Czwartek 26 maja 2022r. 
REKLAMA

Nie tylko na eksport [GALERIA, FILM]

Data publikacji: 2016-01-11 11:40
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:33
Nie tylko na eksport
 

Około 150 tys. ton złomu przeładowano w minionym roku w szczecińskim terminalu firmy Cronimet PL. Od niedawna do nabrzeża Przemysłowego zawijają nie tylko statki zabierające surowiec do europejskich hut. Przypływają też jednostki ze złomem, który w Szczecinie jest przeładowywany przez Cronimet na zlecenie innych firm.

Właśnie w ubiegłym tygodniu w terminalu trwał rozładunek statku „Dolfijn" dla firmy zewnętrznej. Jednostka o nośności 2450 ton dostarczyła do Szczecina złom, który trafił na wagony kolejowe i torami pojedzie do odbiorcy.

- W 2015 roku przeładowaliśmy łącznie około 150 tysięcy ton złomu transportowanego drogą morską - mówi Natalia Karwecka, kierownik biura szczecińskiego oddziału Cronimetu. - Dodatkowo, towar wjeżdża i wyjeżdża drogą lądową. W ubiegłym roku odnotowaliśmy wjazd ponad 2,5 tys. wagonów oraz 1500 samochodów. Najbardziej intensywne były ostatnie cztery miesiące, kiedy to naszą bieżącą działalność rozszerzyliśmy o świadczenie usług przeładunkowych dla innych.

Przypomnijmy, że Cronimet PL jest spółką-córką niemieckiego holdingu Cronimet z Karlsruhe, do którego należą też kopalnie chromu w RPA oraz molibdenu, miedzi i srebra w Armenii. Surowce te wykorzystywane są jako dodatki stopowe, wzbogacające złom. ©℗

Więcej w poniedziałkowym Kurierze Szczecińskim i e-wydaniu

Tekst i fot. Elżbieta KUBOWSKA

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Olaboga
2016-01-11 21:00:44
Czyli dzięki PO-PSL złomowanie Polski trwa nadal z rozpędu. A nie lepiej zbudować nową Hutę w Szczecinie? dla produkcji blach okrętowych?. Nadal przegrywamy wojnę gospodarczą, Węgry swoimi protestami uzyskali fabryki i produkują 12 mln silników samochodowych a my co? dzięki wrzaskliwymi azjatyckimi mniejszościami zajmujemy się duperelami zamiast zastosować wnioski Wałęsy - pałować jak w 68 nie wszyscy uciekną ale może mniej nakradną.
tak to tak
2016-01-11 14:40:54
Złom wędruje, znaczy nóg dostał !!!! cud !!!
@Drobiazgowy
2016-01-11 13:26:10
Dziś trzeba wszystko łopatologicznie, bo jest wtórny analfabetyzm i ludzie nie rozumieją, co czytają. A tu chyba chodzi o podkreślenie, że złom z terminala wędruje do klientów nie tylko wodą.
Drobiazgowy
2016-01-11 12:36:46
"Jednostka o nośności 2450 ton dostarczyła do Szczecina złom, który trafił na wagony kolejowe i torami pojedzie do odbiorcy." - co to za zdanie? przecież to nic dziwnego, że jak złom trafił na wagony kolejowe to torami pojedzie do odbiorcy.....jakby trafił na wagony kolejowe i te wagony samolotem poleciałyby do odbiorcy to rzeczywiście warto o tym napisać, a tak to zdanie trochę w stylu masło maślane. Można podobnie napisać: złom trafił na statki i wodą popłynie do odbiorców..... Kiedyś dziennikarz to był dziennikarz, a dziś ludzie teksty piszą....
zwangsarbieter
2016-01-11 12:11:28
Niemcy przechwycili w Polsce cukier, ziarno,,mleko rzepak,drewno w lasach,wegiel,dla elektrowni,banki, ubezpieczalnie,handel detaliczny, i polski zlom i porty,bo kolej tez jest ich,to jest niemiecka okupacja, i wszystko osiagnęli korupcja,mogą wymordowac Polaków w ciagu miesiaca tym co jest w pascie do zębów,lub tym co dosypią do cukru

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA