środa, 03 czerwca 2020.
Strona główna > Gospodarka > Prom „Nova Star” kupiony przez PŻB

Prom „Nova Star” kupiony przez PŻB [FILM]

Prom „Nova Star” kupiony przez PŻB
Data publikacji: 2019-10-15 13:00
Ostatnia aktualizacja: 2020-03-25 16:12
Wywietleń: 2100 422260

Polska Żegluga Bałtycka poinformowała, że 11 października w Londynie kupiła od Singapore Technologies Marine Ltd prom „Nova Star”. Tym samym armator z Kołobrzegu zakończył umowę czarterową dotyczącą tej jednostki, podpisaną w 2018 roku.

Zbudowana osiem lat temu „Nova Star”, od września ubiegłego roku zatrudniona jest na linii Gdańsk – Nynäshamn (Szwecja). Prom może przewieźć 1215 pasażerów, w tym 648 w kabinach w jednym rejsie. Podróżujący mają do dyspozycji sklep, kafeterie, restaurację, salę konferencyjną oraz największe na Bałtyku kasyno. Na promie znajdują się również miejsca przeznaczone dla najmłodszych pasażerów.

– Wykupienie promu „Nova Star” było naszym priorytetem na bieżący rok – powiedział Piotr Redmerski, prezes PŻB. – Początkowo przewidywaliśmy czarter jednostki przez dwa lata, aby w tym czasie podjąć decyzje o ewentualnym zakupie, ale rynek zweryfikował nasze plany dość szybko.

Jak dodał, wyniki przewozów pasażerskich oraz frachtowych tego promu w ciągu ostatniego roku były powodem do szybszego zakończenia umowy czarterowej i kupna statku.

– „Nova Star” przyjęła się na rynku bardzo dobrze, a pasażerowie chwalą ją za wysoki komfort podróżowania – zaznaczył. – Dla klientów frachtowych bardzo dobrze uzupełnia – obok promu „Wawel” – linię promową z Gdańska do Nynäshamn pod Sztokholmem.

„Nova Star” jest trzecią jednostką zakupioną przez kołobrzeskiego armatora w ciągu ostatnich pięciu lat w ramach planu odnowy floty.

Obecnie Polska Żegluga Bałtycka SA, występująca pod marką Polferries, eksploatuje pięć promów. Na linii Gdańsk – Nynäshamn pływają „Nova Star” i „Wawel”, a na linii Świnoujście – Ystad kursują „Cracovia”, „Mazovia” i „Baltivia”.

(ek)

Fot. i film PŻB

Prom „Nova Star” kupiony przez PŻB Prom „Nova Star” kupiony przez PŻB Prom „Nova Star” kupiony przez PŻB Prom „Nova Star” kupiony przez PŻB Prom „Nova Star” kupiony przez PŻB

Komentarze

gościówa do @ gość
"Co z promem w stoczni pisowskie kłamczuchy?" PO_czekaj po..e (słowa Sł.N. w Tczewie) rozwalić funkcjonujący przemysł stoczniowy jest łatwo, odbudować i zdobyć pozycją na rynku bardzo trudno. Mam nadzieją iż taki powstanie - nie na taką skalę gdyż kupców jest mniej. Odpadł "sojuz", który teraz ma blokadę na towary EU więc sprzedać towar będzie trudniej.
2019-10-20 10:24:26
PO-dsluchane... i w Piekarni
Buduje sie, buduje... i rosnie jak na drozdzach ! I oby tylko Slawek & KO-mpany nie wzieli sie i dalej w Warszawie - za jego "ostateczne wykonczenie"... ??
2019-10-17 12:41:49
gość
I po raz kolejny powraca pytanie.Co z promem w stoczni pisowskie kłamczuchy?
2019-10-16 18:22:18
Cos tu "nie gra"...?
A dlaczego im Wiecej Promow... tym Wieksze Ceny Biletow i dla Pasazerow na pieszo... ??
2019-10-15 23:19:50

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Krótki rejs po porcie

Nekrologi

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie