Piątek, 21 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Nowe zlecenia

Data publikacji: 20 stycznia 2016 r. 18:46
Ostatnia aktualizacja: 18 listopada 2017 r. 19:33
Nowe zlecenia
Konstrukcje na projekt Gode Wind dla belgijskiej firmy GeoSea to zlecenie z branży offshore, które na początku ub. roku było realizowane w świnoujskim zakładzie Gryfii. Fot. MSR Gryfia  

Koniec roku 2015 był dla grupy MARS Shipyards & Offshore okresem obfitującym w kontrakty z branży offshore. Spółki z grupy pozyskały zlecenia na realizację kilku istotnych projektów.

– Po kilku miesiącach spowolnienia w segmencie offshore kontraktujemy nowe zlecenia – mówi Piotr Słupski, prezes MS Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych, które zarządza portfelem spółek z grupy MARS Shipyards & Offshore.

Spółka Energomontaż-Północ Gdynia pozyskała zamówienia związane z dostarczeniem konstrukcji na pole wydobywcze Johan Sverdrup.

– Dla konsorcjum K2JV ANS wykonamy ponad 2 500 ton konstrukcji przeznaczonych na pole Johan Sverdrup, położone na Morzu Północnym – informuje Łukasz Warczyk, wiceprezes EPG. – Kontrakt realizowany będzie w latach 2016-2017. 

Pomimo kryzysu na rynku offshore, wywołanego historycznie niskimi cenami ropy naftowej, portfel zamówień EPG jest coraz większy. Jeszcze w styczniu rozpocznie się realizacja kontraktu dla Bladt Industries.

– Dla tego klienta wykonamy moduł mieszkalny o masie 570 ton, który trafi do firmy Maersk Drilling – mówi Ł. Warczyk. – Ponadto EPG nawiązał ostatnio współpracę z firmą Palfinger Dreggen Poland. Na jej zlecenie w Gdyni powstaną cztery dźwigi statkowe.

Obecnie w EPG trwa realizacja zamówienia związanego z dostarczeniem modułu turbogeneratora na platformę Petrobaltic. Konstrukcja złożona z czterech pokładów będzie ważyć ponad 170 ton.

Nowe kontrakty trafiły też na Pomorze Zachodnie.

– Morska Stocznia Remontowa „Gryfia” pozyskała właśnie zlecenia związane z budową trzech kontenerów offshore oraz wykonaniem konstrukcji przeznaczonej na projekt Race Bank Offshore Wind Farm – ROW01 – wylicza Tomasz Reterski, wicedyrektor handlowy ds. offshore.

Wspomniana konstrukcja to element wyposażenia fundamentów dla morskich farm wiatrowych. Zlecenie to MSR Gryfia pozyskała od sąsiadującej fabryki Bilfinger Mars Offshore. Z kolei kontenery, które powstaną w Gryfii, mają stanowić element dodatkowego wyposażenia platformy, która jest obecnie modyfikowana. Ich odbiorcami końcowymi będą firmy ABB i Shell.

– Mimo że w minionym roku wyraźnie odczuwaliśmy skutki zablokowania części inwestycji w branży offshore, to przychody z tego segmentu stanowiły ponad 20 proc. łącznych przychodów grupy – podsumowuje P. Słupski. (ek)

 

Na zdjęciu: Konstrukcje na projekt Gode Wind dla belgijskiej firmy GeoSea to zlecenie z branży offshore, które na początku ub. roku było realizowane w świnoujskim zakładzie Gryfii.

Fot. MSR Gryfia

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

hmil
2016-01-21 15:44:23
Cały ten Mars to kolejny chochsztapler w branzy- ciekawe czy sie skoncza naciagania srodków unijnych

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA