Czwartek, 18 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Podwójny jubileusz [GALERIA]

Data publikacji: 14 października 2016 r. 11:24
Ostatnia aktualizacja: 18 listopada 2017 r. 19:34
Podwójny jubileusz
Fot. Elżbieta Kubowska  

Przed stu laty zapadła decyzja o rozbudowie portu szczecińskiego w rejonie dzisiejszego Basenu Górniczego. Port przeładunków masowych był odpowiedzią na potrzeby przemysłu. Od 25 lat natomiast działa tam spółka Bulk Cargo – Port Szczecin. Z okazji podwójnego jubileuszu w czwartek (13 października) odbyło się uroczyste spotkanie w Starej Rzeźni.

– To jedyna firma tej wielkości, działająca tutaj, z całkowicie polskim kapitałem – podkreślił na wstępie Roman Czejarek, dziennikarz i historyk miasta.

Jak zaznaczył Grzegorz Dorozik, członek zarządu Bulk Cargo, ponad sto osób (spośród 400) zatrudnionych w spółce jest w niej od samego początku. Ale warto dodać, że wraz z innymi firmami tworzy i utrzymuje średnio tysiąc stabilnych miejsc pracy.

– Tylko przez pierwsze dwa lata wypłacono dywidendę z części zysku, później, zgodnie z decyzją wspólników, cały zysk przeznaczany był na rozwój – mówił Wojciech Pysiak, wiceprezes Bulk Cargo.

W latach 1991-2015 spółka przeładowała 130 mln ton różnych ładunków. To największy przeładowca w porcie. Rocznie obsługuje ok. tysiąc statków, 1500 barek, 50 tys. wagonów i 60 tys. samochodów.

Historię Basenu Górniczego przybliżyli Roman Czejarek i Jan Dębski, szef fundacji „Moja Łasztownia”. Mówili też o roli całego portu szczecińskiego, prezentując dawne zdjęcia i mapy. Tworzą one czasową wystawę w Starej Rzeźni.

Prezes Bulk Cargo Bogusław Trzciński szefom kilku największych kontrahentów spółki wręczył pamiątkowe wyróżnienia z napisem: „Bądźcie dalej z nami”.

Tekst i fot. (ek)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Firmy
2016-10-14 11:36:56
Taka dziwna zależność, że prywatne spółki mają prezesa od początku działania, a spółki "państwowe" mają prezesów zgodnie z ruchem wskazówek zegara wyborczego.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA