piątek, 25 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Peryskop na Szczecin

Peryskop na Szczecin

Peryskop na Szczecin
Data publikacji: 2016-03-02 11:10
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 21:20
Wywietleń: 1249 121918

Debatą, jak kształcić, by młodzi zostawali w Szczecinie i z kim chcą współpracować największe lokalne firmy rozpoczną się w czwartek, 3 marca, wyjątkowe w swojej formule Targi Peryskop. Przez dwa dni będą miejscem spotkań przedsiębiorców, naukowców i studentów, a także firm związanych z reklamą, sztuką i wzornictwem.


Zachodniopomorski Klaster Przemysłów Kreatywnych po dwóch edycjach swoich branżowych imprez, formułę tegorocznej zrewolucjonizował - dostosowując do potrzeb lokalnego rynku pracy i tworząc miejsce do nawiązania więzi między przedsiębiorcami i uczelniami, w czym ma mu pomóc Zachodniopomorska Sieć Biur Karier. Stąd na Targach Peryskop nie tylko będą firmy reprezentujące przemysły kreatywne (reklama, sztuka, wzornictwo) i szukające biznesowych klientów, ale i kilkudziesięciu największych pracodawców z regionu (m.in. Bridgestone, Mobica, KK Wind Solutions, Cargotec, Netto, banki), a także z Niemiec (Meklemburgia – Pomorze Przednie), którzy wśród studentów i absolwentów szkół wyższych chcą znaleźć wykwalifikowane kadry.

Targi rozpoczną się w czwartek 3 marca o godz.10 w Service Inter-Lab przy ul. Cukrowej 8 (Wydział Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego). Zainauguruje je debata „ Peryskop na Szczecin" (godz.10.30). Prezentacje wystawców będą dostępne do godz.17. W programie są też szkolenia i seminaria, m.in. „Talenty- w poszukiwaniu własnej siły osobistej" i „Bądź zwycięzcą rekrutacji- złap pracę zamiast grypy". Na czym polega projektowanie: ubioru, graficzne i produktu, wyjaśnią przedstawiciele Akademii Sztuki. Drugiego dnia imprezy, w piątek, swoją finansową ofertę przedstawi Fundusz Pomerania. Przedsiębiorcy będą też mogli się dowiedzieć, dlaczego dobrzy kandydaci omijają ich firmy.
Więcej, w tym imponująca lista wystawców, na: www.klaster.biz, facebook.com/events/453078838226802/ i facebook.com/klasterkreatywny/?fref=ts.

(mag)

 

Komentarze

Peryskop
Nie ma związku pomiędzy kształceniem a pozostawaniem w Szczecinie, bo państwowe uczelnie mają świetnych wykładowców. Jest za to związek pomiędzy ilością uczciwych pracodawców a ilością studentów, kończących uczelnie. Każdy chce mieć wymarzone miejsce pracy, za godną pensję i w odpowiedniej atmosferze, Proste i logiczne.
2016-03-02 15:21:43

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”