piątek, 21 lutego 2020.
Strona główna > Gospodarka > Będzie praca dla stu osób w nowej fabryce Hydroline

Będzie praca dla stu osób w nowej fabryce Hydroline

Będzie praca dla stu osób w nowej fabryce Hydroline
Data publikacji: 2019-03-11 16:57
Ostatnia aktualizacja: 2019-05-14 11:51
Wywietleń: 2145 379888

Panattoni Europe, lider rynku powierzchni przemysłowych w Europie, wystartował z budową fabryki dla Hydroline, fińskiego producenta siłowników hydraulicznych. Nowy obiekt mający 13 tys. m kw. powstaje w Stargardzie na terenie Parku Przemysłowego Nowoczesnych Technologii. Finał inwestycji przewidziano na czerwiec tego roku.

Firma Hydroline zdecydowała się na budowę obiektu produkcyjnego zlokalizowanego w Stargardzie w sąsiedztwie obecnej fabryki. Nowa inwestycja o powierzchni 13 tys. m kw. zrealizowana zostanie przez Panattoni Europe i będzie trzykrotnie większa od  dotychczasowej. Strefa przemysłowa zajmie ponad 12 tys. m kw. i zostanie przygotowana pod przyszłą rozbudowę. W wyposażeniu tej części budynku znajdą się: pomieszczenie sprężonego powietrza, pomieszczenie do malowania czy akumulatorownia wózków widłowych. Część socjalno-biurowa zajmie blisko 1 tys. m kw. Planowane zatrudnienie to 110 osób, które już w czerwcu br. będą mogły rozpocząć pracę w nowym miejscu.

– Najnowsza inwestycja Panattoni Europe jest przykładem relokacji obiektu fabrycznego – skomplikowanej struktury współpracy, w której zawarte jest przeniesienie całej technologii przyszłego właściciela obiektu w możliwie jak najkrótszym czasie. Priorytetem jest zachowanie ciągłości linii produkcyjnych Hydroline – podkreśla Marek Foryński, dyrektor zarządzający BTS Group w Panattoni Europe. Dodaje, że realizacja napiętego harmonogramu już na etapie przygotowawczym nie byłaby możliwa bez bardzo dobrej współpracy i wsparcia ze strony Urzędu Miasta Stargard.

Nowa fabryka Hydroline jest zaprojektowana bardzo nowocześnie. Plan budynku stworzono w taki sposób, by zminimalizować niepotrzebny ruch lub podnoszenie na etapie produkcji. Inżynierowie odpowiedzialni za ten projekt chcieli, żeby cała linia produkcyjna była bardziej płynna i ergonomiczna w celu usprawnienia produkcji i zapewnienia jeszcze większego komfortu pracowników. Podobny sposób aranżacji przestrzeni roboczej został wprowadzony przez Toyotę.

Firma powstała w Finlandii w 1962 r. Tworzy produkty, które usprawniają pracę klienta w bardzo trudnych i wymagających warunkach, np. górnictwie. Wszystkie wyroby Hydroline są tworzone na zamówienie do konkretnego zastosowania.

W Polsce pierwsza fabryka Hydroline powstała w Stargardzie, w 2013 roku.

- Nasze produkty są nowoczesne i niezawodne – mówi Miikka Ylikangas, dyrektor spółki  Hydroline Polska. - Świadczymy również usługi projektowe, wykonujemy prototypy siłowników. Koncentrujemy się na asortymentach trudnych do zrealizowania z technologicznego punktu widzenia, spełniające wymagania i potrzeby klientów.
Wyroby ze Stargardu trafiają na rynek krajowy, jak i za granicę, do Hiszpanii oraz krajów skandynawskich. Zainteresowanie nimi nie słabnie, nasz portfel zamówień systematycznie się powiększa, co przybliża nas do głównego celu – pozycji czołowego producenta w dziedzinie hydrauliki siłowej na rynku europejskim. Wierzymy, że fabryka w Stargardzie będzie miała kluczowy wpływ na osiągnięcie tego celu.

(reg)

Fot. Panattoni Europe

Będzie praca dla stu osób w nowej fabryce Hydroline Będzie praca dla stu osób w nowej fabryce Hydroline Będzie praca dla stu osób w nowej fabryce Hydroline Będzie praca dla stu osób w nowej fabryce Hydroline

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Protest nauczycieli: „Nasze postulaty są wciąż aktualne”

Sonda

Czy popierasz pomysł stopniowej likwidacji roweru miejskiego w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie