wtorek, 26 maja 2020.
Strona główna > Gospodarka > Wsparcie dla szczecińskich firm. 10 mln zł od miasta

Wsparcie dla szczecińskich firm. 10 mln zł od miasta

Wsparcie dla szczecińskich firm. 10 mln zł od miasta
Data publikacji: 2020-03-29 08:32
Ostatnia aktualizacja: 2020-03-31 08:08
Wywietleń: 546 449245

Szczecin szykuje wsparcie dla lokalnych firm, które już ponoszą straty w wyniku pandemii koronawirusa. Miasto chce na ten cel przeznaczyć 10 milionów złotych.

Pieniądze trafią do drobnych przedsiębiorców za pośrednictwem Szczecińskiego Funduszu Pożyczkowego.

- Pandemia koronawirusa dotyka przede wszystkim drobnych, lokalnych przedsiębiorców, którzy w tym trudnym czasie musieli znacznie ograniczyć lub nawet zawiesić swoją działalność. Aby nie utracili płynności finansowej, Szczeciński Fundusz Pożyczkowy przygotował dla nich specjalne wsparcie - pożyczkę obrotową. Na ten cel prezydent Szczecina przeznaczył 10 milionów zł, które trafią do budżetu Funduszu - mówi Tomasz Klek ze Szczecińskiego Funduszu Pożyczkowego. - Decyzję w tej sprawie będą jeszcze podejmować radni Szczecina na najbliższej sesji Rady Miasta. Wtedy znane będą terminy składania wniosków przez zainteresowane firmy.

Kto może otrzymać wsparcie finansowe w Szczecinie?

Na wsparcie finansowe mogą liczyć przedstawiciele tych branż, którzy wykażą negatywny wpływ epidemii na swoją działalność. Pożyczka jest dedykowana mikro i małym przedsiębiorcom, którzy, od co najmniej 2019 roku mają swoją siedzibę w Szczecinie i przed epidemią byli w dobrej sytuacji finansowej, a także nie posiadali zaległości publicznoprawnych. Wysokość pożyczki ma wynosić od 10 tys. zł do 100 tys. zł (w uzasadnionych przypadkach może być inna). Termin wydatkowania - do 90 dni. Pożyczka będzie mieć niskie, stałe oprocentowanie korzystniejsze niż rynkowe. Nie będzie wymagany wkład własny. Maksymalny okres spłaty pożyczki ma wynosić 36 miesięcy. Będzie także możliwa karencja w spłacie kapitału. Pożyczka ma być przeznaczona m.in.: na pokrywanie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej, w tym np: na zapłatę podatku dochodowego i VAT, a także na uregulowanie zaległych płatności, na zakup towarów, na wypłaty pensji pracownikom, itp.

Na co można wydać pieniądze ze Szczecińskiego Funduszu Pożyczkowego?

Pieniądze z Funduszu nie będą mogły być przeznaczona na spłatę pożyczek lub kredytów, zobowiązań wynikających z decyzji administracyjnych lub wyroków sądowych, cele niezwiązane z prowadzoną działalnością gospodarczą, zakup nieruchomości, działalność obejmującą takie produkty jak: wyroby tytoniowe, napoje alkoholowe (z wyłączeniem tych o zawartości alkoholu poniżej 18%), treści pornograficznych, materiałów wybuchowych, broni i amunicji, gier losowych, zakładów wzajemnych, gier na automatach, środków odurzających, substancji psychotropowych lub prekursorów.

Szczeciński Fundusz Pożyczkowy

Szczegóły dotyczące zasad przyznawania pożyczek, w tym wzory regulaminu i wniosku znajdują się na stronie www.fundusz.szczecin.pl Pracownicy Funduszu od poniedziałku 30 marca tego roku będą udzielać informacji w tej sprawie, ale tylko online. Zainteresowani przedsiębiorcy mogą uzyskać odpowiedzi w sprawie pożyczki dzwoniąc pod nr telefonów:
91 488 13 49 i 783 995 648

Co to jest Szczeciński Fundusz Pożyczkowy

Szczeciński Fundusz Pożyczkowy to miejska spółka, która funkcjonuje w Szczecinie od 2004 roku. Od tego czasu wspiera lokalnych przedsiębiorców, wspólnoty mieszkaniowe i organizacje pozarządowe poprzez udzielanie pożyczek, na preferencyjnych warunkach. Do tej pory spółka przyznała już łącznie blisko pół tysiąca pożyczek na kwotę ponad 150 mln zł. Pożyczka obrotowa to jeden z elementów szczecińskiego planu pomocy lokalnym przedsiębiorcom w okresie pandemii. Wśród nich są także m.in.: możliwość odroczenia podatku od nieruchomości, czynszu w komunalnych lokalach usługowych, stworzenie bonów upominkowych, którymi szczecinianie wesprą lokalne firmy.

(dar)

Fot. Ryszard Pakieser

Na zdjęciu: na wsparcie funduszu mogą liczyć szczecińskie firmy działające w branżach, które najbardziej ucierpiały z powodu epidemii koronawirusa.

Komentarze

Piko
Mało było na zabawki "dojące " kasę miasta. Liczne podwyżki na czynsze,podatki od nieruchomości i śmieci od 01 stycznia to kto wprowadził? A teraz cienkie 10 mln- i to w formie pożyczki! Śmiech na sali. Wielka Gmina koło Koszalina.Przez politykę PK jesteśmy na poziomie Tarnowskich Gór.
2020-03-31 05:46:58
mdm
Jak zwykle forsę dostanie Golema, nasz mecenas kultury...
2020-03-29 09:43:42
...
Moze rozdać firmom miejskie grunty za 1zł lub za darmo tak jak nad rudzianką? kazdy sobie postawi maszt gsm i zarobi
2020-03-29 09:40:16

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
7
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Spacerowy protest na Uznamie

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie