wtorek, 21 sierpnia 2018.
Strona główna > Gospodarka > Nowe zlecenia

Nowe zlecenia

Nowe zlecenia
Data publikacji: 2016-01-20 18:46
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:33
Wywietleń: 807 105868

Koniec roku 2015 był dla grupy MARS Shipyards & Offshore okresem obfitującym w kontrakty z branży offshore. Spółki z grupy pozyskały zlecenia na realizację kilku istotnych projektów.

– Po kilku miesiącach spowolnienia w segmencie offshore kontraktujemy nowe zlecenia – mówi Piotr Słupski, prezes MS Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych, które zarządza portfelem spółek z grupy MARS Shipyards & Offshore.

Spółka Energomontaż-Północ Gdynia pozyskała zamówienia związane z dostarczeniem konstrukcji na pole wydobywcze Johan Sverdrup.

– Dla konsorcjum K2JV ANS wykonamy ponad 2 500 ton konstrukcji przeznaczonych na pole Johan Sverdrup, położone na Morzu Północnym – informuje Łukasz Warczyk, wiceprezes EPG. – Kontrakt realizowany będzie w latach 2016-2017. 

Pomimo kryzysu na rynku offshore, wywołanego historycznie niskimi cenami ropy naftowej, portfel zamówień EPG jest coraz większy. Jeszcze w styczniu rozpocznie się realizacja kontraktu dla Bladt Industries.

– Dla tego klienta wykonamy moduł mieszkalny o masie 570 ton, który trafi do firmy Maersk Drilling – mówi Ł. Warczyk. – Ponadto EPG nawiązał ostatnio współpracę z firmą Palfinger Dreggen Poland. Na jej zlecenie w Gdyni powstaną cztery dźwigi statkowe.

Obecnie w EPG trwa realizacja zamówienia związanego z dostarczeniem modułu turbogeneratora na platformę Petrobaltic. Konstrukcja złożona z czterech pokładów będzie ważyć ponad 170 ton.

Nowe kontrakty trafiły też na Pomorze Zachodnie.

– Morska Stocznia Remontowa „Gryfia” pozyskała właśnie zlecenia związane z budową trzech kontenerów offshore oraz wykonaniem konstrukcji przeznaczonej na projekt Race Bank Offshore Wind Farm – ROW01 – wylicza Tomasz Reterski, wicedyrektor handlowy ds. offshore.

Wspomniana konstrukcja to element wyposażenia fundamentów dla morskich farm wiatrowych. Zlecenie to MSR Gryfia pozyskała od sąsiadującej fabryki Bilfinger Mars Offshore. Z kolei kontenery, które powstaną w Gryfii, mają stanowić element dodatkowego wyposażenia platformy, która jest obecnie modyfikowana. Ich odbiorcami końcowymi będą firmy ABB i Shell.

– Mimo że w minionym roku wyraźnie odczuwaliśmy skutki zablokowania części inwestycji w branży offshore, to przychody z tego segmentu stanowiły ponad 20 proc. łącznych przychodów grupy – podsumowuje P. Słupski. (ek)

 

Na zdjęciu: Konstrukcje na projekt Gode Wind dla belgijskiej firmy GeoSea to zlecenie z branży offshore, które na początku ub. roku było realizowane w świnoujskim zakładzie Gryfii.

Fot. MSR Gryfia

Komentarze

hmil
Cały ten Mars to kolejny chochsztapler w branzy- ciekawe czy sie skoncza naciagania srodków unijnych
2016-01-21 15:44:23

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Samotny strajk
Water Show Szczecin 2018
Pyromagic 2018: Fajerwerki wystrzeliły
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy