niedziela, 08 grudnia 2019.
Strona główna > Gospodarka > Gryfia zakończyła remont masowca PŻM "Isadora"

Gryfia zakończyła remont masowca PŻM "Isadora"

Gryfia zakończyła remont masowca PŻM "Isadora"
Data publikacji: 2019-11-27 22:34
Ostatnia aktualizacja: 2019-12-07 12:21
Wywietleń: 688 430225

Szczeciński zakład Morskiej Stoczni Remontowej "Gryfia" zakończył remont masowca "Isadora" Polskiej Żeglugi Morskiej. Remonty kolejnych dwóch jednostek tego armatora powinny rozpocząć się w "Gryfii" jeszcze w tym roku.

W środę w szczecińskim zakładzie Morskiej Stoczni Remontowej "Gryfia" zakończył się remont masowca "Isadora", który należy do PŻM - poinformowały służby prasowe stoczni. Jak podał zakład, prace remontowe obejmowały przeglądy i naprawy urządzeń i instalacji statkowych w zakresie remontu pośredniego oraz prace konserwacyjno-malarskie na kadłubie, pokładach i w ładowniach.

Oprócz standardowych prac remontowych wykonano również modernizację systemu balastowego montując na statku instalację obróbki wód balastowych typu Bio-Sea B-10-1500 - wynika z informacji zakładu. To drugi statek z serii jeziorowców, do którego została wstawiona taka instalacja. Miesiąc wcześniej podobne prace zostały wykonane na statku "Isa" należącym do PŻM.

Kolejne dwie jednostki z tej samej serii "Iryda" oraz "Isolda" należące do PŻM powinny rozpocząć remonty w "Gryfii" jeszcze w tym roku. "Isadora" ze stoczni wyruszyła w rejs do portu Ryga, a następnie do Hull w Anglii.

Do końca października br. w zakładach "Gryfii" w Szczecinie i Świnoujściu wyremontowano łącznie 126 jednostek. Wśród klientów stoczni byli armatorzy z Niemiec, Belgii, Szwecji, Norwegii, Kanady oraz Turcji.

Służby prasowe stoczni poinformowały, że w drugim półroczu poprawiła się sytuacja finansowa stoczni. Większość doków w zakładzie w Szczecinie i Świnoujściu do końca roku została zakontraktowana.

(pap)

Fot. arch. PŻM

Komentarze

Bosman
Gryfia ma się rozwijać ma dobrze działać ma remontować i dawać pracę.Zrozumiano?
2019-12-07 12:04:56
Złomiarz
Pozdrawiam i czekam na złom, TOM
2019-11-28 17:45:09
Tom
Super informacja, przecież w tym celu powstała ta firma, powstała dla remontu statków... A nie dla złomowania... I kradzieży!!! Rozwiązać ten podmiot jak najszybciej, to są żarty wywalić Prezesika zielonej stoczni, jego pobory na poczet pracowników MSR .
2019-11-27 23:04:41
Sojka
Brawo Zarząd, brawo stoczniowcy, wreszcie odpowiedni człowiek na stanowisku Prezesa. Nie jak poprzednicy bez absolutorium, właśnie dla tych nieudaczników są miejsca w prywatnych stoczniach. Kodeks spółek Skarbu Państwa na szczęście wszystkich zabrania zasiadania w ich zarządach👍👍👍
2019-11-27 22:58:12

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wielka Parada Mikołajów

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy obowiązek tworzenia korytarza życia i jazdy na suwak zwiększą bezpieczeństwo na drogach?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie