poniedziałek, 25 maja 2020.
Strona główna > Gospodarka > Zachodniopomorskie na oku Orbisu

Zachodniopomorskie na oku Orbisu

Zachodniopomorskie na oku Orbisu
Data publikacji: 2018-04-28 07:48
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-13 20:41
Wywietleń: 1872 325131

Rozmowa z Jackiem Stasikowskim, dyrektorem ds. rozwoju Grupy Hotelowej Orbis w Polsce

– Niebawem minie dziesięć lat od rozbiórki hotelu „Arkona”, mija także kwiecień, w którym – jak zapowiadano – Orbis miał ruszyć w tym miejscu wreszcie z budową hotelu ibis Styles. A na szczecińskim Podzamczu nadal nic się nie dzieje…

– Bardzo poważnie podchodzimy do naszych planów inwestycyjnych w Szczecinie. Jednak cały czas trwa finalizacja dokumentacji pozwalającej na rozpoczęcie robót.

– Orbis ma obecnie w Szczecinie tylko trzy hotele: ibis, Novotel i ibis Budget. W województwie zachodniopomorskim, w którym w minionym roku udzielono 14,1 miliona noclegów, co plasuje je na I miejscu w Polsce, poza jego stolicą jest jednak nieobecny. Już chyba mało kto pamięta, że jeszcze kilka lat temu w Kołobrzegu był orbisowski hotel Solny?

– Szukamy miejsc, gdzie moglibyśmy zaistnieć z naszymi markami. W pasie nadmorskim jeszcze nas nie ma, ale widzimy potencjał w Świnoujściu, Międzyzdrojach, Kołobrzegu, Koszalinie, a także w mniejszych miejscowościach. Prowadzimy rozmowy na temat nowych lokalizacji hoteli cztero- i pięciogwiazdkowych, a być może i ekonomicznych, działających pod markami ibis, również w centrach miast nie leżących nad samym morzem.W grę wchodzą również hotele klasy średniej – Novotel czy Mercure – i premium, takie jak M Gallery czy Pullman.

Z uwagą przyglądamy się oczywiście rynkowi szczecińskiemu, śledząc wskaźniki obłożenia miejsc i ceny pokoi w hotelach, a także nowe inwestycje. Jest na nim miejsce na jeszcze jeden hotel cztero-, a nawet pięciogwiazdkowy.

– W listopadzie minionego roku, podczas obchodów 20-lecia notowań spółki Orbis na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, zapowiedziano na 2018 franczyzową ekspansję firmy w mniejszych miastach. W Grupie Hotelowej Orbis w Polsce odpowiada pan właśnie za franczyzę i umowy o zarządzanie. Na czym polega różnica między nimi?

– Zależy od tego, czy inwestor chce się zaangażować w prowadzenie hotelu. Jeżeli zamierza się skupić wyłącznie na dotychczasowym biznesie, to oferujemy mu umowę o zarządzanie jego obiektem, co w wypadku Orbisu oznacza, że nie tylko udostępniamy rozpoznawalną markę, standardy, system rezerwacyjny i program lojalnościowy Le Club AccorHotels, ale i bierzemy na siebie odpowiedzialność za codzienne prowadzenie hotelu, za rekrutację pracowników, za zarządzanie przychodami – za wszystkie bieżące działania operacyjne hotelu.

Cały wywiad w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 27 kwietnia 2018 r.

Rozmawiała Marzenna GŁUCHOWSKA

Zachodniopomorskie na oku Orbisu Zachodniopomorskie na oku Orbisu Zachodniopomorskie na oku Orbisu

Komentarze

Bzdurne tłumaczenie OrbisAccor
Po przejęciu Orbisu przez francuski Accor przestałem wierzyć tej firmie. To co wyprawiają z budową nowego hotelu w miejscu po byłej Arkony, to zupełny brak profesjonalizmu i lekceważenie miasta. Druga inwestycja Accor w Szczecinie, to zupełna dewastacja dobrego i o niezłym standardzie hotelu Reda. Wypatroszono go ze sprzętu i wyposażenia i praktyczne zrobiono noclegownię, której nawet 1 gwiazdka się nie należy. Francuzi są kiepskimi inwestorami, nastawionymi wyłącznie na zarobienie szybkiej gotówki. To co mówi ten pan o rozpoczęciu budowy hotelu na Podzamczu, tylko potwierdza lekceważenie przez OrbisAccor Szczecina i regionu. Ile razy można słuchać powtarzaną jak mantrę wypowiedź, że jeszcze przygotowujemy plany i dokumenty, ale już, już startujemy z budową itp. bzdurne obiecanki powtarzane od wielu, wielu lat. Kompletnie nie wierzę w inwestycje Orbis-Accor w regionie. :(
2018-05-05 20:25:36

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Spacerowy protest na Uznamie

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy wybierasz się do restauracji lub kawiarni?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie