Czwartek 06 maja 2021r. 

Zmiana w Urzędzie Morskim w Szczecinie

Data publikacji: 2017-07-03 14:43
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:34
Zmiana w Urzędzie Morskim w Szczecinie
Wojciech Zdanowicz Fot. UMS  

Minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk powołał (z dniem 1 lipca) na stanowisko dyrektora Urzędu Morskiego w Szczecinie Wojciecha Zdanowicza. Dotychczasowemu szefowi UMS Andrzejowi Borowcowi powierzył stanowisko eksperta - pełnomocnika ministra ds. modernizacji toru wodnego Świnoujście-Szczecin do głębokości 12,5 metra.

Wojciech Zdanowicz jest absolwentem Akademii Morskiej w Szczecinie. Część studiów odbył na Liverpool John Moores University. Ma tytuł magistra inżyniera w zakresie nawigacji morskiej i ratownictwa. W 2006 r. uzyskał dyplom oficera pokładowego. Od 2007 r. pracował w administracji morskiej, w tym przez dwa lata w Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Morskiego (EMSA). Zajmował się tematyką szeroko rozumianego bezpieczeństwa i ochrony żeglugi, w szczególności koordynacją i przygotowywaniem projektów międzynarodowych, europejskich i krajowych regulacji prawnych w tej sferze oraz dostosowaniem międzynarodowych aktów prawnych do prawa polskiego. Aktywnie uczestniczył w działaniach związanych z monitorowaniem, inspekcjami i audytami administracji morskiej, uznanych organizacji i portów w obszarze bezpieczeństwa morskiego. Pracując w resorcie właściwym ds. gospodarki morskiej zajmował stanowiska m.in. eksperta ds. bezpieczeństwa morskiego, naczelnika wydziału bezpieczeństwa i ochrony żeglugi oraz radcy ministra ds. bezpieczeństwa morskiego. Ostatnio był wicedyrektorem departamentu gospodarki morskiej w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

Andrzej Borowiec jest absolwentem Politechniki Szczecińskiej, gdzie na Wydziale Budownictwa i Architektury studiował inżynierię środowiska. Posiada uprawnienia do pełnienia samodzielnej funkcji kierownika budowy i robót w specjalności konstrukcyjno-inżynieryjnej w zakresie budowli hydrotechnicznych. Pracę zawodową w UMS rozpoczął w 1980 r. W latach 1991-2006 był zastępcą dyrektora ds. techniczno-inwestycyjnych, a od września 2008 r. do czerwca 2017 r. kierował pracą UMS jako jego dyrektor, nadzorując m.in. największą hydrotechniczną inwestycję Urzędu: budowę infrastruktury dostępowej portu zewnętrznego w Świnoujściu, związaną z powstawaniem terminalu LNG.

(ek)

Na zdjęciu: dyrektor Wojciech Zdanowicz

Fot. UMS

Komentarze

belzi
2017-10-25 22:18:10
Czas odwołać nieudacznika Brzezickiego.Każda jego decyzja pogrąza PŻM w coraz większy gnój.
kowalskij
2017-07-14 07:41:48
cudowne dziecko cudownego tatusia.pojechal do Warszawy bo w Szczecinie nie mozna zrobic kariery.Kariera pana Z do stanowiska dyrektorskiego jest tak samo ustawiona jak kariera tatusia a tatus pana miał wyjatkowe zasługi w doprowadzeniu PZM do bankructwa.Za czasów UB był taki mały pokoj obok kadr z biurkiem pana Ochlaja który praktycznie kazdemu dawał szanse pracować na chleb a za Zdanowicza sito dla pracowników ustawiono na etapie składania aplikacji,byl wiec bardziej grozny od ubeków i z tego prawa korzystał jak kapo w obozie pracy z wiekszym zaangazowaniem niz dbanie o stan techniczny statków kupowanych z Chin.Siła władzy tatusia była tak wielka że bez problemów przyjął syna do pracy w ministerstwie.Taka kariera Nikodema Dyzmy. Grozne jest kiedy w instytucji samorządowej lub państwowej wstawia sie wtykę z firmy na trzy litery.Powinny byc jakies standarty z wiedzy, patriotyzmu z lojalnosci wobec ojczyzny a nie z dobrze ustawionego taty.UM to firma z budzetem 600 mln zł.Trzeba bacznie przygladać sie by nastepne pokolenie bandytow okradajacych polski majatek nie miało okazji kraść.z cytatu wielkiego pisarza Melchiora Wankowicza
Andrzej
2017-07-10 16:09:40
A kiedy minister zdymisjonuje nieudolnego komisarza Pżm?
UMS
2017-07-03 17:26:39
Dlaczego dopiero teraz, skoro od wyborów minęło sporo czasu?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ