Niedziela 03 lipca 2022r. 
REKLAMA

Targi Pracy w Netto Arenie. Na szukających etatu czeka 1500 ofert

Data publikacji: 2022-05-17 10:24
Ostatnia aktualizacja: 2022-05-17 10:24
Targi Pracy w Netto Arenie.  Na szukających etatu czeka 1500 ofert
Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią wracają Targi Pracy w hali Netto Arena. Fot. Dariusz Gorajski  

W środę 18 maja, w godz. 10-17, w hali Netto Arena w Szczecinie odbędzie się XVII edycja zachodniopomorskich Targów Pracy. Na nowych pracowników czekać będzie dziewięćdziesięciu pracodawców z ponad półtora tysiącami ofert. 

Targi Pracy w hali Netto Arena organizowane są przez Polską Fundację Społeczeństwa Przedsiębiorczego. 
Poszukiwani będą zarówno wysoko wykwalifikowani specjaliści oraz pracownicy produkcyjni, osoby z doświadczeniem zawodowym, jak i chętni do przyuczenia, odbycia stażu, czy praktyki. Wielu pracodawców oferować będzie różnorodne szkolenia czy kursy przygotowawcze dla kandydatów do pracy.

- W wiosennej edycji Targów Pracy pojawią się firmy m.in. z branży handlowej, produkcyjnej, morskiej, finansowej, IT, kurierskiej, SSC/BPO, medycznej, motoryzacyjnej, transportowej czy logistycznej. Wśród wystawców znajdą się także agencje pośrednictwa pracy poszukujące pracowników np. do pracy w Niemczech, Holandii czy Skandynawii – informuje Maciej Patynowski – koordynator przedsięwzięcia.

Udział w targach potwierdzili także doradcy zawodowi z Wojewódzkiego Urzędu Pracy, którzy poinformują o dotacjach i pożyczkach na podniesienie kwalifikacji pracowników oraz poprawę warunków pracy. Powiatowy Urząd Pracy zapozna uczestników z programami dla tych, którzy chcą rozpocząć działalność gospodarczą. Zakład Ubezpieczeń Społecznych wyjaśni jak założyć konto na Platformie Usług Elektronicznych (także dla Ukraińców) i pomoże złożyć wniosek o 500+. Eksperci z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych będą informować  o środkach na rehabilitację zawodową i społeczną osób niepełnosprawnych oraz ich zatrudnianie.

Wstęp na targi jest bezpłatny.

(kel)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA