusami zaczęło być realną alternatywą i zachętą do rezygnacji z codziennych podróży prywatnym samochodem.

- Ten priorytet dla komunikacji zbiorowej pozostaje niestety wciąż mglisty - nie krył rozczarowania, Marek Duklanowski, przewodniczący komisji, kiedy Marcin Charęza, kierownik referatu ds. organizacji ruchu w wydziale gospodarki komunalnej magistratu, stwierdził, że propozycjom, które dotąd padły, urzędnicy dopiero się przyglądają i je przeanalizują. ©℗

Więcej w magazynowym Kurierze Szczecińskim i e-wydaniu

Mirosław WINCONEK

Fot.: Mirosław WINCONEK

Ul. Staszica ma być pierwszą z eksperymentalnie na buspas urządzonym prawym pasem jezdni w kierunku ronda Giedroycia. Czasowa zmiana organizacji ruchu miałaby zacząć obowiązywać za co najmniej trzy miesiące. ZDiTM szykuje też wydłużenie buspasa przez pl. Zwycięstwa do Bramy Portowej.

 

 

 

 

 

 


 

 

 

Komentarze

yak2k
bez sensu
2015-12-27 12:15:37

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

Nekrologi

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie