sobota, 11 lipca 2020.
Strona główna > Gospodarka > Nauka w Home.pl. Nowe umiejętności na #nowystart

Nauka w Home.pl. Nowe umiejętności na #nowystart

Nauka w Home.pl. Nowe umiejętności na #nowystart
Data publikacji: 2020-05-27 19:04
Wywietleń: 761 456958

Pracownicy szczecińskiej firmy home.pl  od podstaw uczą programowania, marketingu, zarządzania obsługą klienta i grafiki internetowej. Darmowe kursy online właśnie się rozpoczęły. Uczestniczy w nich niemal 1100 osób, które w programie #nowystart poszukują nowych umiejętności przydatnych na rynku pracy.  Na koniec wszyscy otrzymają certyfikaty. 

Bezpłatny program ma pomóc osobom znajdującym się na opanowanym przez koronawirusa trudnym rynku pracy. Nowe umiejętności na pewno przydadzą się tym, którzy w wyniku pandemii straciły zatrudnienie, zamknęły lub zawiesiły swoje firmy, albo muszą się przebranżowić. To pierwsza edycja kursów, ale rozpoczęta z ogromnym sukcesem. 

– Liczba chętnych przeszła nasze najśmielsze oczekiwania – mówi Anna Miśko, dyrektor działu HR w home.pl. – Gdy postanowiliśmy podzielić się umiejętnościami i doświadczeniem naszych pracowników, po cichu liczyliśmy, że dotrzemy z zaproszeniem choć do niewielkiej grupy potrzebującej tego typu wsparcia. Tymczasem zgłosiło się do nas prawie 1100 osób. Mamy nadzieję, że nowe umiejętności pomogą im w odnalezieniu się w nowych realiach rynku pracy.

Zajęcia w ramach kursów odbywają się popołudniami, wyłącznie przez internet. Szkolą pracownicy home.pl – specjaliści w swoich branżach. Poprowadzą je na czterech kierunkach: programowania frontend, grafiki internetowej, zarządzania telefoniczną obsługą klienta oraz marketingu i obsługi social media.

Każda ze ścieżek rozpoczyna się od poziomu podstawowego. Wszyscy uczestnicy dodatkowo biorą udział w lekcjach związanych z efektywnym poszukiwaniem zatrudnienia. To osiem spotkań, na których usłyszą o rozwoju kompetencji miękkich, m.in. teorii kolorów, nauczą się pisania profesjonalnego CV, przygotują się do procesu rekrutacji i do rozmów kwalifikacyjnych. Kolejne osiem szkoleń - łącznie 12 godzin zegarowych - to spotkania w ramach wybranego kierunku.

Szkoleniowcy z home.pl doświadczenie dydaktyczne nabyli już przy realizacji innych programów. Do tej pory firma IT zorganizowała szkolenia "Biletu do Rozwoju"  oraz homeStarter - darmowe kursy dla grupy uczniów szczecińskich szkół średnich na trzech kierunkach – programowanie, testowanie, marketing i social media.

Czy cieszący się tak ogromnym powodzeniem #nowystart doczeka się kolejnej edycji? Home.pl stwierdza, że jest za wcześnie, by przesądzać o kolejnych naborach. - Będziemy obserwować grupę, jej motywację, frekwencję na zajęciach i wówczas podejmiemy decyzję, czy uruchomić kolejne kursy lub kontynuować kurs bieżący na wyższych stopniach zaawansowania - wyjaśnia Tomasz Owsik-Kozłowski, specjalista ds. PR home.pl

Szczecińska firma zapowiada również, iż kursanci mogą liczyć na wsparcie przy ewentualnym poszukiwaniu pracy.

(kel)

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
10
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

kondolencje

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie