piątek, 22 czerwca 2018.
Strona główna > Gospodarka > URE sprawdzi z formularza

URE sprawdzi z formularza

URE sprawdzi z formularza
Data publikacji: 2016-03-04 10:57
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:33
Wywietleń: 315 122302

Pod lupę bierze sprzedawców prądu i gazu Urząd Regulacji Energetyki. Specjalny nadzór jest konieczny, bo klienci firm gazowych i energetycznych coraz częściej żalą się na obsługę, a do URE napływają skargi.

Odbiorcy gazu i prądu skarżą się standardy jakościowe i nieuczciwe praktyki firm. Najczęściej są to:
„brak rzetelnej i często niepełna informacja o warunkach oferty/umowy przedstawianej przez firmę; podszywanie się pod pracowników dotychczasowego sprzedawcy lub urzędu; wywierania przymusu w celu zawarcia umowy poprzez oddziaływanie psychologiczne czy perswazyjne, brak przestrzegania standardów jakościowych obsługi odbiorców, w tym brak udzielania odpowiedzi na reklamacje w ustawowym terminie; utrudniony kontakt ze sprzedawcą, nieregularne dostarczanie rachunków czy błędne rozliczenia”.

I tak konsumenci energii żalą się np., że w przypadku nieregularnego otrzymywania faktur, kumulują się płatności i kwota należności rośnie. Wielu odbiorców nie stać potem na takie jednorazowe opłaty, w związku z czym rośnie ich obawa, że zostanie im odłączone zasilanie.Jak informuje URE, największa ilość skarg dotyczy firm: Energa Obrót, Polska Energetyka PRO, Energetyczne Centrum, Multimedia Polska Energia, Tauron Sprzedaż i PGNiG Obrót Detaliczny. Pierwsze cztery firmy zostały wezwane przez URE do złożenia wyjaśnień. Urząd zaś postanowił zorientować się w skali problemu. W tym celu jego prezes zarządził celu dwumiesięczne badanie monitorujące sprzedawców w oparciu o bezpośrednie informacje od odbiorców. Ma do tego posłużyć formularz zgłoszeniowy. Jest on w formie elektronicznej na stronie URE, można go też wydrukować i przesłać pocztą tradycyjną.

Po przeanalizowaniu sygnałów od odbiorców energii z formularzy URE obiecuje dalsze działanie w celu usunięcia nieprawidłowości. Jednak, aby pojedynczy klienci dostawców gazu i prądu nie robili sobie zbyt dużych nadziei, urzędnicy informują także, iż zgłoszenie na formularzu nie będzie traktowane przez URE jako wniosek o podjęcie indywidualnej interwencji – „będzie ono weryfikowane w celu ustalenia skali oraz obszaru występowania zjawiska zgłaszanych przez Odbiorców problemów”.

Tekst i fot. (kl)

Komentarze

jabol
niech lepiej sprawdza co dodaja do gazu bo u mnie niestety plomien nie wyglada tak jak na tej fotografii bo jest zawsze czerwony.
2016-03-04 23:54:32
kiedy?
kontrola wartości opałowej gazu, ale nie w Policach, tylko u odbiorców końcowych, zwłaszcza w dniach z temperaturą poniżej -10
2016-03-04 16:20:11

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy