niedziela, 24 czerwca 2018.
Strona główna > Gospodarka > Konwent Morski gościł w Szczecinie

Konwent Morski gościł w Szczecinie [GALERIA]

Konwent Morski gościł w Szczecinie
Data publikacji: 2017-05-13 11:28
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:34
Wywietleń: 2760 255399

- Branża morska musi się rozwijać w sposób  stabilny - mówił Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej, który w piątek (12 maja) uczestniczył w posiedzeniu Konwentu Morskiego. Drugie spotkanie tego organu doradczego ministerstwa odbyło się w siedzibie Urzędu Morskiego w Szczecinie.

- Obecna sytuacja gospodarcza świata, warunki geopolityczne dają niepowtarzalną szansę na odbudowę i rozwój branży morskiej – powiedział minister Gróbarczyk. Jak dodał, kształtowanie wizji i kierunku jej rozwoju jest rolą Konwentu Morskiego. Dlatego liczy na współpracę tworzących go profesjonalistów.

Konwent został powołany z inicjatywy ministra Gróbarczyka w grudniu 2016 r. Ma za zadanie m.in. opiniować kierunki działania resortu, rekomendować inicjatywy oraz tworzyć projekty. W jego skład wchodzą przedstawiciele gospodarki, administracji, nauki i edukacji z szeroko pojętego środowiska specjalistów morskich. Przewodniczącym jest kpt. ż.w. Zbigniew Sulatycki.

Na spotkaniu w w Szczecinie gościł wiceminister obrony narodowej Bartosz Kownacki, który wyraził nadzieję, wsparcie MON dla gospodarki morskiej, a zwłaszcza dla polskich stoczni, pozwoli im przetrwać trudne czasy i się rozwinąć.

- Bo to jest ostatni okres w historii Unii Europejskiej, kiedy MON może pomagać polskim przedsiębiorstwom przemysłu zbrojeniowego, w tym stoczniom – zaznaczył.

Podczas obrad dyskutowano na temat ewentualnego powrotu polskich statków pod biało-czerwoną banderę, o możliwości odtworzenia i konsolidacji żeglugi liniowej z wiodącą rolą Polskich Linii Oceanicznych, a także o budowie promów dla Polskiej Żeglugi Bałtyckiej.

Pierwsze posiedzenie Konwentu Morskiego odbyło się w Sopocie. Na trzecie, dotyczące rybołówstwa oraz żeglugi śródlądowej, zaproszono do Kołobrzegu.

(ek)

Fot. Elżbieta Kubowska

Konwent Morski gościł w Szczecinie Konwent Morski gościł w Szczecinie Konwent Morski gościł w Szczecinie Konwent Morski gościł w Szczecinie Konwent Morski gościł w Szczecinie Konwent Morski gościł w Szczecinie Konwent Morski gościł w Szczecinie Konwent Morski gościł w Szczecinie Konwent Morski gościł w Szczecinie Konwent Morski gościł w Szczecinie Konwent Morski gościł w Szczecinie Konwent Morski gościł w Szczecinie

Komentarze

żmijka
stawiam 70% procent szans że zniszczą środowisko naturalne w Świnoujściu - na zdjęciu jest jakiś Biskup, czyli akceptacja jest do demolki środowiska i zniszczenia dochodów właścicieli kwater i hoteli w Świnoujściu; poza tym obecni na spotakniu ludzie to działacze nieistniejącego PLO, i pewnie innych organizacji zajmujących śię demolką(zamiast pracy...) i biciem piany a nie racjonalnym rozwojem; no cóż rozum nie wygra z zabobonem i ciemnotą
2017-05-18 07:18:21
podatnik
PLO moze istniec, statkow nie ma, ale jakis prezes czy zwiazkowiec z posadą się znajdzie
2017-05-15 02:07:14
Świnoujścianka
skoro Świnoujście nie potrafi dbać o swoje interesy, to warszawka na wałach chrobrego zdecyduje o zniszczeniu Świnoujskiego uzdrowiska. Świnoujście i Międzyzdroje mogą wówczas zapomnieć o przemyśle turystycznym. na własne zresztą życzenie. Idąc na skróty. Czytaj koalicja kontenerowa. Ze sprzeciwem, protestami mieszkańców nie liczy się absolutnie NIKT. I tyle.
2017-05-14 20:11:54
Mirek
Polskie Linie Oceaniczne? To oni jeszcze istnieją?
2017-05-14 19:25:00
babcia
Pewnie lobby kapitanow egoistycznie ku swojemu egoistycznemu interesowi u poprzez zniszczenie ekologii Świnoujścia bedzie lobbowac budowe portu kontenerowego, wybuduja terminal kontenerwy a z czystej przyrody beda wspomnienia, jak z wczasow nad morzem...beda wczasy i imprezy w Muzeum Przelomow...
2017-05-14 01:36:02

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy