niedziela, 24 czerwca 2018.
Strona główna > Gospodarka > Lewiatan: Przedsiębiorcy zapłacą za nowe kasy

Lewiatan: Przedsiębiorcy zapłacą za nowe kasy

Lewiatan: Przedsiębiorcy zapłacą za nowe kasy
Data publikacji: 2016-09-29 10:19
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:34
Wywietleń: 642 156892

Projekt rozporządzenia w sprawie warunków technicznych, którym muszą odpowiadać kasy fiskalne budzi duże wątpliwości z uwagi na koszty, jakie będą musieli ponieść przedsiębiorcy.

Ryszard SiwiecRyszard Siwiec, współwłaściciel SBI: Dla większości przedsiębiorców nowe wytyczne oznaczają potrzebę wymiany kasy na nową, odpowiadającą warunkom technicznym. Koszty zakupu nowej kasy to 1500-2000 zł. Stare kasy rejestrowe będą zaś musiały zostać wyposażone w odpowiedni moduł komunikacyjny, umożliwiający transmisję danych oraz bezpośrednie połączenie kasy z terminalem płatniczym. Na chwilę obecną nie sposób ocenić, jaki będzie koszt zainstalowania takiego modułu w kasach rejestrujących. Pewnym jest natomiast, że jest to koszt, który ponieść będą musieli przedsiębiorcy.

Aleksandra Turbaczewska Aleksandra Turbaczewska, ekspertka ds rynku pracy przy ZPPZ Lewiatan: Projekt rozporządzenia przewiduje zdecydowanie zbyt krótki czas na prawidłowe wdrożenie nowych regulacji. Ma wejść w życie już 1 stycznia 2018 r. Podnoszone są głosy, iż producenci kas rejestrujących w obliczu tak dużego zapotrzebowania na nowe kasy (Ministerstwo Finansów wskazuje, iż obecnie zarejestrowano 2,1 mln kas fiskalnych) mogą zwyczajnie nie zdążyć z zapewnieniem wszystkim przedsiębiorcom dostępu do kas rejestrujących spełniających nowe wymogi.

Komentarze

Zeus
a ja lubię proste i klarowne komentarze, a nie jakieś wyginanie się "profesorów", fajny komentarz, po prostu trzeba kolejny raz oskubać przedsiębiorców, bo oni zawsze są przecież złymi krwiopijcami i na pewno stać ich na ponoszenie kolejnych kosztów działalności
2016-10-01 22:06:58
Katarzyna
Dryja nie kompromituj się socjalistycznymi wpisami, przedsiębiorcy mają już tak mocno pod górkę że trzeba na każdym kroku piętnować zmiany przepisów obciążających przedsiębiorczych ludzi dzięki którym politycy (via budżet państwa) mają co rozdawać
2016-10-01 21:52:12
Gosc
Dryja, ty g... Rozumiesz. Miesiąc temu kupiłem kasę i będę musiał wymienić. Ktoś kręci lody na tym interesie
2016-10-01 10:08:13
Dryja
Nie bardzo wiem czym się kieruje Kurier dobierając ekspertów, tym razem z Lewiatana. Ekspert ma pretensje, że koszt kas poniosą przedsiębiorcy. Nie wie jak byznes działa? Ekspertka z kolei uważa ponad roczny okres wdrożenia za zbyt krótki na wyprodukowanie paru milionów kas. Spokojnie, Chińczycy dadzą radę.
2016-09-29 11:17:43

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy