wtorek, 22 września 2020.
Strona główna > Gospodarka > Koniec sporu. Bulk Cargo z dzierżawą na 30 lat

Koniec sporu. Bulk Cargo z dzierżawą na 30 lat

Koniec sporu. Bulk Cargo z dzierżawą na 30 lat
Data publikacji: 2019-11-05 16:17
Ostatnia aktualizacja: 2020-03-25 16:12
Wywietleń: 2348 425922

Spółki Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście oraz Bulk Cargo – Port Szczecin we wtorek, 5 listopada, podpisały aneks do umowy dzierżawy nieruchomości. To kończy niemal trzyletni spór dotyczący m.in. stawki czynszu za dzierżawę portowych terenów.

Przypomnijmy, że ZMPSiŚ chciał podwyższenia stawki, gdyż nie była zmieniana od połowy lat 90. ub. wieku. Doszło już do wypowiedzenia umowy, ale pod koniec czerwca br. strony się porozumiały i zapowiedziały wspólne wypracowanie zapisów przyszłej.

Aneks zawarto po uzyskaniu zgody ministra gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej. Zmieniono m.in. czas trwania umowy – na 30 lat. Wcześniej była na czas nieokreślony.

– Najważniejszymi skutkami zawarcia aneksu są: zwiększenie bezpieczeństwa prowadzenia działalności gospodarczej przez Bulk Cargo – Port Szczecin oraz zapewnienie stabilnej sytuacji tej spółki portowej, co polepszy warunki inwestowania w wydzierżawione nieruchomości i umożliwi dalszy rozwój przedsiębiorstwa portowego, ukierunkowany na podniesienie poziomu i jakości świadczonych usług portowych – podano we wspólnym komunikacie obu spółek.

Zdaniem stron, zawarcie aneksu zapewnia również możliwość utrzymania obecnej liczby miejsc pracy w BC – PS, a w dłuższej perspektywie – przy odpowiednim wykorzystaniu możliwości przez spółkę portową – zwiększenie liczby miejsc pracy w porcie morskim w Szczecinie.

W aneksie znalazły się również postanowienia dostosowujące warunki dzierżawy do aktualnej sytuacji rynkowej, rynkowych stawek czynszu i realiów działalności w szczecińskim porcie, a także zmierzające do lepszego wykorzystania potencjału przeładunkowego nieruchomości wydzierżawionych od ZMPSiŚ.

Bulk Cargo – Port Szczecin to największy przeładowca w szczecińskim porcie. Dzierżawi tereny w rejonie Basenów Kaszubskiego, Górnośląskiego i Noteckiego.

– Jesteśmy zadowoleni, że mamy 30-letnią dzierżawę oraz zachowaną integralność terytorialno-eksploatacyjną – powiedział nam Wojciech Pysiak, wiceprezes BC – PS.

(ek)

Fot. ZMPSiŚ i Marek Czasnojć

Koniec sporu. Bulk Cargo z dzierżawą na 30 lat

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie