poniedziałek, 26 października 2020.
Strona główna > Gospodarka > Pracodawcy komentują: Na rynku pracy umiarkowany optymizm

Pracodawcy komentują: Na rynku pracy umiarkowany optymizm

Pracodawcy komentują: Na rynku pracy umiarkowany optymizm
Data publikacji: 2020-09-24 22:02
Ostatnia aktualizacja: 2020-09-27 20:21
Wywietleń: 620 476628

Związek Pracodawców Pomorza Zachodniego: Sierpniowe dane GUS odnośnie zatrudnienia w sektorze przedsiębiorstw pozwalają na umiarkowany optymizm.

Kamil Zieliński, 7HR, ekspert ZPPZ ds. zatrudnienia: Mimo faktu, że obserwujemy spadek zatrudnienia o 1,5% w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku, możemy zauważyć stopniowy wzrost etatów w kolejnych miesiącach. Sytuacja ta jest skutkiem przywracania miejsc pracy dostępnych przed okresem pandemii oraz powrotu osób korzystających z zasiłków opiekuńczych. Poziom zatrudnienia wciąż nie powrócił do stanu sprzed pandemii, jednak od czerwca obserwujemy stopniowy i systematyczny wzrost liczby osób zatrudnionych w przedsiębiorstwach.

Wojciech Jurek, Personel Partner, członek ZPPZ: W sierpniu przeciętne wynagrodzenie wyniosło 5337,65 zł i tym samym było niższe od lipcowego. W porównaniu do ubiegłego roku przeciętna płaca wzrosła o 214,39 zł, a więc o 4,1%. Wzrost wynagrodzeń nie jest tak znaczny jak w poprzednim roku, kiedy to płace rosły w tempie 6,8% r/r, jednak wbrew wielu obawom pandemia nie przyczyniła się do obniżki czy zamrożenia płac. Obserwując sytuację na rynku pracy można pozwolić sobie na umiarkowany optymizm i stwierdzenie, że wcześniejsze prognozy dwucyfrowego bezrobocia na koniec roku nie spełnią się.

Komentarze

Grozi "tapniecie"...
No i zobaczymy co sie stanie na Gieldzie papierow wartosciowych w New Yorku po 3 Listopada...? Gdyz Gielda juz za dluuugo poszla w gore czyli az przez 18 lat tj. od roku ok. 2002 liczac !!
2020-09-27 19:39:54

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Finał Nagrody Gryfia 2020

Sonda

Czy boisz się zakażenia koronawirusem?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie