wtorek, 22 maja 2018.
Strona główna > Gospodarka > Po trzech podejściach jest wykonawca statków dla urzędów morskich

Po trzech podejściach jest wykonawca statków dla urzędów morskich

Po trzech podejściach jest wykonawca statków dla urzędów morskich
Data publikacji: 2017-12-25 15:52
Ostatnia aktualizacja: 2017-12-26 17:35
Wywietleń: 1401 306676

Stocznia Remontowa Shipbuilding z Gdańska ma zbudować dwie wielozadaniowe jednostki pływające dla administracji morskiej – szczecińskiej i gdyńskiej. Tuz przed świętami rozstrzygnięto przetarg ogłoszony przez Urząd Morski w Szczecinie.

Przypomnijmy, że była to już trzecia próba znalezienia wykonawcy. Dwa poprzednie postępowania unieważniono.

– Na wykonanie zadania zamawiający przeznaczył 231 mln zł – poinformował Zenon Kozłowski, zastępca dyrektora UMS, przewodniczący komisji przetargowej.

Jak się okazało 20 października, ofertę wspólną złożyły Stocznia Remontowa Nauta z Gdyni wraz z norweską firmą Havyard Ship Technology, proponując cenę 209 mln 838 tys. zł. Z kolei Remontowa Shipbuilding z Gdańska zaoferowała 213 mln 650 tys. zł.

Po dokładnym sprawdzeniu złożonych przez stocznie dokumentów okazało się, że oferta Remontowej Shipbuilding była jedyną w tym postępowaniu niepodlegającą odrzuceniu i spełniającą wszystkie wymagania zamawiającego.

Nowe statki mają m.in. kruszyć lód, ale też obsługiwać pławy morskie, wykonywać pomiary hydrograficzne, pełnić funkcje ratownicze i holownicze czy usuwać rozlewy olejowe. Powinny zostać zbudowane do 30 czerwca 2020 r. Przedsięwzięcie ma zapewnione dofinansowanie unijne.

Jednostka dla Urzędu Morskiego w Szczecinie zastąpi jego obecny flagowy statek – stacjonujący w Świnoujściu stawiacz pław „Planeta”.Tekst i fot. (ek)

Na zdjęciu: Jedna z dwóch nowych jednostek zastąpi stacjonującą w Świnoujściu „Planetę”.

Komentarze

Andrzej
Konkurencja była pomiędzy Gdynią a Gdańskiem a my nie mamy nawet firmy w Szczecinie, która mogłaby do takiego przetargu chociażby złożyć ofertę, na świecie jest zapotrzebowanie na małe ale skomplikowane jednostki, Gdynia i Gdańsk od dawna je budują i wszystko jest rentowne, my dziadujemy jak zwykle.
2017-12-26 17:34:33
Jaja
Dziękujemy zarządowi msr za zangażowanie, żenujące...
2017-12-25 18:16:25

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”