Czwartek, 23 stycznia 2025 r. 
REKLAMA

LEWIATAN KOMENTUJE. Koszty Prawa wodnego

Data publikacji: 05 maja 2016 r. 11:07
Ostatnia aktualizacja: 18 listopada 2017 r. 19:33
LEWIATAN KOMENTUJE. Koszty Prawa wodnego
 

Nowe Prawo wodne według ekspertów Konfederacji Lewiatan może znacznie podwyższyć koszty działalności polskiego przemysłu i energetyki wodnej.

Agnieszka Labucka, GBS Bank, wiceprezeska ZPPZ Lewiatan:

– Wstępne analizy wskazują na co najmniej sześciokrotny wzrost kosztów, przy zastosowaniu hipotetycznych jednostkowych stawek opłat za wodę. Dodatkowo należałoby przewidywać, trudne dzisiaj do oszacowania, ale z pewnością wysokie koszty związane z wprowadzeniem obowiązku posiadania, a co za tym idzie, wyposażenia, nadzorowania i serwisowania urządzeń do pomiaru ilości wody i odprowadzanych ścieków oraz składu ścieków.

 

Ireneusz Miski, Tieto, członek rady nadzorczej ZPPZ Lewiatan:

– Nowe regulacje będą oznaczały konieczność opłat nie tylko za bezpośredni pobór wód, ale także za odprowadzanie wód opadowych i roztopowych czy wód pochodzących z odwodnienia gruntów. Projekt opodatkuje np. wodę deszczową, szkoda, że nie nałożono obowiązku na samorządy wyznaczania miejsc na budowę zbiorników retencyjnych, które poprawiłyby mikroklimat lokalny. Jaki interes będzie miała gmina, jeśli nie musi dbać o takie miejsca? Każdy grunt to dla gminy zysk, a koszty poniosą przedsiębiorcy i obywatele.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Wawrzek
2016-05-06 23:30:07
Bezmyślność i głupota powołania tzw. Służb Ochrony Środowiska, podatków za korzystanie ze Środowiska, Funduszy Ochrony Środowiska a nawet Banków Ochrony Środowiska. Efektem tego jest marnotrawienie i malwersacja olbrzymich kapitałów przez obsadzonych w tych instytucjach partyjniaków i kolesi wszelkiej maści. TEN PODATEK POWINIEN POZOSTAWAĆ BEZPOŚREDNIO W JEDNOSTKACH Z KTORYCH JEST POBIERANY Z OBOWIĄZKIEM WYDATKOWANIA GO NA CELE POPRZWY ŚRODOWISKA JEDNOCZEŚNIE O KWOTY NALICZANEGO TEGO PODATKU POWINNY BYĆ OBNIZONE INNE PODATKI LOKALNE.
Woda
2016-05-05 12:03:49
Co zrobić, najwyżej prezesi obniżą sobie pensje ze 100 tys. do 3 tysięcy.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA