Środa 07 grudnia 2022r. 
REKLAMA

Niemcy kupili w Stargardzie magazyn za 53 mln euro

Data publikacji: 2022-09-20 19:29
Ostatnia aktualizacja: 2022-09-21 08:42
Niemcy kupili w Stargardzie magazyn za 53 mln euro
Obiekt o powierzchni 87 000 m kw. trafił w ręce niemieckiego inwestora. Fot. Panattoni  

Panattoni, największy w Europie deweloper i inwestor kapitału na rynku nieruchomości przemysłowych oraz logistycznych, sprzedał obiekt BTS, zrealizowany w Stargardzie, z którego korzystać będzie firma TEDi. Budynek o powierzchni 87 000 m kw. został zakupiony za 53 mln euro przez niemieckiego inwestora z siedzibą w Dortmundzie.

Rynek zachodniopomorski jest jednym z pierwszych w kraju, który przekroczył milion m kw. nowoczesnej powierzchni przemysłowej. Region korzysta z doskonałego położenia – m.in. z bliskości północno-zachodniej granicy oraz zespołu portów Szczecin-Świnoujście, który tylko w pierwszej połowie 2022 roku pozwolił obsłużyć 17,5 mln ton towarów, zwiększając zeszłoroczne wyniki. Po nowoczesną powierzchnię przemysłową w atrakcyjnej lokalizacji coraz chętniej sięgają inwestorzy, którzy wysokiej jakości nieruchomości znajdują w portfolio firmy Panattoni.

Deweloper sfinalizował transakcję sprzedaży obiektu BTS, realizowanego w Stargardzie, z którego korzystać będzie firma TEDi – niemiecka sieć detaliczna obejmująca ponad 2700 sklepów w całej Europie. Obiekt o powierzchni 87 000 m kw. trafił w ręce niemieckiego inwestora. Firma zyskała świeżo ukończoną inwestycję wyposażoną w szereg zrównoważonych rozwiązań, m.in. w zakresie energooszczędności, takich jak kompleksowe olicznikowanie czy pomiar mediów z podziałem na poszczególne instalacje, a także redukcji zużycia wody, na przykład dzięki wodooszczędnej armaturze sanitarnej.

– Sfinalizowana transakcja obiektu BTS potwierdza zarówno apetyt na „zielone” inwestycje, jak i ogromny potencjał drzemiący w regionie zachodniopomorskim, dostrzegany przez inwestorów – mówi Dorota Jagodzińska, dyrektor zarządzający z Panattoni. – Stargard to kluczowy ośrodek w regionie, który pozwala na sprawne dotarcie do rynków skandynawskich, a także licznych zachodnioeuropejskich, w tym Niemiec czy Holandii.

Inwestycja zakupiona przez firmę TEDi powstała 34 km od autostrady A6 stanowiącej kontynuację niemieckiej autostrady A11 i tworzącej z nią połączenie Szczecin – Berlin w ciągu międzynarodowego szlaku drogowego E28 biegnącego do krajów Europy Wschodniej. A6 jest też częścią drogi ekspresowej S3, która biegnie wzdłuż zachodniej granicy Polski od portów w Świnoujściu i Szczecinie do granicy z Czechami na południu. Trasa stanowi część międzynarodowego korytarza E65 łączącego Szwecję z południem Europy. W niewielkiej odległości od Stargardu znajduje się też trasa S10 łącząca zespół portów morskich z aglomeracją warszawską (583 km). Niedaleko obiektu zlokalizowane jest także lotnisko Szczecin-Goleniów.

(ek)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Piotr
2022-09-21 08:41:47
Braki taniej siły roboczej są odczuwalne w Polsce od kilku lat. Do Stargardu nikt dojeżdżać nie będzie droga benzyna i długi czas dojazdu korki. Miska ziemniaków jako zapłata zamiast brukwi dla pracującego nie wystarcxzy, bo młodzi z wykształceniem technicznym opuszczają Polskę.Elon Musk i jego firma pod Berlinę ograniczyła produkcję, bo brak Polaków do pracy niewolniczej za 1700 euro miesięcznie, na szparagi za euro praca także brak kadry polskiej biało-czerwonej, patrz niewolnik.
Mirek
2022-09-20 22:10:38
I pomyśleć, że są w Szczecinie politycy, którzy mówili o konieczności budowy A3 - to mit, o strategicznym położeniu naszego miasta to samo.
!
2022-09-20 20:42:39
Minimalna płaca w Niemczech 12euro i to wystarczy za cały komentarz.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA