sobota, 21 września 2019.
Strona główna > Gospodarka > PiS wie swoje, a PO swoje

PiS wie swoje, a PO swoje

PiS wie swoje, a PO swoje
Data publikacji: 2016-02-02 15:56
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:33
Wywietleń: 2148 115496

- Urząd Morski w Szczecinie otrzyma fundusze na bieżące utrzymanie toru wodnego Szczecin-Świnoujście - mówi Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej. A posłowie PiS Artur Szałabawka i Krzysztof Zaremba zapewniają, że jeszcze w tym roku znają się pieniądze na dokumentację dla obwodnicy zachodniej Szczecina - mają imć słowo pani premier.

Po weekendowych głosowaniach w Sejmie nad tegorocznym budżetem państwa na Pomorzu Zachodnim rozpętał się festiwal wzajemnych oskarżeń. Platforma Obywatelska zarzuca politykom Prawa i Sprawiedliwości, że nie zadbali o pieniądze na pogłębienie toru wodnego i o środki na dokumentację dla zachodniej obwodnicy Szczecina. Rządzący zarzuty odpierają i podkreślają, że budżet na 2016 r. tworzył w dużej mierze rząd Ewy Kopacz, przez co oni mieli małe pole manewru. Zapewniają jednak, że pieniądze będą.

- Mamy obietnicę, że  jeszcze w tym roku znajdzie się kilka milionów złotych na prace koncepcyjne przy obwodnicy zachodniej Szczecina - zapowiedział w poniedziałek na konferencji prasowej Krzysztof Zaremba (PiS).

- Jeśli te pieniądze rzeczywiście będą, to będziemy się cieszyć, bo zależy nam na regionie. Ale na razie ich nie ma - komentował godzinę później - tym razem na konferencji prasowej w siedzibie szczecińskiej PO - Olgierd Geblewicz, marszałek województwa .

Głos zabrało także biuro prasowe ministra Gróbarczyka. Resort poinformował, że środki na utrzymanie toru wodnego Szczecin-Świnoujście już zostały zabezpieczone z rezerwy budżetowej.©℗

(masz)

Więcej we wtorkowym "Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu 

NZ: Poseł PO Arkadiusz Marchewka podkreśla, że PiS podniósł wydatki budżetowe państwa o 17 mld zł w stosunku do propozycji Platformy (Platforma: 351,5 mld zł, PiS-u: 368,5 mld zł)

 

 

Komentarze

Ma-te-ma-tyk,
Odp. oo Zera...lepiej 000 jak 1-ki czy 9-ki ? Miejmy nadzieje ze Pani Szydlo ma obecnie dobre i nowoczesne Liczydlo !!
2016-02-03 12:28:09
nick
To teraz zabezpieczenie pieniędzy na bieżące utrzymanie płytkiego toru wodnego Szczecin Świnoujście to już jest sukces? Jeżeli tak, to na pewno sukces wielkich tego regionu, Szałabawki i Zaremby
2016-02-03 11:58:28
Zera
Dobrze, że na Wydziale Humanistycznym uczą pisowni zer.
2016-02-03 08:16:06
Wpierw zmusic PO do rozlicznia sie...,
A moze najpierw PO-stkomunisci rozlicza z tych Budzetowych Pieniedzy ktore w czasie swojej chocby ostatniej 8 letniej Kadencji PO-dzielili na: Moje...Twoje...i Nasze ??
2016-02-03 03:12:57
henryka szczecin
Obawiam się ,że pieniądze z rezerwy budżetowej o jakich poinformował resort ministra gospodarki morskiej, nie będą wykorzystane na potrzeby naszego regionu. Pieniądze te w niedługim czasie zostaną przekazane do Torunia.Obym się myliła.Pozdrawiam.
2016-02-02 17:42:34

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wokalne popisy na pl. Grunwaldzkim

Nekrologi

Sonda

Czy popierasz Marsz Równości?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie