Piątek 22 października 2021r. 
REKLAMA

Szkolenia skrojone na miarę

Data publikacji: 2020-01-28 20:09
Ostatnia aktualizacja: 2020-03-06 10:16
Szkolenia skrojone na miarę
 

Jeszcze tylko do końca stycznia powiatowy Urząd Pracy w Szczecinie czeka na sugestie pracodawców dotyczące grupowych szkoleń dla bezrobotnych, tak by opracować ich plan na 2020 rok. Oferta współpracy w tym zakresie kierowana jest także do organizacji pracodawców, związków zawodowych, jednostek organizacyjnych pomocy społecznej oraz centrów integracji społecznej.

- Co prawda mamy wiedzę, jacy pracownicy są poszukiwani w naszym regionie, jednak konkretne określenie przez firmy, zakłady pracy czy organizacje pozwalają nam stworzyć bardziej szczegółowy plan - wyjaśnia Aneta Szczepaniak, kierownik działu Centrum Aktywizacji Zawodowej Powiatowego Urzędu Pracy w Szczecinie. - Do takiej współpracy zapraszamy od kilku lat, jednak - choć wiemy, że wielu pracodawców cierpi na brak pracowników - zainteresowanie jest niewielkie. Sygnały i wskazówki wpływają przeważnie tylko od Północnej Izby Gospodarczej, izb rzemieślniczych, Centrum Integracji Społecznej w Szczecinie a także Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, bo wiadomo, że część klientów tej ostatniej instytucji jest również klientami PUP.

Sugestie, z jakich szkoleń chętnie by skorzystali, kierują do PUP również sami bezrobotni.

- To przede wszystkim wszelkie kursy dające konkretne kwalifikacje zawodowe: magazynierów, spawaczy, hydraulików, operatorów wózków widłowych oraz pozwalające wyrobić uprawnienia elektryczne - wylicza A. Szczepaniak. 

W Szczecinie od lat na brak kierowców narzekają spółki autobusowe, jednak PUP w zeszłym roku nie zdecydował się na przeprowadzenie kursów na prawo jazdy z powodu niskiej - ledwie 15-procentowej -  zdawalności egzaminów państwowych w latach minionych, mimo iż pośredniak zwiększył liczbę zajęć praktycznych i wymógł na instytucjach przeprowadzających egzamin państwowy, by odbywał się on na samochodach, na jakich uczyli się kursanci. Odbywały się za to szkolenia na kwalifikację wstępną dla tych, którzy są chcą pracować w zawodzie kierowcy samochodu ciężarowego lub autobusu.

Na sugestie PUP czeka do 31 stycznia br. Informacje można przekazywać na adres aszczepaniak@pupszczecin.pl

(kel)

Fot. Robert Wojciechowski

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ