Poniedziałek, 27 marca 2023 r. 
1 szczecin
REKLAMA

Służbowe auta (nie) w najem

Data publikacji: 16 grudnia 2017 r. 21:50
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:58
Służbowe auta (nie) w najem
 

Fiaskiem zakończyła się próba najmu nowych aut służbowych do dyspozycji Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie. Na oferty urzędnicy czekali do 1 grudnia, ale ich się nie doczekali. Nie znalazł się choćby jeden podmiot gotów na takie rozwiązanie z opcją na okres 3 lat. Przetarg ZDiTM unieważnił. 

Przypomnijmy, że w tym roku szczeciński ZDiTM do swojej dyspozycji miał jeszcze tej wiosny w sumie 38 aut w średnim wieku 11 lat, z których korzystało 135 pracowników. To m.in. auta osobowe, ciężarowe, w tym tzw. kontenerowce i inne pojazdy, z lawetą włącznie. Koszty eksploatacji tejże floty - jak informowały służby prasowe tej miejskiej jednostki budżetowej - są dość wysokie. Na same naprawy tylko w 2016 r. ZDiTM wydał prawie 230 tysięcy złotych, a na paliwo około 270 tysięcy złotych.

Jeżeli chodzi o auta służbowe, to jednostka zamyka za to ten rok zaplanowanymi i sfinalizowanymi ostatecznie zakupami ośmiu nowiutkich samochodów z napędem elektrycznym. Od lata po mieście jeżdżą cztery nissany leaf, za które ZDiTM zapłacił 472 112 zł. Kolejna partia nowych aut służbowych z napędem elektrycznym, jakie zakupił szczeciński ZDiTM, trafiła do jego bazy przy ul. Klonowica jesienią. Cztery samochody także marki nissan, ale model E-NV200, kosztowały 526 364 zł. Dostawcą w obu przypadkach był Polmotor Auto Serwis Jan Przepłata, Dariusz Olkiewicz sp.j., którego oferty w obu przetargach okazały się jedynymi spełniającymi oczekiwania zamawiającego. 

Z trzech zakupionych ostatnio nissanów na baterie mają korzystać pracownicy domów pomocy społecznej, a jeden będzie używany przez ZDiTM. Auta z poprzedniej lipcowej dostawy w liczbie dwóch eksploatuje ZDiTM, a dwa przekazane zostały wydziałowi oświaty magistratu.

Ogłaszając w listopadzie br. przetarg na długoterminowy, a dokładnie 3-letni najem samochodów służbowych, kierownictwo ZDiTM oczekiwało, że znajdą się kontrahenci gotowi w tej formule zaoferować na potrzeby jednostki fabrycznie nowe auta (roczniki 2016 i 2017). Zamówienie opiewało na auta osobowe w liczbie 9 typu hatchback, 5-miejscowe, 5-drzwiowe, z silnikami zasilanymi benzyną bezołowiową, klimatyzowane, a do tego: 2 samochody osobowe typu kombi, jeden samochód osobowy typu sedan oraz jeden samochód osobowo-dostawczy typu cargo 2-3-miejscowy, 4-5-drzwiowy i jeden samochód osobowo-dostawczy typu cargo 5-miejscowy zasilane olejem napędowym.

Jako zamawiający ZDiTM jednocześnie zastrzegł, iż wszystkie dostarczone pojazdy mają być w jednakowym kolorze (srebrne, szare lub białe), nie licząc innych wymagań co do ich wyposażenia. A dodatkowo, że wszystkie auta w danej grupie muszą być tej samej marki oraz modelu. W przetargu nie pojawił się jednak choćby jeden oferent. ©℗

Tekst i fot.: Mirosław WINCONEK

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Indi
2017-12-17 09:27:29
HEHEHEHHE - Dobrze, przeliczyli sie mysleli firmy ze beda ich prosic o wziecie swoich aut.A ci beda sobie mogli przebierac.
wq
2017-12-17 09:20:47
Dziwne, bardzo dziwne.
.
2017-12-17 00:10:57
A kto by chciał wynajmować urzędasom fury ;)

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA