czwartek, 21 czerwca 2018.
Strona główna > Gospodarka > Peryskop się wynurza

Peryskop się wynurza

Peryskop się wynurza
Data publikacji: 2016-02-24 21:02
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:33
Wywietleń: 1966 121187

Takiej imprezy, jak Targi Peryskop, jeszcze w Szczecinie nie było - zapewniają ich organizatorzy. I to nie tylko dlatego, że po dwóch edycjach Targów Przemysłów Kreatywnych zmienili nazwę imprezy. Dwudniowe spotkanie w przyszłym tygodniu ma być przełomowe. Umówili na nie bowiem przedsiębiorców, naukowców i studentów, by zasypać dzielącą ich na rynku pracy fosę.

- Chodzi o to, by pokazać przedsiębiorcom możliwości uczelni, uczelniom oczekiwania przedsiębiorców, a studentom to, czego mogą się spodziewać na rynku pracy - mówi Aleksander Buwelski, dyrektor Wydziału Obsługi Inwestorów i Biznesu szczecińskiego Urzędu Miasta. - Z jednej strony firmy borykają się w Szczecinie z niedoborem pracowników, a z drugiej mamy 6,8-procentową stopę bezrobocia. Problem jest to, że umiejętności i wiedza, których oczekują firmy, nie spotykają się z tym, co oferują uczelnie lub pracownicy. Rolą miasta jest koordynowanie i pomaganie w spotkaniu się tych potrzeb.

I miejscem takiego spotkania biznesu, uczelni i ich słuchaczy mają być Targi Peryskop, które 3-4 marca w Service Inter-Lab przy ul. Cukrowej 8 (Wydział Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego) organizuje Zachodniopomorski Klaster Przemysłów Kreatywnych, Północna Izba Gospodarcza i Zachodniopomorska Sieć Biur Karier.

- Udział w targach weźmie 70 pracodawców z regionu i Niemiec - informuje Maciej Borowy, przewodniczący Klastra. - Imprezę rozpocznie debata „Peryskop na Szczecin" - m.in. o tym, kogo chcą zatrudniać firmy, jak kształcić młodych ludzi, by nie wyjeżdżali z miasta, czy jesteśmy w stanie być innowacyjni. Będą prezentacje wystawców, szkolenia i zajęcia, a także pokaz eksperymentalnego filmu. (mag)

Fot. Ryszard Pakieser

Peryskop się wynurza Peryskop się wynurza

Komentarze

Targi Peryskop
Zatroskani :)
2016-02-25 14:43:44
Zatroskani :)
Zatroskani :)
2016-02-25 14:42:57
foto
A cóż to za panowie na zdjęciu?
2016-02-25 11:43:23

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy