wtorek, 20 października 2020.
Strona główna > Gospodarka > PiS wie swoje, a PO swoje

PiS wie swoje, a PO swoje

PiS wie swoje, a PO swoje
Data publikacji: 2016-02-02 15:56
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:33
Wywietleń: 2344 115496

- Urząd Morski w Szczecinie otrzyma fundusze na bieżące utrzymanie toru wodnego Szczecin-Świnoujście - mówi Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej. A posłowie PiS Artur Szałabawka i Krzysztof Zaremba zapewniają, że jeszcze w tym roku znają się pieniądze na dokumentację dla obwodnicy zachodniej Szczecina - mają imć słowo pani premier.

Po weekendowych głosowaniach w Sejmie nad tegorocznym budżetem państwa na Pomorzu Zachodnim rozpętał się festiwal wzajemnych oskarżeń. Platforma Obywatelska zarzuca politykom Prawa i Sprawiedliwości, że nie zadbali o pieniądze na pogłębienie toru wodnego i o środki na dokumentację dla zachodniej obwodnicy Szczecina. Rządzący zarzuty odpierają i podkreślają, że budżet na 2016 r. tworzył w dużej mierze rząd Ewy Kopacz, przez co oni mieli małe pole manewru. Zapewniają jednak, że pieniądze będą.

- Mamy obietnicę, że  jeszcze w tym roku znajdzie się kilka milionów złotych na prace koncepcyjne przy obwodnicy zachodniej Szczecina - zapowiedział w poniedziałek na konferencji prasowej Krzysztof Zaremba (PiS).

- Jeśli te pieniądze rzeczywiście będą, to będziemy się cieszyć, bo zależy nam na regionie. Ale na razie ich nie ma - komentował godzinę później - tym razem na konferencji prasowej w siedzibie szczecińskiej PO - Olgierd Geblewicz, marszałek województwa .

Głos zabrało także biuro prasowe ministra Gróbarczyka. Resort poinformował, że środki na utrzymanie toru wodnego Szczecin-Świnoujście już zostały zabezpieczone z rezerwy budżetowej.©℗

(masz)

Więcej we wtorkowym "Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu 

NZ: Poseł PO Arkadiusz Marchewka podkreśla, że PiS podniósł wydatki budżetowe państwa o 17 mld zł w stosunku do propozycji Platformy (Platforma: 351,5 mld zł, PiS-u: 368,5 mld zł)

 

 

Komentarze

Ma-te-ma-tyk,
Odp. oo Zera...lepiej 000 jak 1-ki czy 9-ki ? Miejmy nadzieje ze Pani Szydlo ma obecnie dobre i nowoczesne Liczydlo !!
2016-02-03 12:28:09
nick
To teraz zabezpieczenie pieniędzy na bieżące utrzymanie płytkiego toru wodnego Szczecin Świnoujście to już jest sukces? Jeżeli tak, to na pewno sukces wielkich tego regionu, Szałabawki i Zaremby
2016-02-03 11:58:28
Zera
Dobrze, że na Wydziale Humanistycznym uczą pisowni zer.
2016-02-03 08:16:06
Wpierw zmusic PO do rozlicznia sie...,
A moze najpierw PO-stkomunisci rozlicza z tych Budzetowych Pieniedzy ktore w czasie swojej chocby ostatniej 8 letniej Kadencji PO-dzielili na: Moje...Twoje...i Nasze ??
2016-02-03 03:12:57
henryka szczecin
Obawiam się ,że pieniądze z rezerwy budżetowej o jakich poinformował resort ministra gospodarki morskiej, nie będą wykorzystane na potrzeby naszego regionu. Pieniądze te w niedługim czasie zostaną przekazane do Torunia.Obym się myliła.Pozdrawiam.
2016-02-02 17:42:34

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
10
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Pierwszy dzień neutralizacji tallboya

Sonda

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie