piątek, 20 lipca 2018.
Strona główna > Gospodarka > Zmiana w Urzędzie Morskim w Szczecinie

Zmiana w Urzędzie Morskim w Szczecinie

Zmiana w Urzędzie Morskim w Szczecinie
Data publikacji: 2017-07-03 14:43
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:34
Wywietleń: 2015 273598

Minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk powołał (z dniem 1 lipca) na stanowisko dyrektora Urzędu Morskiego w Szczecinie Wojciecha Zdanowicza. Dotychczasowemu szefowi UMS Andrzejowi Borowcowi powierzył stanowisko eksperta - pełnomocnika ministra ds. modernizacji toru wodnego Świnoujście-Szczecin do głębokości 12,5 metra.

Wojciech Zdanowicz jest absolwentem Akademii Morskiej w Szczecinie. Część studiów odbył na Liverpool John Moores University. Ma tytuł magistra inżyniera w zakresie nawigacji morskiej i ratownictwa. W 2006 r. uzyskał dyplom oficera pokładowego. Od 2007 r. pracował w administracji morskiej, w tym przez dwa lata w Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Morskiego (EMSA). Zajmował się tematyką szeroko rozumianego bezpieczeństwa i ochrony żeglugi, w szczególności koordynacją i przygotowywaniem projektów międzynarodowych, europejskich i krajowych regulacji prawnych w tej sferze oraz dostosowaniem międzynarodowych aktów prawnych do prawa polskiego. Aktywnie uczestniczył w działaniach związanych z monitorowaniem, inspekcjami i audytami administracji morskiej, uznanych organizacji i portów w obszarze bezpieczeństwa morskiego. Pracując w resorcie właściwym ds. gospodarki morskiej zajmował stanowiska m.in. eksperta ds. bezpieczeństwa morskiego, naczelnika wydziału bezpieczeństwa i ochrony żeglugi oraz radcy ministra ds. bezpieczeństwa morskiego. Ostatnio był wicedyrektorem departamentu gospodarki morskiej w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

Andrzej Borowiec jest absolwentem Politechniki Szczecińskiej, gdzie na Wydziale Budownictwa i Architektury studiował inżynierię środowiska. Posiada uprawnienia do pełnienia samodzielnej funkcji kierownika budowy i robót w specjalności konstrukcyjno-inżynieryjnej w zakresie budowli hydrotechnicznych. Pracę zawodową w UMS rozpoczął w 1980 r. W latach 1991-2006 był zastępcą dyrektora ds. techniczno-inwestycyjnych, a od września 2008 r. do czerwca 2017 r. kierował pracą UMS jako jego dyrektor, nadzorując m.in. największą hydrotechniczną inwestycję Urzędu: budowę infrastruktury dostępowej portu zewnętrznego w Świnoujściu, związaną z powstawaniem terminalu LNG.

(ek)

Na zdjęciu: dyrektor Wojciech Zdanowicz

Fot. UMS

Komentarze

belzi
Czas odwołać nieudacznika Brzezickiego.Każda jego decyzja pogrąza PŻM w coraz większy gnój.
2017-10-25 22:18:10
kowalskij
cudowne dziecko cudownego tatusia.pojechal do Warszawy bo w Szczecinie nie mozna zrobic kariery.Kariera pana Z do stanowiska dyrektorskiego jest tak samo ustawiona jak kariera tatusia a tatus pana miał wyjatkowe zasługi w doprowadzeniu PZM do bankructwa.Za czasów UB był taki mały pokoj obok kadr z biurkiem pana Ochlaja który praktycznie kazdemu dawał szanse pracować na chleb a za Zdanowicza sito dla pracowników ustawiono na etapie składania aplikacji,byl wiec bardziej grozny od ubeków i z tego prawa korzystał jak kapo w obozie pracy z wiekszym zaangazowaniem niz dbanie o stan techniczny statków kupowanych z Chin.Siła władzy tatusia była tak wielka że bez problemów przyjął syna do pracy w ministerstwie.Taka kariera Nikodema Dyzmy. Grozne jest kiedy w instytucji samorządowej lub państwowej wstawia sie wtykę z firmy na trzy litery.Powinny byc jakies standarty z wiedzy, patriotyzmu z lojalnosci wobec ojczyzny a nie z dobrze ustawionego taty.UM to firma z budzetem 600 mln zł.Trzeba bacznie przygladać sie by nastepne pokolenie bandytow okradajacych polski majatek nie miało okazji kraść.z cytatu wielkiego pisarza Melchiora Wankowicza
2017-07-14 07:41:48
Andrzej
A kiedy minister zdymisjonuje nieudolnego komisarza Pżm?
2017-07-10 16:09:40
UMS
Dlaczego dopiero teraz, skoro od wyborów minęło sporo czasu?
2017-07-03 17:26:39

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
23
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy