Poniedziałek, 04 grudnia 2023 r. 
-3 szczecin
REKLAMA

Prezydencka rezydencja w Świnoujściu?

Data publikacji: 31 maja 2016 r. 09:39
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:04
Prezydencka rezydencja w Świnoujściu?
 

Dziś (31 maja) Janusz Żmurkiewicz, prezydent Świnoujścia, spotka się w Warszawie z Andrzejem Dudą, prezydentem RP. Gospodarz kurortu zapowiedział, że przypomni głowie państwa o pomyśle jeszcze sprzed wyborów, żeby przenieść letnią rezydencję prezydencką do Świnoujścia.

Chodzi o spotkanie, które odbyło się przed wyborami w gabinecie Janusza Żmurkiewicza. Ubiegający się wówczas o prezydencki fotel Andrzej Duda przyjechał do Świnoujścia m.in. w towarzystwie Joachima Brudzińskiego, Leszka Dobrzyńskiego i Marka Gróbarczyka. Gospodarz kurortu życzył A. Dudzie wygranej i zaprosił do zamieszkania w Świnoujściu. Chodziło o to, żeby prezydent przeniósł swoją rezydencję z Juraty na Helu do Świnoujścia.

Przyszłemu prezydentowi spodobał się ten pomysł.

– Obiecał, że rezydencję zlokalizuje właśnie na świnoujskiej ziemi. Najlepsza byłaby wyspa Wolin, okolice Warszowa, bo na Uznamie nie ma już takich terenów, żeby zapewnić bezpieczeństwo. Jeżeli prezydent Duda podjąłby taką decyzję, to byłaby to fajna rzecz dla miasta – powiedział na antenie Telewizji Świnoujście 
J. Żmurkiewicz.

Na prywatne rozmowy prezydent Świnoujścia będzie miał dziś mniej czasu niż podczas spotkania w Świnoujściu, gdy A. Duda dopiero ubiegał się o urząd. Będzie to spotkanie w Pałacu Prezydenckim z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego, przyjedzie sporo samorządowców.

– Prezydent Janusz Żmurkiewicz liczy na chociażby krótką rozmowę. Pomysł, żeby przenieść letnią rezydencję prezydencką do Świnoujścia, nie jest nowy. Już prezydent Aleksander Kwaśniewski rozważał taką możliwość – przypomina Robert Karelus, rzecznik prasowy prezydenta Świnoujścia. ©℗

BaT

Fot. Archiwum: Marek Klasa

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Realista
2016-06-01 16:00:44
Ludzie, jesteście niepoprawni optymiści; nie zdajecie sobie sprawy jaki czeka paraliż Waszego miasta podczas przyjazdu/pobytu takiego ciecia. Miastem wtedy rządzi BOR; ulice pozamykane, komandosi na rogatkach i nie ma zmiłuj się. Powodzenia
prawobrzeże
2016-05-31 21:58:31
Jako mieszkanka prawobrzeża już się cieszę, że powstanie kolejny ładny obiekt.Będzie bezpieczniej. Widzę same pozytywy.
do porzednika
2016-05-31 13:40:25
Zo dlatego zaprasza prezydenta
.
2016-05-31 12:30:57
Czy Żmurkiewicz nie zdaje sobie sprawy z tego, że Świnoujście to kurort dla chamów - smród, hałas i niewybredna rozrywka dla karków.
mieszkanie
2016-05-31 11:42:58
Zanim dadzą zgodę na budowę rezydencji niech Duda załatwi wybudowanie tunelu. A jak nie, to na przeprawę w Karsiborzu z drugim sortem kierowców. Jak postoi dwie godziny w kolejce to zrozumie jak żyją tu ludzie.
Ś-cie
2016-05-31 10:13:02
No tak, poprzedni prezydent raczej omijał ten teren, bo od razu byłyby niewygodne pytania o tunel.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA