czwartek, 21 czerwca 2018.
Strona główna > Gospodarka > Pasażerom marzy się większy terminal

Pasażerom marzy się większy terminal

Pasażerom marzy się większy terminal
Data publikacji: 2015-08-05 12:06
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:33
Wywietleń: 2181 8029
W Porcie Lotniczym Szczecin-Goleniów przebudowano infrastrukturę służącą do bezpiecznej obsługi ruchu. Inwestycja kosztowała 100 mln zł. Teraz pasażerom marzy się większy terminal.

Inwestycja „Port lotniczy Szczecin – Goleniów – rozbudowa i modernizacja infrastruktury lotniskowej i portowej” rozpoczęła się 3 marca zeszłego roku, a zakończyła 30 czerwca 2015. Finansowana była z kredytu zaciągniętego w Oddziale Korporacyjnym PKO BP w Szczecinie na kwotę 51 600 000 złotych, umowy na jej dofinansowanie w wysokości 47 498 737,67 zł z PO IŚ oraz środków własnych spółki, pochodzących z dokapitalizowania jej przez lokalnych udziałowców (samorządy województwa i Szczecina).

- Prace budowlane zostały podzielone na IV etapy, a te natomiast na zadania - przypomina Krzysztof Domagalski, rzecznik Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów im. NSZZ „Solidarność". - Każdy z etapów miał ramy czasowe, w jakich nasz wykonawca - Budimex SA - był zobowiązany dokończyć przebudowę, prowadzoną na działającym lotnisku.

W I etapie etap powstała równoległa droga kołowania oraz drogi kołowania „ G”, „H” i „B”, a także rozbudowana została płyta postojowa nr 1. W następnym (latem zeszłego roku) kontynuowano budowę równoległej drogi kołowania, remont i rozbudowę płyty postojowej nr 2.  Podczas następnej fazy inwestycji nadal prowadzone były prace przy równoległej drodze kołowania, remontowano drogę kołowania „C” oraz obecną płytę postojową nr 1. Ostatni etap obejmował kapitalny remont drogi startowej o długości 2 500 metrów i szerokość 60 m.

- W tym czasie na lotnisku wyznaczono zastępczą drogę startową- dodaje rzecznik. - Była nią równoległa droga kołowania o parametrach 2100 x 45 metrów. Takie rozwiązanie pozwoliło, mimo trwających na drodze startowej prac, na bezpieczną eksploatacje lotniska.
Teraz niektórym pasażerom marzy się rozbudowa terminala. Dopytują się o to na Facebooku. Plany rozbudowy strefy pasażerskiej lotniska są i to od dawna, ale szybko nie ma co liczyć na ich realizację.

(mag)

Na zdjęciu: Po inwestycji za 100 milionów złotych na lotnisku Goleniów jest bezpieczniej

Komentarze

Rolnik z dzialkowiczem,
Tempo, tempo i jeszcze raz tempo ! A czy Ktos pomyslal i wstepnie obliczyl...(?) ile to halasu, jak i TON SPALIN opadnie spowrotem - na drogi, pola i lasy w duzym rejonie Goleniowa ? Pytanie wiec: jak wyjdzie to tak Nam jak i naszym dzieciom na zdrowiu ??
2015-08-09 22:06:42
Jak najszybciej
Z tym że powiększyć trzeba tylko część odlotów bo tych z Polski i ze Szczecina będzie w najbliższym czasie jeszcze dużo więcej. Przylotów nie powiększać, bo nikt tu już nie wróci. Nie ma po co.
2015-08-05 20:28:58
kok
Konieczne inestycje dla Szzecina: 1)szybka kolej na lotnisko w Berlinie 2)zmniejsznie CO2(do normy europejskiej) 3)drogi,drogi
2015-08-05 12:56:13
po co ?
I tak tam jest samolotów jak na lekarstwo. Po co ta rozbudowa, lepiej było by zainwestować w drogę do lotniska np nr 6
2015-08-05 11:21:19

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy