sobota, 25 stycznia 2020.
Strona główna > Gospodarka > Koniec zarządu komisarycznego w PŻM

Koniec zarządu komisarycznego w PŻM

Koniec zarządu komisarycznego w PŻM
Data publikacji: 2019-12-12 18:33
Ostatnia aktualizacja: 2019-12-13 10:21
Wywietleń: 2706 432822

Zgodnie z zapowiedzią z końca listopada, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk podjął decyzję, iż 13 grudnia br. zakończy się zarząd komisaryczny w Przedsiębiorstwie Państwowym Polska Żegluga Morska w Szczecinie. Wydał w tej sprawie stosowne zarządzenie.

Tym samym rozpoczyna się nowy etap działania przedsiębiorstwa. Z chwilą ustanowienia zarządu komisarycznego (w lutym 2017 roku) wszystkie normalnie funkcjonujące organy przedsiębiorstwa uległy rozwiązaniu, a ich kompetencje przejął zarządca oraz organ założycielski.

- Wobec zakończenia programu naprawczego, aby przywrócić standardową działalność korporacyjną przedsiębiorstwa, należy wybrać jego statutowe organy, począwszy od zebrania delegatów, na wyborze dyrektora skończywszy - poinformował resort gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej.

Wszelkie kompetencje zarządcze w tym przejściowym okresie przejmie wyznaczony przez organ założycielski kierownik tymczasowy przedsiębiorstwa.

- Na ręce dotychczasowego zarządcy komisarycznego Pawła Brzezickiego składamy podziękowania za zrealizowanie planu naprawczego w PŻM - podało w komunikacie ministerstwo. - Dzięki jego zaangażowaniu największy polski armator, który jeszcze kilka lat temu mierzył się z poważnymi kłopotami finansowymi, dziś umacnia się na światowym rynku.

(ek)

Fot. Ryszard Pakieser

Komentarze

Pracownik lądowy
brzezicki (nie zasługuje by pisać jego nazwisko z dużej litery) to najgorszy dyrektor w historii firmy, traktujący ludzi najgorzej jak to możliwe, pozostawia za sobą zawsze zgliszcza. To najlepszy prezent dla załogi. Jak są pochlebne oceny w komentarzach to w większości pisane przez niego samego, ma to w zwyczaju. Bardzo dobry dzień dla Szczecina i dla ludzi morza.
2019-12-13 09:56:47
Wawrzek
Lewica? ciekawe czy Napieralski odchodząc z SLD zdał służbowe ubrania robocze(garnitury)kupowane ze składek partyjnych?. Taka to lewica
2019-12-13 09:35:15
Bracia ślązacy
Wczoraj cała Polska a w szczególności górny Śląsk widział i słyszał jak poseł lewicy wieczorek powiedział że trzeba zlikwidować gospodarkę węglową w kraju i to w kilka dni po Świętej Barbarze. Pokażcie mu i całej lewicy już 16 grudnia co o nim myślicie...
2019-12-13 02:02:49
Lake
Brawo Panie Brzezicki, będziemy Pana bronić załoga wraz ze stroną społeczną. Spotkamy się w Warszawie Gróbarczyk pod twoją siedzibą. Krzysztof gratulacje z tytułu objęcia stanowiska szefa PŻM.
2019-12-13 01:49:24
Olaboga
Dzisiaj w TVP poseł Wieczorek inż. Elektryk związany z Dolną Odrą atakował węgiel za CO2
2019-12-13 00:58:17
Wawrzek
A gdzie jest PLO?
2019-12-13 00:56:37
?
Zaremba czy Jacyna?
2019-12-12 23:20:18
Co na to ona?
Papużka jeszcze nie zaćwierkała?
2019-12-12 23:04:05
Pytanie
Czy to pisał rzecznik ministra?
2019-12-12 22:55:20
chyba cos nie tak
odszedlem z PZM 20 lat temu i to byla bardzo dobra decyzja choc zaluje ze nie zrobilem tego wczesniej. Teraz chyba nie jest tak jak to opisuja bo widze w mojej firmie wielu PZMowcow ktorzy przychodza na probe i .... pozostaja.
2019-12-12 22:50:09
I co
Dobry fachowiec ale miał inne zdanie niż minister. Dziękujemy i kopa.
2019-12-12 22:32:58
Halo
I nic o konflikcie, o stanowisku załogi. Gładziutkiej słówka
2019-12-12 22:30:55
Haha
Teraz zacznie rządzić partyjny fachowiec od gospodarki morskiej niejaki herr zaremba
2019-12-12 21:53:15
Ostatni męża kontrakt i odchodzi
Zabrał jubilatki, obniżył pensje i wydłużył kontrakty. To ma być naprawa? Tak na kròtką metę bo najvardziej doświadczeni marynarze odchodzą z firmy. To co dzieke się na statkach to dramat. A kadry nie wiedzą co mają zrobic z podmianami bo ludzie odchodzą i nie ma zmiennikòw. No brawo brzezicki, masz się czym chwalić.
2019-12-12 20:33:46
Pływający
I po co te brednie pisać?Było jak było przed przyjściem tego Pana a obecnie odchodzi i co zostawia? Przetrzebione załogi,problemy finansowe,itp.Można powiedzieć że zastał pżm drewniany a zostawia słomiany tyle dobrego zrobił przez 3 lata
2019-12-12 20:20:32
ozm
Moze zmainy warto zaczac od biura, a nie od pensji marynarzy ? Osiagniecia Pana B. - eliminacja nagrod - zlamanie zalozen wzgledem tylko Polska zaloga - brak 4 mech i bosmana - obnizka plac - pogwalcony uklad zbiorowy - spadek renomy firmy - pogwalcenie przepisow morskich zwiazkow zawodowych Chyba warto sie zastanowic nad redukcja stewardow, a nie zalogi ktora pracuje. Oddatkowo w biurze zabrac 13 pensje oraz zwolnic polowe osob. Wiekszosc firm nie ma tylu urzednikow. Po co w komorce wojskowej 3 dziadkow ktoryc zadaniem jest obejrzenie raz w zyciu mojej ksiazeczki wojskowej ?
2019-12-12 20:15:13
marynarz
P. Brzezicki wchodzi do PZM-u kiedy frachty zaczynają w końcu rosnąć i do tego ma nieograniczoną władzę, zwalnia kogo chce, obniża zarobki, doprowadza do zapaści jeśli chodzi o zatrudnienie, trwa gonitwa za rumunami, którzy są fachowcami marnej jakości, teraz frachty spadają a uzdrowiciel po raz drugi będzie się wszystkim chwalił jak uratował firmę. Okradł mnie z jubilatki a i odprawa emerytalna będzie podła, a teraz następnęgo pisiora wyszukują, z obietnicami jak u Gróbarczyka, a firma pójdzie na dno.
2019-12-12 19:51:05
Już były.
I znowu słynny związek zawodowy zacznie rozpierduchę w firmie.
2019-12-12 19:31:30
flis
Te same gó wno jady co przez ostatnie 20 lat.jak nie prezes pzm to prezes pazimu i tak na przemian...ważne by kieszeń pełna....a i wieczna solidarność leśnych dziadków co pierdzą w stołek i uja robią !
2019-12-12 19:30:02
do @ Luzika
" Dzięki jego zaangażowaniu największy polski armator, który jeszcze kilka lat temu mierzył się z poważnymi kłopotami finansowymi, dziś umacnia się na światowym rynku."- czytasz PO_j..e "laudacjo"? Ten szef to taka "ola takarczuk" od statków.
2019-12-12 19:25:06
Luzik
Jeden nierób wygnany, ale teraz pewno wybiorą się te same staruchy co były.
2019-12-12 18:41:40