Poniedziałek 06 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Styczniowe bezrobocie wzrosło, jednak w najbliższych miesiącach spadnie

Data publikacji: 2020-02-17 14:04
Ostatnia aktualizacja: 2020-03-25 16:13
Styczniowe bezrobocie wzrosło, jednak w najbliższych miesiącach spadnie
 

Związek Pracodawców Pomorza Zachodniego: Według danych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej styczniowa stopa bezrobocia wzrosła do 5,5%. Liczba osób bezrobotnych obecnie zarejestrowanych w powiatowych urzędach pracy wynosi 992,4 tys.

Szymon Różański, Wodociągi Zachodniopomorskie, członek ZPPZ:

- Na wzrost bezrobocia mogło wpłynąć zakończenie rocznych programów aktywizacyjnych finansowanych ze środków Funduszu Pracy. Obserwowana skala wzrostu ma charakter cykliczny i nie budzi zaskoczenia. Koniec prac sezonowych nie może być jednak jedynym czynnikiem wpływającym na wzrost bezrobocia. Warunki pogodowe wciąż bowiem umożliwiają prowadzenie prac m.in. w budownictwie, natomiast okres ferii szkolnych sprzyja zapotrzebowaniu na pracowników w sektorze usług turystycznych.

Aleksandra Turbaczewska, ekspertka ZPPZ ds. rynku pracy:

- W związku z uruchomieniem kolejnych programów, których celem jest aktywizacja osób zarejestrowanych w powiatowych urzędach pracy, liczba bezrobotnych w najbliższych miesiącach ulegnie zmniejszeniu, choć nie w takim stopniu jak w ubiegłych latach. Na tę sytuację wpływa spowolnienie gospodarcze, przez które przedsiębiorstwa ograniczają plany rozwojowe, a pracodawcy dopasowują plany zatrudnieniowe do podaży pracowników z oczekiwanymi kwalifikacjami.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Wawrzek
2020-02-17 19:57:12
Ciekawe ile nowych Zakładów pracy zbudowano za SLD, po-PSL, PO i obecnie a ile ich zlikwidowano.
Wzrosło a potem spadnie
2020-02-17 16:13:49
Tak to już w życiu jest, że najpierw roście, a potem opada. Deszcz też tak ma, że najpierw pada, a potem przestaje. Czy naprawdę musicie drukować takie wypowiedzi????

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA