Niedziela 03 lipca 2022r. 
REKLAMA

Obwodnica na S6 powstaje etapami

Data publikacji: 2016-08-29 20:55
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:34
Obwodnica na S6 powstaje etapami
 
Dwudziestokilometrowy odcinek z dwupasmowymi trasami w obu kierunkach, na których obowiązywać będzie prędkość 100 km/h – taka będzie obwodnica Koszalina i Sianowa. Budowa tego szlaku stawianej S6 potrwa do lipca 2018 roku. Koszt to ponad 645 mln zł.
Za inwestycję odpowiada konsorcjum firm: PORR Polska Infrastruktura i Polbud-Pomorze. Warto pamiętać, że obwodnica na S6 wraz z odcinkiem S11 od węzła „Bielice” do węzła „Koszalin Zachód” będzie przebiegała w całości po nowym śladzie i bez wykorzystania istniejącego układu drogowego. Oba środkowopomorskie miasta ominie od północy. Włączenie w obecną drogę krajową nr 6 nastąpi w okolicy Karnieszewic. Trasa S6 umożliwi podróżnym dogodniejsze połączenie drogowe ze Szczecina do Gdańska.

U wylotu Koszalina na ul. Morskiej obowiązuje tymczasowa organizacja ruchu. To oznakowanie wyjazdów z budowy, które będą utwardzone płytami. Trwa systematyczna wycinka drzew na północy miasta.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Szczecinie już zapowiada, że to nie koniec zmian, bo po około dwóch miesiącach zacznie obowiązywać nowa tymczasowa organizacja. Ta będzie związana z kolejnymi etapami przebudowy ulic: Morskiej i Władysława IV. ©℗

(m)

Fot. Wiesław Miller

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

tylko pytam...
2016-08-30 09:10:53
A kiedy obwodnica Radziszewa, Daleszewa itp? Dojazd do Ryfina (jak i przejazd przez Podjuchy i Klucz) to makabra! Przez lata nikt tym się nie zajął. Czy nie można poprowadzić drogi wzdłuż linii kolejowej? tylko pytam...

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA