Poniedziałek, 02 października 2023 r. 
22 szczecin
REKLAMA

Wybuchł gaz na poddaszu. Ranna kobieta

Data publikacji: 18 lutego 2016 r. 15:16
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:44
Wybuchł gaz na poddaszu. Ranna kobieta
 

Wybuch gazu był prawdopodobnie przyczyną pożaru, do którego doszło dziś (czwartek) ok. g. 14 w jednorodzinnym domu przy ul. Chopina w Stargardzie. W wyniku tego zdarzenia obrażeń ciała doznała przebywająca na poddaszu kobieta, którą przewieziono do miejscowego szpitala.

W posesji przy ul. Chopina mieszkały dwie rodziny. Jedna - w pokoju na zagospodarowanym poddaszu, gdzie doszło do wybuchu. W chwili zdarzenia przebywała tam kobieta, którą ewakuowali na zewnątrz wezwani na miejsce strażacy, a później ratownicy medyczni przewieźli do szpitala.

- W wyniku wybuchu, prawdopodobnie gazu, zawaliła się część ściany poddasza budynku - wyjaśnia st. kpt. Sławomir Łagonda ze stargardzkiej Państwowej Straży Pożarnej. - Poważnemu zniszczeniu uległa również konstrukcja dachowa, która stanęła w ogniu. Strażakom udało się jednak szybko opanować płomienie, aby nie przedostały się one na pozostałą część posesji. Na miejscu zdarzenia stawili się inspektorzy budowlani, którzy określą, czy budynek może być nadal użytkowany przez lokatorów. Zostanie on również zabezpieczony przed opadami deszczu i śniegu.©℗

(gra)

Fot. Ryszard PAKIESER

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Roztropność kobiet
2016-02-19 07:51:53
Niby dom jednorodzinny, a mieszkały tam dwie rodziny. Czyżby wymiana butli w kuchence gazowej?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA