poniedziałek, 28 maja 2018.
Strona główna > Gospodarka > Lodołamacz „Nanuk” zwodowany

Lodołamacz „Nanuk” zwodowany

Lodołamacz „Nanuk” zwodowany
Data publikacji: 2018-05-04 17:07
Ostatnia aktualizacja: 2018-05-05 09:05
Wywietleń: 1058 326165

W piątek (4 maja) w szczecińskiej stoczni Hullkon przy ul. Światowida zwodowano niedużą jednostkę „Nanuk”. To lodołamacz zbudowany dla państwowego urzędu gospodarki wodnej i żeglugowej w Niemczech.

„Nanuk” ma 22,7 m długości, 7,5 m szerokości, 2,4 m wysokości bocznej oraz 1,5 m maksymalnego zanurzenia.

– Kadłub jednostki jest wzmocniony w rejonie dziobowym oraz w pozostałych rejonach (zgodnie z wymaganiami przepisów towarzystwa klasyfikacyjnego) – tak, aby mógł kruszyć lód i pływać w zalodzonych akwenach – informuje Tomasz Szczepanik, prezes firmy Hullkon. – Sterówka lodołamacza jest podnoszona do góry hydraulicznie za pomocą konstrukcji nożycowej i w dolnym położeniu będzie się znajdowała 4 metry powyżej linii zanurzenia.

Jak dodaje, dla zmniejszenia masy pustego statku, nadbudówka, pokładówka nad siłownią oraz sterówka zostały wykonane ze stopów aluminium.

Kadłub był budowany 14 tygodni.

(ek)

Fot. Hullkon

Lodołamacz „Nanuk” zwodowany Lodołamacz „Nanuk” zwodowany

Komentarze

Antoni
Szybko, sprawnie i ekonomicznie.Można ? Co na to GRYFIA ? Niczego nie wybuduje mając garba w postaci olbrzymiego długu po nierządach Platformy.Za dwa lata ,upadek Stoczni i jeszcze większe długi będą zasługą PIS-u. I dobrze im tak.Stocznię Szczecińską Strzemboński otwiera w mediach.Podnosząc czynsze dla Podmiotów doprowadzi,że będzie miał odnowiony Park i zero fachowców, bo oni zamiast wracać do otwartej Stoczni będą już budować na nienieckiej ziemi pod egidą właśnie tych Podmiotów, które Strzemboński " doi". Brawo PIS. Stocznię otworzycie jak Wam wyrośnie 500+.
2018-05-05 07:15:27

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Za nami 4. Ekobieg
Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”