piątek, 22 czerwca 2018.
Strona główna > Gospodarka > Praca czeka...

Praca czeka... [GALERIA]

Praca czeka...
Data publikacji: 2016-03-03 17:13
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:33
Wywietleń: 2724 122171

Jest oferta pracy za 4500 złotych, z bonusami, w międzynarodowym środowisku … - poinformował Aleksander Buwelski, dyrektor Wydziału Obsługi Inwestorów i Biznesu szczecińskiego Urzędu Miasta, podczas debaty inaugurującej Targi Peryskop. I ….chętnych można było policzyć na palcach jednej ręki.

Kasa to nie wszystko- tłumaczył brak zainteresowania propozycją jeden młodych uczestników debaty. - Liczy się osobowość pracodawcy, atmosfera… Z badań przeprowadzonych przez Północną Izbę Gospodarczą w Szczecinie wynika, że studenci od przyszłych pracodawców oczekują przede wszystkim umowy na czas nieokreślony, a także możliwości rozwoju i podnoszenia kwalifikacji. Firmy zaś cenią ludzi odpowiedzialnych i zaangażowanych oraz kreatywnych.

Zorganizowana przez Klaster Przemysłów Kreatywnych, PIG i Zachodniopomorską Sieć Biur Karier dwudniowa (3-4 marca) impreza, w której liczny udział biorą pracodawcy, agencje zatrudnienia czy firmy doradcze, nie jest typową giełdą czy też targami pracy. Ma też zbliżyć uczelnie - które nie są w stanie szybko dostosować programów kształcenia do potrzeb rynku pracy- i biznes, pilnie potrzebujący wykwalifikowanych pracowników. Pierwszym krokiem ku temu było podpisanie listów intencyjnych o współpracy Klastra, PIG oraz Wydziału Ekonomicznego Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego i Wydziału Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego.

- Dochodzimy do bariery rozwoju kadr. Musimy się zastanowić z władzami miasta, co zrobić, by z 40 obecnie tysięcy studentów dojść do 100 tysięcy. Studia powinny być masowe, bo potrzebuje tego gospodarka - powiedział podczas debaty prof. Piotr Niedzielski, dziekan WZiEU US.

W piątek podczas  Targów Peryskop- oprócz spotkań z pracodawcami  są  m.in. przewidziane oferty uczelni i Funduszu Pomerania, ciekawe prezentacje, np. „Ze Szczecina do Brukseli, czy wszystko co musisz wiedzieć o europejskich ścieżkach kariery",  czy  „Gdzie, za ile i jak, czyli o lokalny rynku zatrudnienia", podczas której będzie można zweryfikować, kto może liczyć na 4500 zł, a także szkolenia. Service Inter-Lab (WZiEU US) przy ul. Cukrowej 8, w godz.10-17.  Wydarzeniu patronuje „Kurier Szczeciński".

(mag)

Fot. Ryszard Pakieser

NZ.:W Targach Peryskop udział bierze ponad 70 firm i instytucji.

!ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z IMPREZY

Komentarze

Praca czeka na....
Patrząc na zdjęcia stołu prezydialnego, trudno nie odnieść wrażenia, że jednak duży wpływ na pracę mają koneksje rodzinne i nie tylko.
2016-03-04 10:13:02
edek
Uwazam ze to wariat ale korwin powiedzial jedna madra rzecz. Czym sie rozni glupek od glupka z dyplomem? Glupek z dyplomem ma roszczenia. Po co nam 100 000 srudentow w szczecinie? chyba ich tylko potrzebuje pan profesor zeby miec pieniadze
2016-03-04 03:50:42

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy