sobota, 18 sierpnia 2018.
Strona główna > Gospodarka > Technopark dzisiaj

Technopark dzisiaj

Technopark dzisiaj
Data publikacji: 2016-06-28 16:52
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:33
Wywietleń: 3609 141266

Technopark Pomerania kiedyś miał budynek przy ul. Kolumba i nieruchomości przy ulicach Mickiewicza oraz Struga, zajmujące w sumie prawie 4 hektary. Dziś ma więcej i mniej, ale tętni życiem - ostatnio organizował nawet imprezę dla dzieci z okazji ich święta.

Szczeciński Park Technologiczny powstał w 2000 r. ze Szczecińskiego Centrum Przedsiębiorczości, które było zakładem budżetowym miasta. Rok później spółka dostała nieruchomości: budynek przy ul. Mickiewicza wraz z przyległym terenem oraz 3,5 ha ziemi przy ul. Struga. Po kilku latach jednak się ich pozbyła - po podjęciu decyzji o budowie Technoparku przy ul. Niemierzyńskiej. Tam zaczęło się od remontu starej szkoły, do której w 2010 r. przeniesiono siedzibę SPT. Obecnie oprócz wiekowego budynku są też trzy nowe.

- Technopark Pomerania przede wszystkim wspiera rozwój przedsiębiorczości technologicznej poprzez świadczenie firmom usług obejmujących m.in. pomoc w pozyskiwaniu finansowania, doradztwo biznesowe, porady prawne, usługi z zakresu promowania działalności czy ułatwianie nawiązywania kontaktów z naukowcami i samorządem - mówi Justyna Siwińska z biura prasowego TP.

Technopark to jednak przede wszystkim miejsce, w którym działa ponad pół setki firm, głównie z branży IT, ale nie tylko. Oprócz nich są też lokatorzy wirtualni.

- Dobrze się tutaj prowadzi firmę - mówi Marta Przygodzka-Markiewicz, prezes spółki Marpo Systemy Informacyjne. - Technopark stara się wspierać najemców w różnych dziedzinach. Są szkolenia, kursy dla pracowników i kadry zarządzającej. Tu jest dobre otoczenie dla biznesu, zwłaszcza dla tych firm, które dopiero zaczynają działać.©℗

(jps)

Fot. Robert STACHNIK

Na zdj.: Zrodził się w roku 2000 ze Szczecińskiego Centrum Przedsiębiorczości

Komentarze

pomysl na dzialalnosc
W szczecinie nie ma prywatnego ośrodka rehabilitacji z opieką i pobytem dla seniorów i niepełnosprawnych - miasto się starzeje, a nie ma gdzie zostawić staruszka na rehabilitacje - są tylko prowadzone przez Kościół katolicki a nie wszyscy chcą mieć kontakt z księżmi na starość
2016-07-02 04:09:26
Jarun
Jak to ładnie na papierze wychodzi, bo w rzeczywistości Technopark jest niepotrzebny, żadnego pożytku. Taka jest prawda.
2016-06-29 10:59:34

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Water Show Szczecin 2018
Pyromagic 2018: Fajerwerki wystrzeliły
74. rocznica wybuchu powstania warszawskiego
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy