poniedziałek, 23 lipca 2018.
Strona główna > Gospodarka > Dwa dni morskich debat

Dwa dni morskich debat [GALERIA]

Dwa dni morskich debat
Data publikacji: 2017-06-10 11:25
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-19 11:57
Wywietleń: 1182 268404

Ponad 50 spotkań dyskusyjnych z udziałem prawie 200 gości (prelegentów i ekspertów) w ciągu dwóch dni - to krótki bilans 5. Międzynarodowego Kongresu Morskiego, który odbył się w Szczecinie 8-9 czerwca. Na uroczystym podsumowaniu tego wydarzenia dziękowano organizatorom i uczestnikom.

- Jako ministerstwo, obiecujemy, że wszystkie ważne postanowienia, które tutaj padły, będziemy przez naszą roczną pracę wdrażać i już teraz zapraszamy na Światowy Dzień Morza - w kolejnym roku - do Szczecina - mówiła w piątek (9 czerwca) wieczorem na tarasie Wałów Chrobrego Anna Moskwa, wiceminister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej, dziękując wolontariuszom, organizatorom i fundatorom 5. MKM.

W dorocznym spotkaniu branży morskiej uczestniczyło około tysiąc osób. Dyskusje dotyczyły głównie rozwoju w Polsce żeglugi śródlądowej i portów oraz odbudowy przemysłu stoczniowego. Dużo uwagi poświęcono edukacji morskiej. Nie zabrakło paneli dotyczących ekologii, rybołówstwa i przetwórstwa rybnego.

- Polska zawsze dążyła do tego, aby być krajem, który się bogaci w oparciu o gospodarkę morską - podkreślił Krzysztof Kozłowski, wojewoda zachodniopomorski. Dodał, że takie spotkania jak kongres dowodzą tych ambicji, ale za ambicjami muszą iść określone czyny. Jako przykład konkretnego działania i ziszczenia idei rozwoju ekonomicznego Polski podał terminal LNG w Świnoujściu.

- Jestem pewien, że te dwa dni pozwoliły nam naładować akumulatory na 12 miesięcy - stwierdził Dariusz Słaboszewski, prezes Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście, który wyraził nadzieję, że również 6. kongres morski, podobnie jak 4. i 5., odbędzie się z udziałem premier Beaty Szydło. Przypomniał, że po raz drugi patronem i współorganizatorem wydarzenia było MGMiŻŚ.

Do podziękowań dołączył Dariusz Więcaszek, prezes Północniej Izby Gospodarczej oraz Fundacji Kongres Morski.

- Czeka nas podsumowanie, rozliczenie, spisanie wniosków i ruszamy z pracą do następnego kongresu - powiedział na koniec.

Tekst i fot. (ek)

Dwa dni morskich debat Dwa dni morskich debat Dwa dni morskich debat Dwa dni morskich debat Dwa dni morskich debat Dwa dni morskich debat Dwa dni morskich debat Dwa dni morskich debat Dwa dni morskich debat Dwa dni morskich debat Dwa dni morskich debat Dwa dni morskich debat

Komentarze

obserwator(r)
a skompromitowany Więcaszek co tam robi? to skandal nad skandale. On na takiej imprezie pokazuje sie? Nie ma wstydu i honoru?to jakies jaja są i niedowierzanie.,
2018-06-19 11:38:40
Uczestnik PODZIĘKOWANIA
Udany Kongres Morski ... moje oceny w skali 1-10 Aspekt polityczno-propagandowy 10 pkt Jeszcze nigdy nie było aż tyle deklaracji - oby się udało - tylko skąd te miliardy? szkoda tylko za hasła "my naprawiamy ..." co przypominało coś z przeszłości . Szkoda , że Pani Premier była na pokaz na 15 minut i wszyscy najważniejsi nagle zniknęli za Panią Premier bo pojechali do Świnoujścia witać amerykański chemikaliowiec LNG (naprawdę to nie było aż tak ważne w porównaniu z naszym kongresem). Filharmonia - 10 pkt To prestiż Szczecina Organizacja 5 pkt Jednak sale Senatu AM oraz Rycerska UW są za ciasne na tej rangi wykłady ... na niektórych brakowało miejsc "ścisk" i wiele osób było poza salą" trochę szkoda bo AM posiada aule na super poziomie ... Poziom wykładów - 3 pkt No niestety z roku na rok poziom wykładów jest coraz słabszy ... Tak naprawdę to nić nie zostaje w pamięci .... no może poza wykładem Pana Pawła Brzezickiego n.t. modelu finansowania żeglugi w oparciu o modele duńskie. Bankiet & zakończenie - 8 pkt Godne uwagi DO ZOBACZENIA ZA ROK
2017-06-12 15:28:22
Fotograf
Na zdjęciach jest kilkanaście osób, z czego część nie związana z gospodarką morską... reszta się ukryła przed fotografem? To już taki wstyd przyznawać się do gospodarki morskiej w Szczecinie?
2017-06-12 11:17:50
@h
Nie do końca masz rację, bo jest jeszcze ekonomia i stosunki międzynarodowe, staż w prywatnym biznesie i wcześniejsza praca na dyrektorskim stanowisku w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.
2017-06-11 21:54:22
ch
Po socjologii i politologii są najlepsi fachowcy w każdej dziedzinie.
2017-06-10 21:46:40
h
Zamościanka po socjologii wiceministrem gospodarki morskiej ;)
2017-06-10 13:11:57

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
24
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Potańcówka w szczecińskiej Różance
Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy