poniedziałek, 10 grudnia 2018.
Strona główna > Wiadomości > Peryskop na Szczecin

Peryskop na Szczecin

Peryskop na Szczecin
Data publikacji: 2016-03-02 11:10
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:02
Wywietleń: 1400 121918

Debatą, jak kształcić, by młodzi zostawali w Szczecinie i z kim chcą współpracować największe lokalne firmy rozpoczną się w czwartek, 3 marca, wyjątkowe w swojej formule Targi Peryskop. Przez dwa dni będą miejscem spotkań przedsiębiorców, naukowców i studentów, a także firm związanych z reklamą, sztuką i wzornictwem.


Zachodniopomorski Klaster Przemysłów Kreatywnych po dwóch edycjach swoich branżowych imprez, formułę tegorocznej zrewolucjonizował - dostosowując do potrzeb lokalnego rynku pracy i tworząc miejsce do nawiązania więzi między przedsiębiorcami i uczelniami, w czym ma mu pomóc Zachodniopomorska Sieć Biur Karier. Stąd na Targach Peryskop nie tylko będą firmy reprezentujące przemysły kreatywne (reklama, sztuka, wzornictwo) i szukające biznesowych klientów, ale i kilkudziesięciu największych pracodawców z regionu (m.in. Bridgestone, Mobica, KK Wind Solutions, Cargotec, Netto, banki), a także z Niemiec (Meklemburgia – Pomorze Przednie), którzy wśród studentów i absolwentów szkół wyższych chcą znaleźć wykwalifikowane kadry.

Targi rozpoczną się w czwartek 3 marca o godz.10 w Service Inter-Lab przy ul. Cukrowej 8 (Wydział Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego). Zainauguruje je debata „ Peryskop na Szczecin" (godz.10.30). Prezentacje wystawców będą dostępne do godz.17. W programie są też szkolenia i seminaria, m.in. „Talenty- w poszukiwaniu własnej siły osobistej" i „Bądź zwycięzcą rekrutacji- złap pracę zamiast grypy". Na czym polega projektowanie: ubioru, graficzne i produktu, wyjaśnią przedstawiciele Akademii Sztuki. Drugiego dnia imprezy, w piątek, swoją finansową ofertę przedstawi Fundusz Pomerania. Przedsiębiorcy będą też mogli się dowiedzieć, dlaczego dobrzy kandydaci omijają ich firmy.
Więcej, w tym imponująca lista wystawców, na: www.klaster.biz, facebook.com/events/453078838226802/ i facebook.com/klasterkreatywny/?fref=ts.

(mag)

 

Komentarze

Peryskop
Nie ma związku pomiędzy kształceniem a pozostawaniem w Szczecinie, bo państwowe uczelnie mają świetnych wykładowców. Jest za to związek pomiędzy ilością uczciwych pracodawców a ilością studentów, kończących uczelnie. Każdy chce mieć wymarzone miejsce pracy, za godną pensję i w odpowiedniej atmosferze, Proste i logiczne.
2016-03-02 15:21:43

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
6
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Jesień w Szczecinie
Marsz Niepodległości 2018
Rocznica niepodległości oficjalnie
Poprzedni Następny

Nekrologi

Sonda

Czy miejski sylwester w Szczecinie powinien odbywać się bez pokazu fajerwerków?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy