poniedziałek, 28 września 2020.
Strona główna > Gospodarka > Gryfia gotowa do współpracy z prokuraturą

Gryfia gotowa do współpracy z prokuraturą

Gryfia gotowa do współpracy z prokuraturą
Data publikacji: 2016-01-14 18:51
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:33
Wywietleń: 1243 98568

Zarząd Morskiej Stoczni Remontowej „Gryfia” w Szczecinie deklaruje gotowość do współpracy z prokuraturą, która pod koniec ubiegłego roku wszczęła postępowanie w sprawie nieprawidłowości w spółce. Chodzi o szkodę majątkową w wysokości co najmniej 1,5 mln zł. 

W lipcu ub. roku między MSR „Gryfia” a jej właścicielem – funduszem MARS – zostało zawarte porozumienie o współpracy, na mocy którego MS Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych zleciło niezależnemu audytorowi przeprowadzenie oceny wybranych obszarów działalności spółki. Raport z audytu zawierał informacje o funkcjonującej wokół stoczni i w samej spółce sieci powiązań osobowych i kapitałowych.

– Zdecydowaliśmy, że raport przekażemy do właściwych organów, gdyż jego wyniki wskazywały na siatkę powiązań, które w naszej opinii mogły negatywnie wpływać na kondycję ekonomiczną i pozycję konkurencyjną stoczni – powiedział Piotr Słupski, prezes MS TFI. – Zobowiązaliśmy też zarząd stoczni do podjęcia pilnych działań w wymiarze personalnym 
i organizacyjnym, mających na celu niezwłoczne usunięcie nieprawidłowości.

Od początku października 2015 r. w „Gryfii” trwają prace, które mają wyeliminować niewłaściwe działania wskazane przez audytora.

– Przyjęty harmonogram prac i stan ich zaawansowania wskazuje, że do końca tego miesiąca wszystkie działania naprawcze zostaną wdrożone w spółce – poinformował Michał Kowalewski, pełniący obowiązki prezesa zarządu MSR „Gryfia”, delegowany przez radę nadzorczą po odwołaniu z tego stanowiska Hanny Hanć.

Równolegle, czyli w październiku ubiegłego roku, ówczesny przedstawiciel załogi w radzie nadzorczej „Gryfii” (dziś poseł PiS) Krzysztof Zaremba skierował do ABW wniosek 
o przeprowadzenie kontroli w spółce.

Jak już informowaliśmy, Prokuratura Okręgowa w Szczecinie wszczęła śledztwo 23 grudnia ub. roku. Chodzi o szkodę majątkową w wysokości co najmniej 1,5 mln zł. Miał ją wyrządzić spółce jej zarząd w okresie od czerwca 2013 do października 2015 r.

– Do spółki nie wpłynęło jeszcze  formalne zawiadomienie o wszczęciu śledztwa, spodziewamy się, że nastąpi to lada dzień – zaznaczył M. Kowalewski. – Jesteśmy zainteresowani jak najszybszym zakończeniem sprawy oraz gotowi do sprawnej współpracy. (ek)

Fot. E. Kubowska

Komentarze

kalafior
oj żeby ktoś tak zlecił "niezależnemu audytorowi przeprowadzenie oceny wybranych obszarów działalności... Urzędu Miasta Szczcina". Ciekawe czy raport też by zawierał informacje o funkcjonującej wokół urzędu i spółek miejskich, a także w samym urzędzie i miejskich spółkach sieci powiązań osobowych i kapitałowych jak to zostało ujęte w artykule.
2016-01-15 17:20:29
20 lat
Od ponad 20 lat Gryfia ma problemy. Wszyscy wzajemnie oskarżają się o złodziejstwo . To trefna firma. Wiele osób doszło tam do wielkich pieniędzy . Bo kombinować to tam potrafili . Podobnie było w wielu innych upadłych szczecińskich firmach. Takie miasto. Setki dużych firm upadło , a o dziwo ludzie z tych firm wybudowali piękne domy dla siebie i swoich dzieci. To miasto cudów.
2016-01-15 06:29:11

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
8
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie