Poniedziałek, 15 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Gryfia gotowa do współpracy z prokuraturą

Data publikacji: 14 stycznia 2016 r. 18:51
Ostatnia aktualizacja: 18 listopada 2017 r. 19:33
Gryfia gotowa do współpracy z prokuraturą
 

Zarząd Morskiej Stoczni Remontowej „Gryfia” w Szczecinie deklaruje gotowość do współpracy z prokuraturą, która pod koniec ubiegłego roku wszczęła postępowanie w sprawie nieprawidłowości w spółce. Chodzi o szkodę majątkową w wysokości co najmniej 1,5 mln zł. 

W lipcu ub. roku między MSR „Gryfia” a jej właścicielem – funduszem MARS – zostało zawarte porozumienie o współpracy, na mocy którego MS Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych zleciło niezależnemu audytorowi przeprowadzenie oceny wybranych obszarów działalności spółki. Raport z audytu zawierał informacje o funkcjonującej wokół stoczni i w samej spółce sieci powiązań osobowych i kapitałowych.

– Zdecydowaliśmy, że raport przekażemy do właściwych organów, gdyż jego wyniki wskazywały na siatkę powiązań, które w naszej opinii mogły negatywnie wpływać na kondycję ekonomiczną i pozycję konkurencyjną stoczni – powiedział Piotr Słupski, prezes MS TFI. – Zobowiązaliśmy też zarząd stoczni do podjęcia pilnych działań w wymiarze personalnym 
i organizacyjnym, mających na celu niezwłoczne usunięcie nieprawidłowości.

Od początku października 2015 r. w „Gryfii” trwają prace, które mają wyeliminować niewłaściwe działania wskazane przez audytora.

– Przyjęty harmonogram prac i stan ich zaawansowania wskazuje, że do końca tego miesiąca wszystkie działania naprawcze zostaną wdrożone w spółce – poinformował Michał Kowalewski, pełniący obowiązki prezesa zarządu MSR „Gryfia”, delegowany przez radę nadzorczą po odwołaniu z tego stanowiska Hanny Hanć.

Równolegle, czyli w październiku ubiegłego roku, ówczesny przedstawiciel załogi w radzie nadzorczej „Gryfii” (dziś poseł PiS) Krzysztof Zaremba skierował do ABW wniosek 
o przeprowadzenie kontroli w spółce.

Jak już informowaliśmy, Prokuratura Okręgowa w Szczecinie wszczęła śledztwo 23 grudnia ub. roku. Chodzi o szkodę majątkową w wysokości co najmniej 1,5 mln zł. Miał ją wyrządzić spółce jej zarząd w okresie od czerwca 2013 do października 2015 r.

– Do spółki nie wpłynęło jeszcze  formalne zawiadomienie o wszczęciu śledztwa, spodziewamy się, że nastąpi to lada dzień – zaznaczył M. Kowalewski. – Jesteśmy zainteresowani jak najszybszym zakończeniem sprawy oraz gotowi do sprawnej współpracy. (ek)

Fot. E. Kubowska

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

kalafior
2016-01-15 17:20:29
oj żeby ktoś tak zlecił "niezależnemu audytorowi przeprowadzenie oceny wybranych obszarów działalności... Urzędu Miasta Szczcina". Ciekawe czy raport też by zawierał informacje o funkcjonującej wokół urzędu i spółek miejskich, a także w samym urzędzie i miejskich spółkach sieci powiązań osobowych i kapitałowych jak to zostało ujęte w artykule.
20 lat
2016-01-15 06:29:11
Od ponad 20 lat Gryfia ma problemy. Wszyscy wzajemnie oskarżają się o złodziejstwo . To trefna firma. Wiele osób doszło tam do wielkich pieniędzy . Bo kombinować to tam potrafili . Podobnie było w wielu innych upadłych szczecińskich firmach. Takie miasto. Setki dużych firm upadło , a o dziwo ludzie z tych firm wybudowali piękne domy dla siebie i swoich dzieci. To miasto cudów.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA