piątek, 04 grudnia 2020r.

Wybudują drogę do terenów przemysłowych w Bobolicach

Data publikacji: 2020-01-13 21:52
Ostatnia aktualizacja: 2020-03-25 16:13
Wybudują drogę do terenów przemysłowych w Bobolicach
– Dzięki nowej infrastrukturze oferta strefy będzie bardziej atrakcyjna – twierdzi Tomasz Sobieraj, wicemarszałek zachodniopomorski, który podpisał umowę z Mieczysławą Brzozą, burmistrzem Bobolic. Fot. UMWZ  

Powstanie blisko 300-metrowy odcinek drogi gminnej, który połączy się z drogą powiatową, aby zapewnić dojazd do terenów przemysłowych w Bobolicach pod zarządem Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Koszt inwestycji to 1,1 mln zł.

Wsparcie z puli Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014 – 2020 to około milion złotych. W Urzędzie Gminy w Bobolicach porozumienie zawarli: burmistrz Mieczysława Brzoza i wicemarszałek Tomasz Sobieraj. Projekt wpisuje się w działanie pn. „Budowa i przebudowa dróg lokalnych (gminnych i powiatowych) w ramach Strategii ZIT dla Koszalińsko-Kołobrzesko-Białogardzkiego Obszaru Funkcjonalnego”. Nowa infrastruktura ma ułatwić skomunikowanie się terenów podstrefy bobolickiej ze szlakami transportowymi i okoliczną bazą logistyczno – przeładunkową, w tym portem morskim w Kołobrzegu.

Władze Bobolic mają sprecyzowane plany wobec blisko milionowej dotacji unijnej.

– Wykorzystamy je na opracowanie dokumentacji projektowej, roboty rozbiórkowe, pomiarowe, ziemne i budowlane, a także montaż oświetlenia drogowego i wykonanie oznakowania poziomego oraz pionowego – powiedziała burmistrz Mieczysława Brzoza. ©℗

(m)

Fot. UMWZ

Komentarze

Kolberger
2020-01-16 07:44:11
Koszalińsko-Kolobrzesko-Białogardzki obszar funkcjonalny? A co to za dziwny twór? Kołobrzeg sam sobie radzi bardzo dobrze, pozostałe dwa miasteczka sącz ogonie rozwoju województwa. Nie ma szans na jakąkolwiek integrację bogatego i zaradnego Kołobrzegu z popegeerowską mentalnością Koszalinka czy Białogardu.

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ