Czwartek 07 lipca 2022r. 
REKLAMA

Peryskop na Szczecin

Data publikacji: 2016-03-02 11:10
Ostatnia aktualizacja: 2021-04-11 15:45
Peryskop na Szczecin
 

Debatą, jak kształcić, by młodzi zostawali w Szczecinie i z kim chcą współpracować największe lokalne firmy rozpoczną się w czwartek, 3 marca, wyjątkowe w swojej formule Targi Peryskop. Przez dwa dni będą miejscem spotkań przedsiębiorców, naukowców i studentów, a także firm związanych z reklamą, sztuką i wzornictwem.


Zachodniopomorski Klaster Przemysłów Kreatywnych po dwóch edycjach swoich branżowych imprez, formułę tegorocznej zrewolucjonizował - dostosowując do potrzeb lokalnego rynku pracy i tworząc miejsce do nawiązania więzi między przedsiębiorcami i uczelniami, w czym ma mu pomóc Zachodniopomorska Sieć Biur Karier. Stąd na Targach Peryskop nie tylko będą firmy reprezentujące przemysły kreatywne (reklama, sztuka, wzornictwo) i szukające biznesowych klientów, ale i kilkudziesięciu największych pracodawców z regionu (m.in. Bridgestone, Mobica, KK Wind Solutions, Cargotec, Netto, banki), a także z Niemiec (Meklemburgia – Pomorze Przednie), którzy wśród studentów i absolwentów szkół wyższych chcą znaleźć wykwalifikowane kadry.

Targi rozpoczną się w czwartek 3 marca o godz.10 w Service Inter-Lab przy ul. Cukrowej 8 (Wydział Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego). Zainauguruje je debata „ Peryskop na Szczecin" (godz.10.30). Prezentacje wystawców będą dostępne do godz.17. W programie są też szkolenia i seminaria, m.in. „Talenty- w poszukiwaniu własnej siły osobistej" i „Bądź zwycięzcą rekrutacji- złap pracę zamiast grypy". Na czym polega projektowanie: ubioru, graficzne i produktu, wyjaśnią przedstawiciele Akademii Sztuki. Drugiego dnia imprezy, w piątek, swoją finansową ofertę przedstawi Fundusz Pomerania. Przedsiębiorcy będą też mogli się dowiedzieć, dlaczego dobrzy kandydaci omijają ich firmy.
Więcej, w tym imponująca lista wystawców, na: www.klaster.biz, facebook.com/events/453078838226802/ i facebook.com/klasterkreatywny/?fref=ts.

(mag)

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Peryskop
2016-03-02 15:21:43
Nie ma związku pomiędzy kształceniem a pozostawaniem w Szczecinie, bo państwowe uczelnie mają świetnych wykładowców. Jest za to związek pomiędzy ilością uczciwych pracodawców a ilością studentów, kończących uczelnie. Każdy chce mieć wymarzone miejsce pracy, za godną pensję i w odpowiedniej atmosferze, Proste i logiczne.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA