Niedziela 17 października 2021r. 
REKLAMA

Poczta Polska wygrała przetarg na obsługę sądów

Data publikacji: 2015-12-10 18:22
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:33
Poczta Polska wygrała przetarg na obsługę sądów
 

Poczta Polska wygrała przetarg na obsługę polskich sądów w latach 2016-2018. Zdaniem szefa resortu infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka zdecydowała o tym cena oraz jakość usług proponowanych przez narodowego operatora. Usługa ma być świadczona od lutego 2016 r.

Jak poinformowała w komunikacie Poczta Polska, jej oferta zdobyła niecałe 98 punktów na 100 możliwych, podczas gdy Polska Grupa Pocztowa (InPost) - niecałe 68 pkt.

Adamczyk mówił na czwartkowej konferencji prasowej w Sejmie, że Poczta Polska zrobi wszystko, by udowodnić, iż jest instytucją, która zadanie obsługi polskich sądów wykona we właściwy sposób. - Wszystkie zadania związane z dostarczaniem przesyłek +wrażliwych+ będą prowadzone w sposób jak najbardziej właściwy przez osoby kompetentne, zatrudnione na umowę o pracę. Punkty odbioru to punkty pocztowe, znane każdemu z adresatów - podkreślił.

- Jeżeli były jakieś niedomagania w latach poprzednich - kiedy realizowała to przedsięwzięcie przed 2013 rokiem - to na pewno zostaną one usunięte - zapewnił szef resortu infrastruktury i budownictwa.

Składając ofertę w przetargu na dostarczanie przesyłek sądowych Poczta Polska zaproponowała niższą cenę od konkurenta, bo 293,1 mln zł, podczas gdy Polska Grupa Pocztowa (PGP) wyceniła swoją na 475,6 mln zł.

Adamczyk pytany, czy narodowemu operatorowi będzie to się opłacało, odparł: "Jeżeli podmiot gospodarczy tak skalkulował swoją ofertę, jestem przekonany, że wzięto pod uwagę wszystkie elementy składające się na tę kwotę. Zostały zbadane zagrożenia wewnętrzne i zewnętrzne, ale też pozytywne efekty. Mamy do czynienia z dobrze zdiagnozowaną i dobrze przygotowaną propozycją projektową" - zaznaczył.

Rzecznik Poczty Polskiej Zbigniew Baranowski, cytowany w przesłanym w czwartek PAP komunikacie, ocenił, że "ten przetarg to ważny element rozwoju Poczty Polskiej". "Walczymy o nasze miejsce na rynku, poszukując dodatkowych źródeł przychodu, rozwijając usługi finansowe i zdobywając kontrakty nie tylko na obsługę listów, ale przede wszystkim - paczek" - podkreślił.

Przetarg na świadczenie usług pocztowych w obrocie krajowym i zagranicznym w zakresie przyjmowania, przemieszczania i doręczania przesyłek pocztowych oraz zwrotu przesyłek niedoręczonych na rzecz sądów powszechnych został ogłoszony 7 maja przez Centrum Zakupów dla Sądownictwa. Obecnie obsługą pocztową sądów zajmuje się spółka InPost (do której należy Polska Grupa Pocztowa), która wygrała przetarg w 2013 r.

Centrum Zakupów dla Sądownictwa oceniało oferty pod kątem m.in.: ceny brutto, gwarantowanego wolumenu doręczenia lub awizowania krajowych przesyłek pocztowych rejestrowanych, gwarantowanego terminu zwrotu do nadawcy, obszaru dostępności elektronicznego potwierdzenia odbioru oraz procenta osób zatrudnionych na podstawie umowy o pracę. (pap)

Fot. Sławomir Borek

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Lupus
2015-12-13 10:01:32
Ty się żalisz czy się chwalisz swoją nie wiedzą zagadnienia jaki problem abyś ty tylko ty spotkał się ze swoim listonoszem i porozmawiał jak polak z polakiem o jakiej godzinie będziesz w domu siedział i upajał się odpoczynkiem jest to jak dla ciebie trudne chyba nie tylko ty jesteś na tyle leniwy aby wpaść na taki pomysł .Rozmowa to połowa sukcesy druga połowa to twoja obecność bo takie twierdzenie no ja zawsze jestem w domu to mijanie się z prawdą .Moja prawda jest taka , że nie lubię kiedy mi ktoś przeszkadza dzwoniąc do domofonu podając się , że jest z poczty a jedynie rozkłada niepotrzebne ulotki które zaśmiecają moją skrzynkę .Lupus zapamiętaj warto być człowiekiem !
szczecinianin
2015-12-11 05:26:28
wlasciciel/e in postu naczytali sie ze plemiona germanskie bogacic zaczeli sie od okradania poczty,i eksperymentowac zaczeli to samo na polakach,ich niecne zamiary traca szanse,bojkotuje wiec InPost,bojkot konsumecki,tot sposob,mozna dac szanse ale niech placa podatki dla nas bo na nas zarabiaja
szczecinianin
2015-12-11 05:25:48
wlasciciel/e in postu naczytali sie ze plemiona germanskie bogacic zaczeli sie od okradania poczty,i eksperymentowac zaczeli to samo na polakach,ich niecne zamiary traca szanse,bojkotuje wiec InPost,bojkot konsumecki,tot sposob,mozna dac szanse ale niech placa podatki dla nas bo na nas zarabiaja
Lupus
2015-12-10 20:02:30
Wraca stara, czy nowa jakość? In Post utopił się w zmieniających się, często bardzo egzotycznych "punktach odbioru", ale także nie dokonał istotnej zmiany w zakresie doręczania przesyłek. Tak jak PP ograniczano się głównie do awizowania przesyłek w skrzynkach pocztowych, gdyż ich doręczyciele (wołałbym listonosze) chodzili po swoich rewirach w godzinach, gdy zastanie adresatów (poza bezrobotnymi i emerytami) było niemożliwe. Może teraz PP wywiąże się z obowiązku doręczenia a nie awizowania, a stanie w nieprzewidywalnej czasowo kolejce w placówkach PP przestanie być koszmarem!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ