wtorek, 18 lutego 2020.
Strona główna > Gospodarka > Pierwsza taryfa dla Polskiego LNG

Pierwsza taryfa dla Polskiego LNG

Pierwsza taryfa dla Polskiego LNG
Data publikacji: 2016-06-02 18:02
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:33
Wywietleń: 2130 136411

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki zatwierdził w czwartek (2 czerwca) pierwszą taryfę dla usług regazyfikacji skroplonego gazu ziemnego (LNG), ustaloną przez przedsiębiorstwo energetyczne Polskie LNG w Świnoujściu. Od jej publikacji muszą upłynąć co najmniej dwa tygodnie, by terminal mógł rozpocząć komercyjną działalność. Według Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa, ma to nastąpić 17 czerwca.

Taryfa została zatwierdzona, zgodnie z wnioskiem Polskiego LNG, do 31 grudnia 2016 r.  Wprowadzenie jej do stosowania może nastąpić nie wcześniej niż po upływie 14 dni i nie później niż do 45 dnia od dnia publikacji taryfy. Tak przewiduje Prawo energetyczne.

W taryfie ustalono stawki opłat za pakietowe usługi regazyfikacji skroplonego gazu ziemnego, obejmujące: wyładunek LNG z tankowca, procesowe składowanie w zbiornikach, regazyfikację i oddanie paliwa gazowego do systemu przesyłowego, a także stawki za usługi dodatkowe dotyczące przeładunku LNG na autocysterny.

Ponadto ustalone zostały stawki za tzw. usługi rozdzielone (przedłużone procesowe składowanie oraz  moc umowna). Będą świadczone dodatkowo do pakietowych usług regazyfikacji.

Spółka zamierza świadczyć zarówno długoterminowe usługi regazyfikacji (trwające ponad rok), jak i krótkoterminowe (podczas co najmniej jednej doby gazowej). (ek)

Komentarze

majka
Noooooooo to gaz bedzie drogi.. Ruski z rury, 223 $ za 1000 m3, ze statku (po skropleniu, transporcie i degazyfikacji) 587 $/1000 m3 :) Wesolych swiat
2016-06-03 13:52:26
Konrad
Dla zwykłego zjadacza gazu z treści tego artykułu nic nie wynika.Dla mnie niezrozumiała jest decyzja kto zaakceptował przelicznik poboru gazu w KWh kiedy liczniki poboru mierzą w metrach sześciennych.Z wartością opałową gazu też bywa różnie szczególnie zimą ale odbiorcy nie mają żadnej możliwości kontroli.
2016-06-02 21:35:29
chester
Ustalili stawki. Sami dla siebie. Fascynujące gry rynkowe.
2016-06-02 21:17:56

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
7
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Protest nauczycieli: „Nasze postulaty są wciąż aktualne”

Sonda

Czy popierasz pomysł stopniowej likwidacji roweru miejskiego w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie