Wtorek 16 sierpnia 2022r. 
REKLAMA

Nabrzeże zbudowane

Data publikacji: 2015-10-19 10:44
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:33
Nabrzeże zbudowane
 
Zakończono budowę stanowiska promowego nr 1 w południowej części świnoujskiego portu. Jego uroczyste otwarcie ma się odbyć pod koniec października. Nowe nabrzeże – inwestycja Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście – umożliwi przyjmowanie jednostek o długości do 220 metrów.

Rozbudowa południowej części portu w Świnoujściu to inwestycja wychodząca naprzeciw obecnym trendom na rynku przewozów promowych na Bałtyku i oczekiwaniom armatorów, którzy wprowadzają do eksploatacji coraz większe jednostki. Dzięki nowej infrastrukturze świnoujski terminal będzie bardziej konkurencyjny.

Zbudowane nabrzeże ma ponad 242 m długości. Ponadto powstała galeria pasażerska wraz z tzw. rękawem łączącym ją z promem i estakada samochodowa z ruchomymi pomostami. Zakres prac objął także umocnienie dna przy nabrzeżu, rozbudowę dróg i parkingów. Prowadziło je konsorcjum firm Budimex oraz Ferrovial Agroman.

Termin zakończenia robót trzeba było nieco przesunąć. Wpływ na opóźnienie miała m.in. pogoda, utrudniająca prace podwodne.

– Prace budowlane zostały już zakończone i stanowisko jest gotowe – informuje Monika Woźniak-Lewandowska z ZMPSiŚ.

Uroczyste otwarcie nowego nabrzeża ma się odbyć pod koniec tego miesiąca.

Wartość inwestycji ZMPSiŚ wynosi ponad 152 mln zł, z czego ok. 71 mln stanowi dofinansowanie unijne.

Obecnie planowana jest przebudowa stanowisk nr 5 i 6 w terminalu promowym. Projekt jest już zatwierdzony przez Komisję Europejską. ©℗ (ek)

Fot. Elżbieta KUBOWSKA

Na zdjęciu: Przy nowym nabrzeżu będą mogły cumować promy o długości do 220 m.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

w-PiS-anka,
2015-10-19 09:18:15
Biorac ze w Turcji na dzien dzisiejszy, czeka az 2 500 000 ( 2,5 miliona ! ) IS-lamskich Afrykanczykow na przemycenie sie do calej UE... to i wiesze Promy beda i Im w tym "PO-trzebne i przydatne" ! Nie mowiac juz o mlodych Polakach, ktorzy zapewne beda mieli dalej zamiar... wyjechac i do Skandynawi w PO-szukiwaniu pracy i wyzszego standardu zycia...gdy PO-stkomunisci "ewentualnie PO-nownie" wygrali by Wybory... choc PO-stkomunistyczne szanse... sa tym razem - BARDZO MARNE ! !

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA