poniedziałek, 20 maja 2019.
Strona główna > Gospodarka > Położyli drugą stępkę

Położyli drugą stępkę [GALERIA]

Położyli drugą stępkę
Data publikacji: 2019-03-09 10:52
Ostatnia aktualizacja: 2019-05-14 11:51
Wywietleń: 1096 379588

W gdańskiej stoczni Remontowa Shipbuilding odbyła się uroczystość położenia stępki pod budowę drugiej jednostki wielozadaniowej. Dwa bliźniacze statki powstają w tej stoczni dla Urzędu Morskiego w Szczecinie i Urzędu Morskiego w Gdyni.

– Jestem bardzo zadowolony z tego, że wszystko idzie zgodnie z planem, tak jak sobie zażyczyliśmy i jak przewiduje kontrakt – mówił Zenon Kozłowski, zastępca dyrektora Urzędu Morskiego w Szczecinie ds. oznakowania nawigacyjnego.

Stępkę pod pierwszą jednostkę, która jest obecnie w fazie składania i montażu kadłuba, położono 29 października ubiegłego roku. Dwa nowoczesne statki zastąpią ponad 35-letnie stawiacze pław: szczecińską „Planetę” i gdyński „Zodiak”.

„Nostri Maris – budowa dwóch wielozadaniowych jednostek pływających” jest projektem współfinansowanym przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności, w ramach Programu Operacyjnego „Infrastruktura i Środowisko” na lata 2014 – 2020. Jednostki będą pełnić funkcję lodołamaczy, służyć do obsługi oznakowania nawigacyjnego, holowania statków, a także prowadzenia prac hydrograficznych (badań czystości dna i głębokości akwenów). Będą mogły również wspomagać inne służby w akcjach ratowniczych i przeciwpożarowych. Wartość kontraktu na budowę jednostek wielozadaniowych to 213 mln 650 tys. zł, a ich odbiór planowany jest na czerwiec 2020 roku.

(ek)

Fot. UMS

Położyli drugą stępkę Położyli drugą stępkę Położyli drugą stępkę Położyli drugą stępkę Położyli drugą stępkę Położyli drugą stępkę Położyli drugą stępkę Położyli drugą stępkę

Komentarze

;/
U nas też stepka pod niewidzialny prom juz 2 lata sobie leży ,o ile jeszcze bedzie bo takich fachowcow tam przetransferowano z gryfii do stoczni ze hoho
2019-03-09 11:55:07

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wielkie gotowanie nad Odrą
Teatralny przemarsz
Dzień Europy – balony poleciały w niebo
Poprzedni Następny

Nekrologi

Sonda

Czy będziesz głosować w wyborach do europarlamentu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie