ZPPZ: według danych Eurostatu udział kobiet na stanowiskach kierowniczych w Polsce wynosi 44%. Udział kobiet w zarządach wśród największych spółek giełdowych wynosił 12,6%, a w radach nadzorczych — 17,3% - podaje Polski Instytut Ekonomiczny.
Lidia Lis-Bobrowicz, członkini Związku Pracodawców Pomorza Zachodniego, prezeska zarządu INVEST GROUP Sp. z o.o.:
większość populacji Polski stanowią kobiety, co niestety nie przekłada się na składy zarządów i rad nadzorczych w przedsiębiorstwach w sektorach prywatnym i publicznym. W największych firmach stosunkowo mniej kobiet zasiada na stanowiskach wyższego szczebla. Polki należą do jednych z najbardziej przedsiębiorczych kobiet w Europie, zarządzają firmami i podejmują różnego rodzaju decyzje biznesowe tak samo skuteczne jak mężczyźni. Menedżerki zarządzają w sposób sprawiedliwy, partnerski, oparty na procesie komunikacji. Chociaż kobiety wykazują się wieloma atutami takimi jak: duża odporność na stres, umiejętność pracy pod presją czasu oraz bardzo dobra organizacja pracy, wciąż ciążą na nich obciążenia kulturowe związane z życiem rodzinnym.
Aleksandra Turbaczewska, Ekspertka ds. rynku pracy przy zarządzie Związku Pracodawców Pomorza Zachodniego, prezeska zarządu HRBP&CO:
zwiększenie roli kobiet w gospodarce nie jest tylko teoretycznie poprawne, ale się po prostu się opłaca. Niedostatek wykwalifikowanych pracowników i wzrastające koszty starzejącego się społeczeństwa to czynniki negatywnie wpływające na wzrost gospodarczy w krajach wysoko rozwiniętych, które bez prawidłowego wprowadzenia polityki zarządzania różnorodnością bardziej się nie rozwiną. Należy zauważyć, że bez wyrównania szans kobiet w dostępie do stanowisk menedżerskich nie da się zwiększyć konkurencyjności gospodarki. Wprowadzenie polityki różnorodności we władzach spółek na pewno przyniesie zauważalne korzyści biznesowe.