Sobota 18 września 2021r. 
REKLAMA

Przerwali łańcuch wyłudzeń podatkowych. Firmy nie zapłaciły 6 mln zł

Data publikacji: 2021-09-07 11:39
Ostatnia aktualizacja: 2021-09-07 11:56
Przerwali łańcuch wyłudzeń podatkowych. Firmy nie zapłaciły 6 mln zł
Fot. KAS  

Zachodniopomorska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) przerwała łańcuch wyłudzeń podatkowych.

Analiza przepływu dokumentów i środków finansowych między firmami wykazała, że podmioty zajmujące się obrotem biomasą nie płaciły podatków. Od stycznia 2021 r. dzięki fikcyjnym transakcjom podmioty zaangażowane w proceder uniknęły zapłacenia około 6 mln zł.

- Po weryfikacji dokumentów przez KAS wytypowano podmioty dokonujące wyłudzeń skarbowych oraz piorące pieniądze - informuje Małgorzata Brzoza, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie. -  Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej, Policji i Straży Granicznej przeprowadzili równoczesne przeszukania w 24 lokalizacjach na terenie pięciu województw - pomorskiego, mazowieckiego, dolnośląskiego, małopolskiego i wielkopolskiego.

Naczelnik Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie wszczął kontrolę celno-skarbową w jednej ze spółek, która wykazała fikcyjne nabycia od tzw. „znikających podatników”.  Generalny Inspektor Informacji Finansowej dokonał blokad rachunków bankowych podmiotów zaangażowanych w przestępczy proceder na łączną kwotę 1,7 mln zł. Śledztwo prowadzi Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu.

(k)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ