niedziela, 12 lipca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Marchewka do Gróbarczyka: „Nie mamy żadnego powodu, żeby panu wierzyć”

Marchewka do Gróbarczyka: „Nie mamy żadnego powodu, żeby panu wierzyć”

Marchewka do Gróbarczyka: „Nie mamy żadnego powodu, żeby panu wierzyć”
Data publikacji: 2019-08-07 15:54
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-18 17:16
Wywietleń: 2699 407166

"Piątkę Gróbarczyka" przedstawił podczas konferencji prasowej poseł Platformy Obywatelskiej Arkadiusz Marchewka. Parlamentarzysta wypowiadał się o stanie szczecińskiego przemysłu stoczniowego - zwłaszcza o sprawie promu, którego budowa nie posuwa się od dwóch lat - i przedstawił swoją najnowszą interpelację do ministra gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej, Marka Gróbarczyka.

- Od dwóch lat jesteśmy oszukiwani w sprawie budowy promu - stwierdził poseł. - Była wielka uroczystość, miał być wielki prom, miał być projekt "Batory", a jest projekt "Sorry, Batory" i od dwóch lat nie dzieje się tam nic. Cieszę się, że po ponad siedmiuset dniach minister Gróbarczyk zobaczył, jak wyglądają efekty jego obietnic. Złożył kolejną obietnicę, tylko my dziś mówimy wprost: nie mamy żadnego powodu, żeby panu wierzyć, panie ministrze. Tyle razy mówił pan rzeczy, które okazały się nieprawdziwe, że można powiedzieć, że ma pan nowy program. Kaczyński ma swoją piątkę, a my możemy zaprezentować "piątkę Gróbarczyka".

Pokazana przez posła plansza zawierała pięć cytatów ministra na temat budowy promu w Szczecinie, które według niego okazały się fałszywe. Dotyczyły one terminów, w jakich poszczególne etapy prac miały się kończyć lub rozpoczynać. Jego zdaniem, od 2017 roku jedynym istniejącym elementem promu pozostaje symboliczna stępka, a wszelkie podawane terminy okazały się nieprawdziwe.

- Jedynym honorowym wyjściem byłoby podanie się do dymisji - uważa poseł Marchewka.

W zaprezentowanej interpelacji, którą złożył, poseł stwierdza, że projekt budowy promu pozostaje na tym samym etapie od 2017 roku. Do szefa resortu gospodarki morskiej poseł PO skierował pytania o harmonogram budowy promu, obecne źródła finansowania projektu, koszty zakupu i położenia stępki oraz uroczystości związanej z jej położeniem. ©℗

Tekst i fot. (NaP)

Komentarze

Ak
A kto sprzedal Stocznie??? Pan Tusk Waleza Kwasniewski Komorowski Pracowalem 20lat.WStoczni.
2019-08-18 17:03:22
jack
Państwo z PIS stoczni w życiu na oczy nie widzieli, ale wiedzą jak kasować pieniądze w Radach Nadzorczych i Dyrekcjach. Kilka lat biorą grube pieniądze, za to że co dwa lata wyjdą i coś obiecają, po czym nigdy nie dotrzymują słowa.
2019-08-10 16:16:06
Viola
To marchewka jeszcze nie jest w sałatce?
2019-08-09 08:41:30
A naj-smieszniejszym jest...
Ze Ci co nawet nie byli, czy nawet nie przepracowali chocby 1-go... dnia na Stoczni - teraz jako za-KOD-owani i POKO-nywani "najwiecej" o Stoczni wiedza ???
2019-08-08 13:48:34
Mariusz
Moment po wyborach PIS zakręci kroplówki kasy utrzymujące przy życiu ST3 Offshore i Gryfię. Po prostu kasa będzie potrzebna na zasilanie "suwerena" wg obietnic przed wyborczych. Ale suweren też pewnie będzie widział w tym rękę Tuska o Wilczym Spojrzeniu. Siła rażenie propagandy PIS jest niestety skuteczna. To przecież PIS reanimował SSN kasą budżetową i to było powodem konieczności zamknięcia SSN.
2019-08-08 11:23:04
jasiu dobra rada
Panie Marchewka, zrób pan sobie kurs spawacza. Tak na wszelki wypadek, bo w życiu różnie bywa i nie wiadomo, co kiedyś będzie nam potrzebne.
2019-08-08 10:20:14
Na pis glosujesz...
...pisancjum utrzymujesz...(cytat:)).
2019-08-08 08:32:28
Pamietam
Szkoda ze kolo Msrchewki nie ma Grada, Gawlowskieo, Nitrasa, Grobarczyka. Chlebowskiego, Drzewieckiego Wypowiedz Marchewki bylaby bardziej merytoryczna, podparta autorytetami
2019-08-08 08:24:00
@Glos wyborcy
Ciekawe że Ty nie masz wątpliwości jak PiS w 4 lata zgubił z budżetu 160 mld zł
2019-08-08 08:09:00
Stoczniowiec
Ile razy w zyciu Marchewka byl na promie?? Nie wszystko co ma nabajdurzy pelnomocnik marszalka trzyma sie kupy
2019-08-08 06:51:30
Glos wyborcy
Ciekawe ze Marchewka nie mial watpliwosci jak Donald Tusk zgubil 250 mld z budzety i pytal sie zabawnie jak dziecko gdzie sa te pieniadze zakopane
2019-08-08 06:49:05
adamek
Jakiś pseudo stoczniowiec z Warskiego pisze że PIS dopłacał do statków i przez to stocznia upadła.No i za upadek odpowiada PIS bo Grad to był człowiekiem PISu i nie wykonał polecenia Pana Premiera Tuska aby znaleźć inwestora!Chłopie nie podszywaj się pod stoczniowca Panu posłowi Marchewce proponuję aby spotkał się pod bramą Stoczni na koniec sierpnia w rocznicę podpisania porozumień sierpniowych.
2019-08-08 00:09:01
ITD
MARcHEWKAI TA JEGO PARTYJKA TO OBcIAcH
2019-08-07 23:01:48
Do... PO-stkomunistycznych Lewakow
Cale Lewactwo ws-PO-lnie zniszczylo Kraj przez 68 lat ( 1945...2015 - 2 lata ! ) a teraz chca by PiS i Zjednoczona Prawica - naprawili ten Lewicowo/PO-stkomunistyczny "Bajzel" tylko w 4 lata ? A wiec czerwona marchewko: Nie mamy zadnego PO-wodu zeby Tobie i Wam dalej zawierzyc ??
2019-08-07 22:16:26
Do Olek
Przestań kłamać bo się kompromitujesz. Premier Tusk robił wszystko by uratować stocznię, ale było już za późno. Za jej zniszczenie odpowiadają rządy SLD i PiS
2019-08-07 22:09:55
Panie Marchewka
Panie Marchewka a może tak po ludzku wziąć sie do przyzwoitej pracy? jest pan młody wykształcony znaleźć sobie porządne zajęcie lub firmę własna założyć i jeszcze ludzi zatrudnić, a nie tylko liczyć na pieniądze podatników. Jak się w młodości zaczyna od politykowania i nieróbstwa to czasem się udaje i można do śmierci żyć z pieniędzy podatników wszak są politycy z 30-letnim stażem, ale moim zdaniem nie warto. Świat się zmienia ludzie są coraz bardziej świadomi i bycie politykiem jest obarczone większym ryzykiem niz kiedyś. Dlatego zachęcam do uczciwej pracy.
2019-08-07 22:05:48
@Stoczniowiec z Warskiego
Pisiorskim tumanom wpojono do tępych dyniek, że to wina Tuska i żaden inny argument do dzbanów nie dotrze. Zobaczysz, jak zaraz po Tobie pojadą.
2019-08-07 21:45:53
kibic
Marchewka osoba godna zaufania ..... buuuuuuhahahaha
2019-08-07 21:44:11
Jednoznacznie i bezwzglednie...
...nie ma zadnego powodu.
2019-08-07 21:34:28
super mario
POdobno KOalizja w ramach POkazowej budowy promu wybuduje go i POwierzy armatorowi jeszcze przed KOlejnymi Wyborami
2019-08-07 21:28:13
Stoczniowiec z Warskiego
Warto przypomnieć że to właśnie premier z narodowosocjalistycznej partii PiS Jarosław Kaczyński poprzez dumpingowe dopłaty po 10-20 mln z baszych podatków do budowanych przez nas kontenerowców dla niemieckiego armatora Rickmersa doprowadził do likwidacji Stoczni Nova. Dość kaczystowskich kłamstw i wciskania ciemnoty prostym ludziom!!!
2019-08-07 21:27:57
Wawrzek
Panie Marchewka pan i pańska Kamarylla z PO-PSL nie powinniście pokazywać żadnej gęby publicznie ze wstydu za to co zrobiliście Polsce i Polakom. Przemysł Stoczniowy budowany od setek lat zniszczyliście tak dokładnie że trzeba dziesięcioleci by to odbudować bo to przecież nie tylko Stocznie ale właśnie Biura Projektowe, Zakłady współprodukujące typu ZUO Bomet, Respol i setki innych jak Huta Szczecin i podobne. W Polsce przeszkadzało wam państwowe ale z Chin kupowaliście poda 60 statków w państwowych stoczniach za które dopiero Rząd PiS płaci bo były zajęte, schizofrenia?. Cała PO na Pomorzu a w zasadzie w całej Polsce powinna być uznana za organizację przestępczą za to co zrobiliście z Polską. Nie jestem z PiS i mam wiele zastrzeżeń do ich polityki ale przecież pierwsze posiedzenia polskiego Rządu w Izraelu odbywały się za Tuska i Kamysza a także pierwsze posiedzenia Rządu Izraela i Knesetu również za Tuska wynikły z tego tylko niekorzystne dla Polski fakty. Za likwidację Stoczni w Polsce cały Rząd Tuska powinien odpowiadać przed Trybunałami karnymi.
2019-08-07 20:49:05
@Do Lukasza
Nie tłumacz mu, bo on i jemu podobni i tak nie zrozumieją, co widać, jak na dłoni w innych komentarzach.
2019-08-07 20:20:30
@roger
roger, cebulak, tępy dzban.
2019-08-07 20:15:03
Do roger
A o tobie cóż można powiedzieć zaślepiony Pisior ?? Może jakieś argumenty ? Stać cię na to?? Dajesz... Czy tylko za trollowanie "władza" dziś płaci , jaka stawka od wpisu ??
2019-08-07 19:56:12
roger
marchewka, burak, czosnek..
2019-08-07 19:21:16
m
Za to powstaly w Szczecinie prywatne stocznie bez Solidarnosci i dyrekcji z politycznego nadania. Produkuja i maja sie dobrze :) Panstwowe stocznie potrzebne sa PiS owi tylko dla stolkow dla swoich.
2019-08-07 18:58:46
Kamil
Największy postulat Marchewki " ZAORAĆ SZCZECIN "
2019-08-07 18:47:38
Olek
A co zrobił Marchewka, żeby odbudować polskie stocznie zniszczone przez Tuska?
2019-08-07 17:47:58
@Łukasz
Masz rację. Raport NIK był druzgocący dla rządu PO-PSL w sprawie stoczni.
2019-08-07 17:47:19
@wyborca
Tenkraj dziękuje, a Polska poradzi sobie bez ciebie.
2019-08-07 17:45:23
Grześ
To nie było realne w 2017 rozpocząć budowe promu , ale teraz jest to bardziej możliwe bo wiele przygotowano pod tą budowę.Trzeba na to realnie patrzeć i żyć nadzieją bo PO wogóle nie ma tego w planie. Tak trzeba PIS naciskać a może coś z tego wyjdzie bo PO nie pozwoli źeby Szczecin dorównał Gdańskowi.
2019-08-07 17:43:04
Marchewka nic o tym nie wie?
Kiedy tuskoidy przeproszą Polaków za zniszczenie polskich stoczni? Wyjaśnijcie, dlaczego to zrobiliście a dopiero potem będziecie mieli prawo rozliczać tych, którzy ją odbudowują.
2019-08-07 17:38:42
wyborca
Zagłosuję na ostatniego kandydata z ostatniej listy , bo wiem ,że nic gorszego niż zrobiło Pis i PO dla tego kraju nie da się zrobić
2019-08-07 17:36:49
Zdezorientowany
Marchewka do Gawłowskiego "Nie mamy żadnego powodu żeby Panu wierzyć".
2019-08-07 17:33:43
POgromca nitrasa
Marchewka, moze czekaja na inwestora katarskiego którego tusk sprowadza od 2008.Spytaj tuska, swojego wodza w jakiej fazie jest sprowadzenie inwestora katarskiego .To co PO zrobiła z terenami po upadku stoczni wraz z wywozem nowych maszyn na złom to kryminał.Marchewa wpisz sobie silesia i kraftport a zrozumiesz że twojej formacji nie wypada pytac o cokolwiek w związku ze stocznią.To tak jakby pedofil chciał pracowac w przedszkolu.
2019-08-07 17:13:54
Szach mat
Pięknie Marchewka go wypunktował
2019-08-07 17:12:52
KROTKO
LUDZIE SZYBKO ZAPOMINAJA JAK BYLO< FAcET OD LIWIDAcJI STOcZNI O NAZWISKU GRAD POTEM BRAL WIELKA KASE ZA BUDOWE ELEKTROWNI ATOMOWEJ
2019-08-07 17:06:23
@Łukasz
Człowieku, przecież to propaganda PiSu!!! Dla nic nie rozumiejących wyborców!
2019-08-07 16:51:31
Do Łukasza
To żaden paradoks. Ktoś coś obiecał i wpompował kasę na stanowiska kierownicze. Ktoś porobił prezesów z ogromnymi pensjami i rady nadzorcze. Czas odpowiedzieć za to.
2019-08-07 16:48:24
PiS to zwykli oszuści
Najpierw kłamali że prom jest już w budowie, a teraz twierdzą że nie mają nawet projektu.
2019-08-07 16:42:27
Do Lukasza
Platforma z UE zamknela stocznie? Nie. UE uznala pomoc publiczna z 2004 roku jako niezgodna z przepisami. https://europa.eu/rapid/press-release_IP-08-1642_pl.htm W 2001- 2005 rzadzilo SLD. 2005- 2007 to rzady PIS. Jak w 2020 wybuchnie kryzys, to tez bedziesz obwiniac PO lub "gigusiow"? Nie pojmuje co doprowadzilo do tego, ze nikt nie chce siegac do faktow. Dane sa publiczne i bezplatne. Fakt jest taki, ze prom obiecali i nie dotrzymali slowa. A jak sprawa ze sciagnieciem wraku ze smolenska? Czy choc tutaj jest jakis sukces?
2019-08-07 16:42:06
@ Łukasz
Piszesz bzdury. To nie PO doprowadziła do upadku stoczni tylko jej własne związki zawodowe
2019-08-07 16:38:34
Daros
Zgadzam się z Panem Marchewką. PiS ściemnia w sprawie tego promu. W dodatku chcą żeby prom zamiast Polaków budowali Filipińczycy
2019-08-07 16:31:07
Łukasz
To jest paradoks. Platofrma z UE zamknęła Stocznie, a teraz rozlicza PiS za planowane wskrzeszenie jej. Ten cały Marchewka, to dobry giguś jest, jak każdy w PO.
2019-08-07 16:17:08