Czwartek 27 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Pracownicy chcą większej elastyczności zatrudnienia

Data publikacji: 2021-07-30 10:33
Ostatnia aktualizacja: 2021-07-30 14:38
Pracownicy chcą większej elastyczności zatrudnienia
 

Związek Pracodawców Pomorza Zachodniego: Wyniki 44. edycji Monitora Rynku Pracy (Instytut Badawczy Randstad) wskazują, że maleje ryzyko utraty pracy, wzrasta natomiast szansa na znalezienie nowego zatrudnienia.

Tomasz Bieńkowski, właściciel IQ Consulting, członek ZPPZ: Jak pokazują wyniki Monitora Rynku Pracy maleje odsetek osób, które zmieniły pracę (pracodawcę), rośnie zaś liczba osób zmieniających stanowisko pracy w ramach jednej firmy. Sytuacja ta może świadczyć o chęci maksymalnego wykorzystania potencjału pracowników przez pracodawców, którzy oferują możliwość awansu czy zmian w ramach struktury zatrudnienia. Większa skłonność do zmiany pracodawcy jest wyraźnie widoczna wśród pracowników, którzy z uwagi na charakter pracy nie mają szansy na awans wewnątrz firmy oraz tych, dla których zmiana pracy nie jest tożsama z uczestniczeniem w długim procesie rekrutacyjnym.

Kamil Zieliński, 7HR, ekspert ZPPZ ds. zatrudnienia: Badania wskazują na oczekiwaną przez pracowników większą elastyczność na rynku pracy. Osoby pracujące obecnie w ustalonych godzinach skorzystałyby z możliwości swobodnego decydowania o godzinie rozpoczęcia i zakończenia pracy. Taka sytuacja może wpłynąć na zwiększenie zadowolenia z pracy wśród osób pracujących w trybie zadaniowym. Najmniejszą popularnością cieszy się praca zmianowa – pracodawcy mogą mieć trudności w rekrutowaniu pracowników do pracy o trybie zmianowym, zwłaszcza jeśli uwzględnia ona pracę nocną.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Robol
2021-07-30 14:17:44
Trza płacić, a nie udawać ... !

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA