Czwartek 11 sierpnia 2022r. 
REKLAMA

Terminal LNG już odebrany

Data publikacji: 2016-06-01 19:04
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:33
Terminal LNG już odebrany
 

Terminal LNG w Świnoujściu został ostatecznie odebrany od wykonawcy - poinformowała spółka Gaz-System. To kluczowe wydarzenie, bo jak przypomina Artur Zawartko, wiceprezes tej spółki, "zapowiedziane są już komercyjne dostawy skroplonego gazu do Polski".

Protokół odbioru do użytkowania terminalu LNG podpisali przedstawiciele Polskiego LNG S.A. i generalnego realizatora inwestycji (GRI). Jak informuje Gaz-System przejęcie do eksploatacji poprzedzono wykonaniem licznych prób i testów. Wszystkie zakończyły się pozytywnie, "potwierdzając osiągnięcie wymaganych parametrów technicznych".

Wykonawca uzyskał wszystkie decyzje administracyjne, pozwalające na bezpieczną i zgodną z prawem eksploatację. Szkolenie pracowników ze standardów eksploatacyjnych prowadził Gaz-System. Także GRI przeszkolił pracowników, dzięki czemu są przygotowani do obsługi "zespołu urządzeń oraz skomplikowanego procesu technologicznego".

W tym miesiącu mają rozpocząć się komercyjne dostawy skroplonego gazu ziemnego: - Z tego powodu finalny odbiór Terminalu LNG od Wykonawcy jest kluczowy dla ukończenia tej strategicznej dla polskiej gospodarki inwestycji, która umożliwia realną dywersyfikację źródeł dostaw gazu, a tym samym istotnie zwiększa bezpieczeństwo energetyczne kraju - powiedział wiceprezes A. Zawartko.

(kl)

Fot. Dariusz Gorajski

Na zdj.: Zbiorniki czekają na pierwsze komercyjne dostawy skroplonego gazu ziemnego (LNG).

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

LNG
2016-06-02 11:18:23
Dobrze wyszło, że terminal odebrano za rządów partii, która była inicjatorem jego budowy.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA