środa, 03 czerwca 2020.
Strona główna > Gospodarka > Gryfia zakończyła remont masowca PŻM "Isadora"

Gryfia zakończyła remont masowca PŻM "Isadora"

Gryfia zakończyła remont masowca PŻM "Isadora"
Data publikacji: 2019-11-27 22:34
Ostatnia aktualizacja: 2020-03-25 16:12
Wywietleń: 1255 430225

Szczeciński zakład Morskiej Stoczni Remontowej "Gryfia" zakończył remont masowca "Isadora" Polskiej Żeglugi Morskiej. Remonty kolejnych dwóch jednostek tego armatora powinny rozpocząć się w "Gryfii" jeszcze w tym roku.

W środę w szczecińskim zakładzie Morskiej Stoczni Remontowej "Gryfia" zakończył się remont masowca "Isadora", który należy do PŻM - poinformowały służby prasowe stoczni. Jak podał zakład, prace remontowe obejmowały przeglądy i naprawy urządzeń i instalacji statkowych w zakresie remontu pośredniego oraz prace konserwacyjno-malarskie na kadłubie, pokładach i w ładowniach.

Oprócz standardowych prac remontowych wykonano również modernizację systemu balastowego montując na statku instalację obróbki wód balastowych typu Bio-Sea B-10-1500 - wynika z informacji zakładu. To drugi statek z serii jeziorowców, do którego została wstawiona taka instalacja. Miesiąc wcześniej podobne prace zostały wykonane na statku "Isa" należącym do PŻM.

Kolejne dwie jednostki z tej samej serii "Iryda" oraz "Isolda" należące do PŻM powinny rozpocząć remonty w "Gryfii" jeszcze w tym roku. "Isadora" ze stoczni wyruszyła w rejs do portu Ryga, a następnie do Hull w Anglii.

Do końca października br. w zakładach "Gryfii" w Szczecinie i Świnoujściu wyremontowano łącznie 126 jednostek. Wśród klientów stoczni byli armatorzy z Niemiec, Belgii, Szwecji, Norwegii, Kanady oraz Turcji.

Służby prasowe stoczni poinformowały, że w drugim półroczu poprawiła się sytuacja finansowa stoczni. Większość doków w zakładzie w Szczecinie i Świnoujściu do końca roku została zakontraktowana.

(pap)

Fot. arch. PŻM

Komentarze

Bosman
Gryfia ma się rozwijać ma dobrze działać ma remontować i dawać pracę.Zrozumiano?
2019-12-07 12:04:56
Złomiarz
Pozdrawiam i czekam na złom, TOM
2019-11-28 17:45:09
Tom
Super informacja, przecież w tym celu powstała ta firma, powstała dla remontu statków... A nie dla złomowania... I kradzieży!!! Rozwiązać ten podmiot jak najszybciej, to są żarty wywalić Prezesika zielonej stoczni, jego pobory na poczet pracowników MSR .
2019-11-27 23:04:41
Sojka
Brawo Zarząd, brawo stoczniowcy, wreszcie odpowiedni człowiek na stanowisku Prezesa. Nie jak poprzednicy bez absolutorium, właśnie dla tych nieudaczników są miejsca w prywatnych stoczniach. Kodeks spółek Skarbu Państwa na szczęście wszystkich zabrania zasiadania w ich zarządach👍👍👍
2019-11-27 22:58:12

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
10
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Krótki rejs po porcie

Nekrologi

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie