niedziela, 27 września 2020.
Strona główna > Gospodarka > Będzie praca dla stu osób w nowej fabryce Hydroline

Będzie praca dla stu osób w nowej fabryce Hydroline

Będzie praca dla stu osób w nowej fabryce Hydroline
Data publikacji: 2019-03-11 16:57
Ostatnia aktualizacja: 2019-05-14 11:51
Wywietleń: 2389 379888

Panattoni Europe, lider rynku powierzchni przemysłowych w Europie, wystartował z budową fabryki dla Hydroline, fińskiego producenta siłowników hydraulicznych. Nowy obiekt mający 13 tys. m kw. powstaje w Stargardzie na terenie Parku Przemysłowego Nowoczesnych Technologii. Finał inwestycji przewidziano na czerwiec tego roku.

Firma Hydroline zdecydowała się na budowę obiektu produkcyjnego zlokalizowanego w Stargardzie w sąsiedztwie obecnej fabryki. Nowa inwestycja o powierzchni 13 tys. m kw. zrealizowana zostanie przez Panattoni Europe i będzie trzykrotnie większa od  dotychczasowej. Strefa przemysłowa zajmie ponad 12 tys. m kw. i zostanie przygotowana pod przyszłą rozbudowę. W wyposażeniu tej części budynku znajdą się: pomieszczenie sprężonego powietrza, pomieszczenie do malowania czy akumulatorownia wózków widłowych. Część socjalno-biurowa zajmie blisko 1 tys. m kw. Planowane zatrudnienie to 110 osób, które już w czerwcu br. będą mogły rozpocząć pracę w nowym miejscu.

– Najnowsza inwestycja Panattoni Europe jest przykładem relokacji obiektu fabrycznego – skomplikowanej struktury współpracy, w której zawarte jest przeniesienie całej technologii przyszłego właściciela obiektu w możliwie jak najkrótszym czasie. Priorytetem jest zachowanie ciągłości linii produkcyjnych Hydroline – podkreśla Marek Foryński, dyrektor zarządzający BTS Group w Panattoni Europe. Dodaje, że realizacja napiętego harmonogramu już na etapie przygotowawczym nie byłaby możliwa bez bardzo dobrej współpracy i wsparcia ze strony Urzędu Miasta Stargard.

Nowa fabryka Hydroline jest zaprojektowana bardzo nowocześnie. Plan budynku stworzono w taki sposób, by zminimalizować niepotrzebny ruch lub podnoszenie na etapie produkcji. Inżynierowie odpowiedzialni za ten projekt chcieli, żeby cała linia produkcyjna była bardziej płynna i ergonomiczna w celu usprawnienia produkcji i zapewnienia jeszcze większego komfortu pracowników. Podobny sposób aranżacji przestrzeni roboczej został wprowadzony przez Toyotę.

Firma powstała w Finlandii w 1962 r. Tworzy produkty, które usprawniają pracę klienta w bardzo trudnych i wymagających warunkach, np. górnictwie. Wszystkie wyroby Hydroline są tworzone na zamówienie do konkretnego zastosowania.

W Polsce pierwsza fabryka Hydroline powstała w Stargardzie, w 2013 roku.

- Nasze produkty są nowoczesne i niezawodne – mówi Miikka Ylikangas, dyrektor spółki  Hydroline Polska. - Świadczymy również usługi projektowe, wykonujemy prototypy siłowników. Koncentrujemy się na asortymentach trudnych do zrealizowania z technologicznego punktu widzenia, spełniające wymagania i potrzeby klientów.
Wyroby ze Stargardu trafiają na rynek krajowy, jak i za granicę, do Hiszpanii oraz krajów skandynawskich. Zainteresowanie nimi nie słabnie, nasz portfel zamówień systematycznie się powiększa, co przybliża nas do głównego celu – pozycji czołowego producenta w dziedzinie hydrauliki siłowej na rynku europejskim. Wierzymy, że fabryka w Stargardzie będzie miała kluczowy wpływ na osiągnięcie tego celu.

(reg)

Fot. Panattoni Europe

Będzie praca dla stu osób w nowej fabryce Hydroline Będzie praca dla stu osób w nowej fabryce Hydroline Będzie praca dla stu osób w nowej fabryce Hydroline Będzie praca dla stu osób w nowej fabryce Hydroline

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
10
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie