niedziela, 26 maja 2019.
Strona główna > Gospodarka > Konwent Morski gościł w Kołobrzegu

Konwent Morski gościł w Kołobrzegu [GALERIA]

Konwent Morski gościł w Kołobrzegu
Data publikacji: 2017-06-25 22:36
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:34
Wywietleń: 2152 272349

Problemy rybołówstwa morskiego oraz plany dotyczące rozwoju żeglugi śródlądowej i przekopu Mierzei Wiślanej to główne tematy trzeciego posiedzenia Konwentu Morskiego. Odbyło się ono w sobotę (24 czerwca) w Kołobrzegu.

Gośćmi spotkania byli m.in. wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński, marszałek Senatu Stanisław Karczewski, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Adam Kwiatkowski, europoseł Czesław Hoc oraz biskup pomocniczy diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej Krzysztof Zadarko.

- Tak jak Szczecin i Pomorze Zachodnie, tak i gospodarka morska nie ma barw partyjnych, ale łączy nas Polska i przekonanie, że inwestycja w gospodarkę morską to dobry kierunek - mówił marszałek Brudziński, zwracając uwagę na udział w posiedzeniu przedstawicieli różnych opcji politycznych.

Obecni byli m.in. związani z Kołobrzegiem politycy PO: Anna Mieczkowska (członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego) i poseł Marek Hok.

Marszałek Brudziński odczytał list od prezesa PiS-u Jarosława Kaczyńskiego, a minister Kwiatkowski od prezydenta Andrzeja Dudy.

- Przed Polską stoi konieczność nadrobienia wielu lat zapóźnień, a jednocześnie realna perspektywa rozwoju, także w obszarze gospodarki morskiej oraz zintegrowanego z transportem lądowym transportu rzecznego - napisał prezydent.

Wicewojewoda zachodniopomorski Marek Subocz odczytał list od wojewody Krzysztofa Kozłowskiego, który zapewniał, że rząd RP jest zdeterminowany, aby przywrócić Polsce jej morski charakter.

Na temat przyszłości polskiego rybołówstwa w kontekście obecnego stanu zasobów oraz polityki rybackiej UE prowadzonej na Bałtyku mówił Grzegorz Hałubek, prezes Związku Rybaków Polskich.

- Jest sytuacja dramatyczna - alarmował. - Te "papierowe" kwoty, z którymi mieliśmy do czynienia ze strony Komisji Europejskiej, już nie funkcjonują, bo po prostu zabrakło ryb.

W podobnym tonie wypowiadał się Ryszard Klimczak ze Stowarzyszenia Armatorów Rybołówstwa Morskiego.

- Co z tego, że mamy zmodernizowaną flotę i pięknie rozwinięte przetwórstwo, jeżeli już brakuje surowca? - pytał.

Dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni kpt. ż.w. Wiesław Piotrzkowski miał prezentację na temat przekopu Mierzei Wiślanej. Plany dotyczące rozwoju śródlądowych dróg wodnych przedstawił Przemysław Daca z Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

Na posiedzeniu nominacje na członków Konwentu Morskiego odebrali kpt. ż.w. Wojciech Podborączyński z Polskiej Żeglugi Bałtyckiej oraz st. of. mech. dr inż. Zbigniew Łosiewicz - przewodniczący Stowarzyszenia Starszych Oficerów Mechaników Morskich w Szczecinie.

Konwent Morski, kóremu przewodniczy kpt. ż.w. Zbigniew Sulatycki, jest organem doradczym ministra gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej. W jego skład wchodzą m.in. przedsiębiorcy, naukowcy i samorządowcy.

Tekst i fot. (ek)

Konwent Morski gościł w Kołobrzegu Konwent Morski gościł w Kołobrzegu Konwent Morski gościł w Kołobrzegu Konwent Morski gościł w Kołobrzegu Konwent Morski gościł w Kołobrzegu Konwent Morski gościł w Kołobrzegu Konwent Morski gościł w Kołobrzegu Konwent Morski gościł w Kołobrzegu Konwent Morski gościł w Kołobrzegu Konwent Morski gościł w Kołobrzegu Konwent Morski gościł w Kołobrzegu Konwent Morski gościł w Kołobrzegu Konwent Morski gościł w Kołobrzegu Konwent Morski gościł w Kołobrzegu Konwent Morski gościł w Kołobrzegu Konwent Morski gościł w Kołobrzegu Konwent Morski gościł w Kołobrzegu Konwent Morski gościł w Kołobrzegu Konwent Morski gościł w Kołobrzegu Konwent Morski gościł w Kołobrzegu Konwent Morski gościł w Kołobrzegu Konwent Morski gościł w Kołobrzegu Konwent Morski gościł w Kołobrzegu Konwent Morski gościł w Kołobrzegu Konwent Morski gościł w Kołobrzegu Konwent Morski gościł w Kołobrzegu Konwent Morski gościł w Kołobrzegu Konwent Morski gościł w Kołobrzegu

Komentarze

waldy
A co tam robi ksiądz? jakie ma kompetencje aby w tym Kongresie uczestniczyć?
2017-06-27 20:35:41
ff
- dla tej "młodości i energii" z ostatnim namaszczeniem przyjdzie kapitan w "piusce" siedzący w prezydium. On reprezentuje "Stowarzyszenia Starszych Oficerów Mechaników Dusz"...... P.S. - jest b. dobrze iż nareszcie zajęto się tzw.tematyką morską na Pomorzu
2017-06-27 09:31:33
f
Na zdjęciach widać młodość i energię, która bije z uczestników spotkania.
2017-06-26 00:07:42

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
10
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny
Wielkie gotowanie nad Odrą
Teatralny przemarsz
Poprzedni Następny

Sonda

Czy będziesz głosować w wyborach do europarlamentu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie