Niedziela, 26 maja 2024 r. 
REKLAMA

Głos niepełnosprawnych

Data publikacji: 23 września 2017 r. 16:21
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:50
Głos niepełnosprawnych
 

Podczas piątkowego (22 bm.) otwartego spotkania rzecznika praw obywatelskich Adama Bodnara z mieszkańcami powiatu gryfińskiego, zainteresowanymi dyskusją nt. sytuacji osób niepełnosprawnych w Polsce, poruszono wiele ważnych tematów. Debata ph. „Szkoda, że nieraz warto się skryć, ale tak łatwiej z ludźmi żyć” odbyła się w Domu Pomocy Społecznej w Nowym Czarnowie.

Pytania, spostrzeżenia, uwagi mieszkańców DPS  oraz uczniów pobliskiego Zespołu Szkół Specjalnych wywarły największe wrażenie na zebranych. Rozmawiano m.in. o prawach osób niepełnosprawnych, edukacji, zatrudnieniu, barierach funkcjonalnych, uczestnictwie w życiu społecznym, kulturalnym, artystycznym, sportowym. Próbkę zajęć „terapii przez sztukę” zademonstrowali uczestnicy Teatru Bomba Bomba.

Podczas konferencji w Starostwie Powiatowym Adam Bodnar krótko podsumował swoje spotkania z mieszkańcami województwa zachodniopomorskiego. Od 19 do 22 bm. odwiedził Szczecin, Stargard, Gryfice, Złocieniec, Drawsko Pomorskie, Siemczyno, Czaplinek i Gryfino.  Rzecznik zwrócił uwagę m.in. na to, iż niemal podczas wszystkich spotkań pojawiały się skargi na wykluczenie komunikacyjne.

Tekst i fot. (akme)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA