Wtorek 20 kwietnia 2021r. 

Po trzech podejściach jest wykonawca statków dla urzędów morskich

Data publikacji: 2017-12-25 15:52
Ostatnia aktualizacja: 2017-12-26 17:35
Po trzech podejściach jest wykonawca statków dla urzędów morskich
 

Stocznia Remontowa Shipbuilding z Gdańska ma zbudować dwie wielozadaniowe jednostki pływające dla administracji morskiej – szczecińskiej i gdyńskiej. Tuz przed świętami rozstrzygnięto przetarg ogłoszony przez Urząd Morski w Szczecinie.

Przypomnijmy, że była to już trzecia próba znalezienia wykonawcy. Dwa poprzednie postępowania unieważniono.

– Na wykonanie zadania zamawiający przeznaczył 231 mln zł – poinformował Zenon Kozłowski, zastępca dyrektora UMS, przewodniczący komisji przetargowej.

Jak się okazało 20 października, ofertę wspólną złożyły Stocznia Remontowa Nauta z Gdyni wraz z norweską firmą Havyard Ship Technology, proponując cenę 209 mln 838 tys. zł. Z kolei Remontowa Shipbuilding z Gdańska zaoferowała 213 mln 650 tys. zł.

Po dokładnym sprawdzeniu złożonych przez stocznie dokumentów okazało się, że oferta Remontowej Shipbuilding była jedyną w tym postępowaniu niepodlegającą odrzuceniu i spełniającą wszystkie wymagania zamawiającego.

Nowe statki mają m.in. kruszyć lód, ale też obsługiwać pławy morskie, wykonywać pomiary hydrograficzne, pełnić funkcje ratownicze i holownicze czy usuwać rozlewy olejowe. Powinny zostać zbudowane do 30 czerwca 2020 r. Przedsięwzięcie ma zapewnione dofinansowanie unijne.

Jednostka dla Urzędu Morskiego w Szczecinie zastąpi jego obecny flagowy statek – stacjonujący w Świnoujściu stawiacz pław „Planeta”.Tekst i fot. (ek)

Na zdjęciu: Jedna z dwóch nowych jednostek zastąpi stacjonującą w Świnoujściu „Planetę”.

Komentarze

Andrzej
2017-12-26 17:34:33
Konkurencja była pomiędzy Gdynią a Gdańskiem a my nie mamy nawet firmy w Szczecinie, która mogłaby do takiego przetargu chociażby złożyć ofertę, na świecie jest zapotrzebowanie na małe ale skomplikowane jednostki, Gdynia i Gdańsk od dawna je budują i wszystko jest rentowne, my dziadujemy jak zwykle.
Jaja
2017-12-25 18:16:25
Dziękujemy zarządowi msr za zangażowanie, żenujące...

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ