poniedziałek, 18 czerwca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Służbowe auta (nie) w najem

Służbowe auta (nie) w najem

Służbowe auta (nie) w najem
Data publikacji: 2017-12-16 21:50
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 22:40
Wywietleń: 1370 304886

Fiaskiem zakończyła się próba najmu nowych aut służbowych do dyspozycji Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie. Na oferty urzędnicy czekali do 1 grudnia, ale ich się nie doczekali. Nie znalazł się choćby jeden podmiot gotów na takie rozwiązanie z opcją na okres 3 lat. Przetarg ZDiTM unieważnił. 

Przypomnijmy, że w tym roku szczeciński ZDiTM do swojej dyspozycji miał jeszcze tej wiosny w sumie 38 aut w średnim wieku 11 lat, z których korzystało 135 pracowników. To m.in. auta osobowe, ciężarowe, w tym tzw. kontenerowce i inne pojazdy, z lawetą włącznie. Koszty eksploatacji tejże floty - jak informowały służby prasowe tej miejskiej jednostki budżetowej - są dość wysokie. Na same naprawy tylko w 2016 r. ZDiTM wydał prawie 230 tysięcy złotych, a na paliwo około 270 tysięcy złotych.

Jeżeli chodzi o auta służbowe, to jednostka zamyka za to ten rok zaplanowanymi i sfinalizowanymi ostatecznie zakupami ośmiu nowiutkich samochodów z napędem elektrycznym. Od lata po mieście jeżdżą cztery nissany leaf, za które ZDiTM zapłacił 472 112 zł. Kolejna partia nowych aut służbowych z napędem elektrycznym, jakie zakupił szczeciński ZDiTM, trafiła do jego bazy przy ul. Klonowica jesienią. Cztery samochody także marki nissan, ale model E-NV200, kosztowały 526 364 zł. Dostawcą w obu przypadkach był Polmotor Auto Serwis Jan Przepłata, Dariusz Olkiewicz sp.j., którego oferty w obu przetargach okazały się jedynymi spełniającymi oczekiwania zamawiającego. 

Z trzech zakupionych ostatnio nissanów na baterie mają korzystać pracownicy domów pomocy społecznej, a jeden będzie używany przez ZDiTM. Auta z poprzedniej lipcowej dostawy w liczbie dwóch eksploatuje ZDiTM, a dwa przekazane zostały wydziałowi oświaty magistratu.

Ogłaszając w listopadzie br. przetarg na długoterminowy, a dokładnie 3-letni najem samochodów służbowych, kierownictwo ZDiTM oczekiwało, że znajdą się kontrahenci gotowi w tej formule zaoferować na potrzeby jednostki fabrycznie nowe auta (roczniki 2016 i 2017). Zamówienie opiewało na auta osobowe w liczbie 9 typu hatchback, 5-miejscowe, 5-drzwiowe, z silnikami zasilanymi benzyną bezołowiową, klimatyzowane, a do tego: 2 samochody osobowe typu kombi, jeden samochód osobowy typu sedan oraz jeden samochód osobowo-dostawczy typu cargo 2-3-miejscowy, 4-5-drzwiowy i jeden samochód osobowo-dostawczy typu cargo 5-miejscowy zasilane olejem napędowym.

Jako zamawiający ZDiTM jednocześnie zastrzegł, iż wszystkie dostarczone pojazdy mają być w jednakowym kolorze (srebrne, szare lub białe), nie licząc innych wymagań co do ich wyposażenia. A dodatkowo, że wszystkie auta w danej grupie muszą być tej samej marki oraz modelu. W przetargu nie pojawił się jednak choćby jeden oferent. ©℗

Tekst i fot.: Mirosław WINCONEK

Służbowe auta (nie) w najem Służbowe auta (nie) w najem Służbowe auta (nie) w najem

Komentarze

Indi
HEHEHEHHE - Dobrze, przeliczyli sie mysleli firmy ze beda ich prosic o wziecie swoich aut.A ci beda sobie mogli przebierac.
2017-12-17 09:27:29
wq
Dziwne, bardzo dziwne.
2017-12-17 09:20:47
.
A kto by chciał wynajmować urzędasom fury ;)
2017-12-17 00:10:57

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Finalistki Gryfii na plenerze literackim
Plener literacki wystartował
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Ryszard Pietrzak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy